Skocz do zawartości

[Rower] Szosa ~4000-4500.


chwilowy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ten bulls harrier którego znalazłem na allegro to nie jest model 2015 tylko 2014 i jeszcze kaseta mi się średnio zgadzała, w oryginale była chyba 105 albo ultegra

Byłeś mało dociekliwy, bo to był tylko błąd w opisie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś mało dociekliwy, bo to był tylko błąd w opisie :)

 

No wiesz, jak pisze maila o geometrię roweru i poradę jak dobrać do wzrostu i sprzedawca mi odpowiada mailem typu 'jest w internecie' to olewam takiego sprzedawcę i nie drążyłem dalej tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem fajny rower w intersporcie. Rower genesis, rama alu, na nowej 105-tce. Widelec karbonowy columbusa. Koła jakieś shimanosy. Cena ok 4k pln. W sieciówce pewnie rabatu nie dostaniesz.

Ładna rama o dość klasycznejngeometrii z lekkim slopingiem. Pewnie z czasem można kupić lżejsze gumy (tam są lugano), oraz lepsze koła. Może też rurki tanim kosztem można wymienić, żeby ewentualnie zbić wagę. Tak czy siak, ładny rower, dobrze wyposażony, starannie wykonana rama. Jak bedą jesienne przeceny, to może być naprawdę fajna propozycja. Ale nawet w tej cenie i środku sezonu jest moim zdaniem atrakcyjną propozycją.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem fajny rower w intersporcie. Rower genesis, rama alu, na nowej 105-tce. Widelec karbonowy columbusa. Koła jakieś shimanosy. Cena ok 4k pln. W sieciówce pewnie rabatu nie dostaniesz.

Ładna rama o dość klasycznejngeometrii z lekkim slopingiem. Pewnie z czasem można kupić lżejsze gumy (tam są lugano), oraz lepsze koła. Może też rurki tanim kosztem można wymienić, żeby ewentualnie zbić wagę. Tak czy siak, ładny rower, dobrze wyposażony, starannie wykonana rama. Jak bedą jesienne przeceny, to może być naprawdę fajna propozycja. Ale nawet w tej cenie i środku sezonu jest moim zdaniem atrakcyjną propozycją.

Pozdr

 

W Intersporcie możesz dotać zwrot czesci zakupów w bonach. Ekstremalnie miałem 27% w jakiejś promocji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i jak w przypadku rose i canyon, podejście do klienta typu masz i odwal sie. Wyszedłby dużo drożej od scotta wliczając niezbędne akcesoria

 

Co Kolega ma na myśli pisząc o podejściu do klienta typu "masz i odwal się" w przypadku ROSE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym odświeżyć wątek. Plany często mi się zmieniają, ale w tej chwili kalkuluję różnice między Rose SL-2000 i Canyon Endurace Al 6.0.

 

Przeczytałem oba testy na BikeWorld'zie, ale mało mi to wyjaśniło w kwestii którego by można by nazwać zwycięzcą. Czy jest mi ktoś w stanie podać najważniejsze różnice między tymi dwoma rowerami w wersji 2016 tzn. w czym który jest lepszy?

 

Przedewszystkim interesują mnie kwestie:

1. ramy: jakość (wiadomo) i kształt (która jest bardziej sportowa, chyba Rose)

2. które obręcze lepsze (Rose ma lżejsze, ale może mniej pancerne?)

3. który rower ma lepszy widelec? (tłumienie drgań)

4. inne: mostek, kierownica, sztyca itp.

 

Kwestia napędu nie istotna, rozważam wersję na 105. Z tym dla mnie wygrywa Rose ze względu na możliwość konfiguracji co szczególnie jest ważne bo Canyon jest trochę za bardzo endurace :D

 

Rose

Canyon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć wątek. Plany często mi się zmieniają, ale w tej chwili kalkuluję różnice między Rose SL-2000 i Canyon Endurace Al 6.0.

 

Przeczytałem oba testy na BikeWorld'zie, ale mało mi to wyjaśniło w kwestii którego by można by nazwać zwycięzcą. Czy jest mi ktoś w stanie podać najważniejsze różnice między tymi dwoma rowerami w wersji 2016 tzn. w czym który jest lepszy?

 

Przedewszystkim interesują mnie kwestie:

1. ramy: jakość (wiadomo) i kształt (która jest bardziej sportowa, chyba Rose)

2. które obręcze lepsze (Rose ma lżejsze, ale może mniej pancerne?)

3. który rower ma lepszy widelec? (tłumienie drgań)

4. inne: mostek, kierownica, sztyca itp.

 

Kwestia napędu nie istotna, rozważam wersję na 105. Z tym dla mnie wygrywa Rose ze względu na możliwość konfiguracji co szczególnie jest ważne bo Canyon jest trochę za bardzo endurace :D

 

Rose

Canyon

 

ROSE PRO SL 2000 nie można konfigurować. Model 2016 ma nową ramę,nowocześniejszą i wymiarowaną co 2 cm co powinno sprzyjać właściwemu doborowi odpowiedniego rozmiaru. Także tylne trójkąty są różne w każdym rozmiarze co wpływa w pewnym stopniu na prowadzenie. Pozycja jest sportowa, ale umiarkowanie sportowa, w modelu 2016 montowana jest teraz kierownica Ritchey Comp Road Streem II, bardziej ergonomiczna niż poprzedni model Ritcheya. 

Technologia produkcji widelca jest wzorowana na droższym modelu, stosowanym w topowych, karbonowych modelach tej firmy. Jest zatem komfortowy, z odpowiednią sztywnością boczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Faktycznie nie ma możliwości konfiguracji. Nie da rady chociaż ugadać wymiany kasety (bo jest coś tam o tym napisane)? Widocznie był błąd na stronie bo jeszcze rano dało się zmienić grupę na 52/36... a kilka godzin zastanawiałem się nad 52/36 vs 50/34 :D No cóż, trudno, ale i tak myślę, że skuszę się na Rose'a i to z 50/34.

 

Canyon posiada obręcze Mavic Aksium, a Rose Mavic Aksium Elite WTS. O co chodzi z tym Wheel-Tire System (WTS) ? Bezdętkowe? Jak się to obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam chciałbym się podłączyć do tematu. Chcę kupisz szosówkę do 4500zł na aluminiowej ramie i wolałbym żeby to był nowy rower. Ma mi ona służyć do treningów max 130 km jednorazowo i do wyścigów amatorskich. Bardzo bym był wdzięczny za rady bardziej doświadczonych użytkowników tego forum ponieważ ja za bardzo się jeszcze nie znam na osprzęcie. I jeszcze pytanie czy kupować jeszcze w tym roku bo widzę że zaczęły się wyprzedaże czy raczej poczekać do styczeń/luty z nadzieją że ceny będą niższe bo jednak rocznikowo rower będzie starszy.
Ja wzrost 179cm waga 88 kg
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...