Skocz do zawartości

[Rower] Szosa ~4000-4500.


chwilowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
pierwszy post wiec wypada sie przywitac. :teehee: 

Przechodzac od razu do meritum - stwierdzilem, ze czas na zakup szosy.
Dotychczas jezdzilem na prawie crossie.
Glownym sportem, w ktory sie bawie jest silownia, wiec wahania wagi sa w okolicach 10kg rocznie.

Jezeli chodzi o dystanse to raczej do dzis nie przekraczalem 100km na jeden wypad ale wiadomo jak sie wsiadzie na nowa zabawke to moze byc roznie.

Moje pomierzone najistotniejsze parametry:
- waga 100  (jak juz wyzej pisalem +/- 10)
- wzrost 192 cm
- noga 91
- tors 72
- reka 64

 

Budzet jak w temacie. Ogolnie mam na cale przedsiewziecie ~5000 ale im mniej wydam na rower tym wiecej zostanie na gadzety typu jakis fajny licznik, pedaly, koszyk etc.

 

Moi obecni kandydaci to (bez zaskoczenia):
- Canyon Endurace AL 6.0 - https://www.canyon.com/en/roadbikes/bike.html?b=3577#
- Rose PRO SL-2000 - http://www.rosebikes.com/bike/rose-pro-sl-2000-bike-now/aid:743996
- Fuji Roubaix 1.3 - http://www.centrumrowerowe.pl/rowery/szosowe/p,rower-roubaix-1-3-2015-500-zl-do-wydania-na-akcesoria-gratis-fuji,432558.html
- Scott Speedster 20 - http://www.scott.pl/produkt/182/556/rower-speedster-20/

Z kalkulatora Rose wychodzi mi rozmiar 61.
Z kalkulatora Canyon XL(60).
Takze w miare podobnie.

Fuji nie wiem, 58? Ta sama sytuacja ze Scottem.

Szczerze to po dluzszych przemysleniach sklaniam sie ku Fuji albo Scott bo czas oczekiwania na Rose czy Canyon mnie zabija. Bo jak wiadomo ja chce juz, zaraz! ;) Perspektywa miesiaca nieprzespanych nocy w oczekiwaniu i uciekajacy sezon sa zbyt duzym minusem. Ponadto cenowo Fuji czy Scott tez wypadaja lepiej (glownie ze wzgledu na koszty przesylki).

Moze jest jeszcze jakis inny rowerek, ktory pominalem w rozwazaniach wart zachodu? Nie boje sie zbytnio zakupu wysylkowego ale przeraza mnie dlugie oczekiwanie.

Z tego co sie orientuje to raczej wiekszosc rowerow powinno dac rade do tych 120kg, wiec chyba tym nie powinienem sie bardzo przejmowac?

Milo by bylo jakby ktos cos doradzil, ewentualnie rzucil pomyslem gdzie mozna dostac jakis ciekawy rabat na cos wartego uwagi.

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyona nie zamawiaj bo się go w sezonie nie doczekasz. Oni mają problem z odpowiedzeniem na maila, telefonów nie odbierają. Złożysz zamówienie to poczekasz tydzień na jakikolwiek odzew - nie mówiąc o fakturze proforma. W tym czasie zmieni się okres oczekiwania. Do daty dostępności dodaj jeszcze jakieś 3 tygodnie.

 

PS plus czas na wysyłkę oczywiście  :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe, ze to 'lekkie' mieszance. Wydaje mi sie jednak, ze klasa osprzetu bedzie mniej wiecej podobna, a dla takiego amatora jak ja nie sprawi raczej roznicy? Nie wiem czy warto dorzucac 700zl do Rose albo 500 do Canyona i w dodatku czekac miesiac. Fuji ogolnie zbiera dobre opinie i mysle, ze jego zakup nie byl by chyba wtopa? Ktos jest w stanie ocenic czy Fuji roz 58 bedzie ok dla mnie? Ostatecznie bede szukal gdzies w stacjonarnym do przymiarki jak nikt nie chce odpalic szklanej kuli. ;)

provid, i chwalisz sobie? Jakbys mogl napisac ile urwales bylbym wdzieczny (moze byc priv jak to tajemnica handlowa;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobson Zamawiałeś, że wiesz? Czy opierasz się na opiniach innych?

Ani jedno słowo z tego co napisałeś nie jest prawdą.

 

Źle trafiłeś. Zamówiłem rower 2 tygodnie temu i jeszcze nie miałem okazji zapłacić a czekam na to z niecierpliwością - chce mieć rower jak najszybciej. Dodatkowo obsługa canyon polska woła o pomstę do nieba. Ja mam wrażenie, że oni mają mnie gdzieś, dziwne tylko, że jeszcze przed płatnością. Zero kontaktu, maile można wysyłać seriami bo i tak nie odpowiedzą a telefon? Nie chce mi się już wybierać tego numeru po raz setny. Któregoś dnia uparłem się i dzwoniłem z 30 razy (raz zajęte, raz nie odbierają) od godziny 9 do 16 aż w końcu odebrał ktoś o 15.55 i powiedział mi, że on "już nic nie sprawdzi i proszę o maila".(nie pamiętam nazwiska ale nie był to pan Paweł S.) Strach się bać co będzie jak zapłacę, chociaż z drugiej strony to gorzej być nie może. Wiem, że nie ma przymusu kupowania rowerów canyon, ale złożyłem zamówienie i czekam na jakiś ruch a tu nic... Przy składaniu zamówienia termin wysyłki roweru był na 23 tydzień czyli już powinienem go mieć, na chwilę obecną to 25 tydzień najwcześniej.

 

 

... Canyona i w dodatku czekac miesiac. 

 

miesiąc... hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie authora. W tej cenie ma najlepszy stosunek cena jakość. Niestety kolega sobie takiego kupił więc ja nie mogę mieć takiego samego ;) Skłaniam się ku canyonowi ewentualnie radona 

Dzieki za dolozenie mi kolejnych kandydatow. Widzialem tego Authora ale jakos kompletnie mi sie nie podoba? Nie zebym widziwial ale po prostu totalnie mi nie podchodzi. Radon gdzies mi sie juz tam przesuwal przed oczami.

 

lobson, ja bym sie na Twoim miejscu poddal skoro robia z klienta glupka od poczatku.

 

Aha, zeby jeszcze bardziej sobie utrudnic wybor to w oko wpadl Focus Culebro SL 2.0 - http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/focus/focus-2015/rowery-szosowe/focus-culebro-sl-2-0-22-biegowy-493634

Plus jest taki, ze do sklepu mam stosunkowo niedaleko, wiec moglbym pojechac przymierzyc. Myslicie, ze jakies -10% jest do ugrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobson Zamawiałeś, że wiesz? Czy opierasz się na opiniach innych?

Ani jedno słowo z tego co napisałeś nie jest prawdą.

Ja przynajmniej parę razy czytałem na forum info oświetnym kontakcie czy sposobie realizacji zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trafiłeś. Zamówiłem rower 2 tygodnie temu i jeszcze nie miałem okazji zapłacić a czekam na to z niecierpliwością - chce mieć rower jak najszybciej. Dodatkowo obsługa canyon polska woła o pomstę do nieba. Ja mam wrażenie, że oni mają mnie gdzieś, dziwne tylko, że jeszcze przed płatnością. Zero kontaktu, maile można wysyłać seriami bo i tak nie odpowiedzą a telefon? Nie chce mi się już wybierać tego numeru po raz setny. Któregoś dnia uparłem się i dzwoniłem z 30 razy (raz zajęte, raz nie odbierają) od godziny 9 do 16 aż w końcu odebrał ktoś o 15.55 i powiedział mi, że on "już nic nie sprawdzi i proszę o maila".(nie pamiętam nazwiska ale nie był to pan Paweł S.) Strach się bać co będzie jak zapłacę, chociaż z drugiej strony to gorzej być nie może. Wiem, że nie ma przymusu kupowania rowerów canyon, ale złożyłem zamówienie i czekam na jakiś ruch a tu nic... Przy składaniu zamówienia termin wysyłki roweru był na 23 tydzień czyli już powinienem go mieć, na chwilę obecną to 25 tydzień najwcześniej.

 

 

 

miesiąc... hehe.

 

No to bardzo dziwne. U mnie wszystko było elegancko, miło i spokojnie. Na dodatek wynegocjowałem bonus w postaci dwóch bidonów i koszyczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wziąć pod uwagę, że w przypadku Rose I Canyona nie wynegocjuje się nic i dodatkowo trzeba zapłacić za wysyłkę.

Natomiast na marki dostępne w sklepach można często uzyskać niezły rabat i odpada koszt przesyłki. 

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-typu/rowery-szosowe/haibike-q-race-rx-105

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2015/rowery-szosowe/haibike-challenge-sl-484197?cPath=6_699_854&

 

Kupowałem w tym sklepie dwa rowery i wydaje mi się, że z ceny tego drugiego udałoby się jeszcze coś wywalczyć. Co bardzo ważne ma karbonową ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem w tej cenie, brałem pod uwagę rose i canyona ale dostępność tych rowerów i kontakt z klientem skutecznie mnie do nich zniechęciły

 

Brałem pod uwagę jeszcze bulls harrier. Ale wziałem scotta speedstera 20 + buty + pedały + koszyki na bidon w granicach 4050zł z wysyłką i jak na 1 kontakt z szosówką to jestem całkiem zadowolony. I rower wygląda naprawdę fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nawet moj rozmiar - 60. Tylko jakos kaseta sie nie zgadza z tym co byc powinno (w tym na allegro). Moze to tylko blad opisu. Dzisiaj nic sie nie dowiem bo niedziela, ale jutro bede badal temat bo do tego sklepu i tak sie wybieram bo wybor maja ogromny.

//EDIT
Chyba rozwiklalem zagadke - opis jest wrzucony z modelu 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć co Cie skłoniło do wyboru Scotta skoro Bulls ma ramę alu 7005, pełne 105, fajniejszą wagę i lepsze koła ??

 

Ten bulls harrier którego znalazłem na allegro to nie jest model 2015 tylko 2014 i jeszcze kaseta mi się średnio zgadzała, w oryginale była chyba 105 albo ultegra

 

No i jak w przypadku rose i canyon, podejście do klienta typu masz i odwal sie. Wyszedłby dużo drożej od scotta wliczając niezbędne akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...