Skocz do zawartości

[2000-2700] Rower MTB 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Sama wymiana nie wiem ile może kosztować. Nowy amor nawet w okolicy 1000 zł. Minimum tłumienia dają Suntoury XCR, ale jak chcesz mieć przyjemność z jazdy, dostosować precyzyjnie pod swoją wagę i styl jazdy - szukaj powietrznego. Sużo tu jest na forum o XCM-ach. Poczytaj. Ja mam swojego Northteca Cayon Al na kompletnym Alivio (tym najnowszym, też w manetkach), na Octalinku i Amorem Air. Zapłaciłem 2400, a rower ma - moim zdaniem - świetną kolorystykę (grafitowo-zielony, są też inne). Zerknij na stronie internetowej. Ale też inne rowery warto patrzeć i nie należy bać się internetu. Najważniejszy jest prawidłowy dobór ramy, zwłaszcza w 29er, gdzie prześwit jest ciut większy. Żeby jazda nie wiązała się ze strachem.  Rower będzie jeździł, czy ze sklepu stacjonarnego, czy internetowego. Masz zawsze 2 tyg. na zwrot gdyby było coś nie halo albo byś stwierdził, że Ci się nie podoba. Gwarancja często jest door to door. Są autoryzowane serwisy. A najlepiej samemu nauczyć się coś przy rowerze dłubać. Na youtubie jest tyle filmów, że będziesz w stanie sam rozkręcić i skręcić cały rower i zdziwisz się, że ludzie dają swój sprzęt na przegląd do serwisu płacąc krocie.

 

A propos akcesoriów - oprócz podstawowych: błotniki, kask, koszyk i bidon,zapasowa dętka, torebka na ramię lub pod siodło, rękawiczki, ewent. pozostała odzież, dobra pompka stacjonarna z manometrem i mała na trasę, pompka do amor. powietrznego, oliwka do łąńcucha, smar, brunox, na początek jakiś dobry multitool do wożenia ze sobą (w nim m.in. imbusy, inne klucze, łatki i klej, łyżki do opon), można pomyśleć do tego ewent. o  liczniku (najlepiej bezprzewodowym), plecaku rowerowym (zwykle 1 bidon to mało ale można też z tyłu koszulki upchnąć w kieszeniach jeśli tak lubisz), okularach, preparacie do napojów izotonicznych (polecam, bo lepiej nawadniają i nie chce się tak bardzo pić, człowiek też ma wrażenie, że wolniej się męczy), preparacie czyszczącym oraz... o narzędziach, dzięki którym rozkręcisz rower, zredukujesz w przyszłości luzy, wymienisz łożyska itp. Same narzędzia dobrej firmy (wszystkie potrzebne) mogą kosztować 200 - 300  lub więcej. No chyba że masz. Tak więc przygo się zaczyna (nie tylko rowerowa, ale też finansowa, he he... Dlatego pisałem, że za 500 zł w sklepie stacjonarnych wcale tak dużo się nie kupi... Sam kask to kwota rzędu 200 - 300 zł. Jak myślę, że oprócz tego wszystkiego musiałbyś za rok - dwa (jeśli nie szybciej) wymieniać amortyzator, to nie chcę być w Twojej skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten. 2015: Cayon Al - amortyzator z wersji XT.   Rama 17", kolor grafitowo-zielony. Jedyny minus roweru - słabe pedały. Ale to drobiazg. Przyjechał skręcony i wyregulowany. Nawet przednie koło nie było zdemontowane! Tylko obrócić kierownicę i manetki, dokręcić pedały, podpompować i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.evanscycles.com/products/specialized/rockhopper-comp-2015-29er-mountain-bike-ec070635

 

to może rockhoppera, ramka zostanie a amorka sobie po roku wymieni


poza tym czemu piszecie że poza budżet skoro masz przedział 2000-2700 a ten spec kosztuje 2400 ? :S


na dodatek jak zapłacisz w tym sklepie w euro zamiast pln na funty to wychodzi kilka stówek taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amorkiem tak jak z innymi produktami życia codziennego: reklamacja może być uznana, równie dobrze producent może stwierdzić niewłaściwe użytkowanie, brak odpowiedniego smarowania i czyszczenia sprężyny, wykorzystanie roweru w celach wyczynowych itp. Poza tym to wcale nie musi być tak, że amortyzator popsuje się z dnia na dzień, tylko bardziej prawdopodobne jest, że z czasem będzie co rusz gorzej pracował, a z racji tego, że jest to jeden z najniższych modeli nie zapewniający tłumienia adekwatnego do roweru mtb, dodatkowo producent może to podciągnąć pod zużycie eksploatacyjne. Wszystko zawsze może się zepsuć, nawet powietrzny. Ale też możesz trafić na egzemplarz, który mimo wątpliwych walorów użytkowych będzie Ci służył. Jak będziesz jeździł po mieście, czasem po delikatnej ścieżynce, to pewnie i tak nie poczujesz wielkiej różnicy (po co wtedy rower mtb za 2,7k?), ale jeżeli chcesz poczuć trochę wiatru w twarz i od czasu do czasu podkręcić tempo - warto wtedy w tej cenie poszukać coś optymalnego. Tym bardziej, że masz warunki fizyczne. Wiem, że XCM-y są montowane nawet w rowerach powyżej 3 klocków. Ważne, żeby wszystko odpowiednio zbalansować. Sprzedawcy często podkreślają, że jest przerzutka Deore XT i działa to jak magnes. Co z tego, jeśli z przodu jest altus, a manetki Alivio z poprzedniego sezonu... Po prostu biznes musi się kręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , no ja mam zamiar jezdzic w miescie rowerem lecz w weekend gdzies do lasu pojezdzic, lepiej krupic MTB bardziej uniwersalne niz crossa, czyli na razie bierzemy pod uwage cayon AL oprocz tego gianta, cos jeszcze z dobrym osprzetem w moim budzecie z polskich stron internetowych?


porownajcie prosze jeszcze na koniec te 3 modele, co jest lepszego , co gorszego i co byscie na waszym miejscu wybrali-z gory dziekuje:
1.http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-4-deore-taper-widel-air-i5342576730.html
2.http://allegro.pl/rower-northtec-cayon-al-29-nowosc-2015-i5356142270.html
3.http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er/18871/76359/#specifications
dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zamawiałem to dzwoniłem do firmy (na stronie jest telefon). Mówisz, ze interesuje Cię model Cayon Al, w ramie..., w kolorze...., czy jest możliwość dopłaty do amortyzatora powietrznego z wersji XT. Cała filozofia.

Gościu podaje Ci maila, gdzie wszystkie uzgodnienia piszesz, po potwierdzeniu płacisz i czekasz na wysyłkę (darmowa przy przedpłacie). Dość szybko widzę im schodzi zapas Cayonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Długo szukałem roweru, tak naprawdę w cenie do 2000 - 2100. Zawsze czegoś brakowało: a to słaby amortyzator, a to osprzęt altus, w najlepszym wypadku acera, a to sporo rowerów z suportem na kwadracie, a to wszystko w rowerze z innej parafii (wkurza mnie taka polityka, uważam, że osprzęt powinien być jednolity, co najwyżej z przodu o 1 klasę niżej, nie więcej). Zacząłem szukać czegoś w okolicach 2,5k i dalej było to samo. Ba - nawet takie perełki, że z tyłu Deorte XT, z przodu stara Acera, korba i suport od Altusa! Stwierdziłem, że nie wydam więcej kasy bo przecież jeszcze akcesoria trzeba kupić. Odpowiedziałem sobie na pytanie: co jest dla mnie ważniejsze - dobry amor czy Deore z tyłu. Przy mojej wadze wybór był oczywisty. Dzięki temu wiem, że rowerem trochę pojeżdżę i już teraz mogę się nim cieszyć. Osprzęt Alivio z bieżącego sezonu jest ok. Bliżej mu do deore niż acery. Oponki też są fajne Kendy. Idealne do lasu. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko Hollowtecha II, ale to bym musiał sporo nagiąć budżet żeby mieć osprzęt kompletne Deore i jeszcze amortyzatory powietrzne. Tak więc myślę, że w cenie 2400 jest to najlepszy wybór. Wprawdzie Silverback miał taperowaną główkę, ale w osprzęcie miał tylko 3x8 i to mnie nie przekonywało. No i model z 2014. Teraz mam tą radość, że firma wyprodukowała rower specjalnie dla mnie i tego mi nikt nie zabierze. ;-) Nie każdy musi mieć taki sam rowerek więc wybieraj to, co Tobie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Northtecu masz lepsze: amortyzatory, manetki przerzutek, przerzutka przednia (najprawdopodobniej w Talonie jest starsze Alivio),  łańcuch, sztyca siodła (dłuższa), kaseta, piasty, hamulce (moim zdaniem).

W Giant Talon lepsze masz: przerzutka tylna, mimo wszystko opony (ale Kenda też jest dobra), pedały, większy prestiż marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubi się w tych hamulcach złamać kalmka lubi a znalezienie dokupienie samej klamki jest bardzo trudne i wychodzi drożej niż shimano ...

 

ja brałbym silver za dobrą sportową geomtrie ramy i taperowaną główkę trochę tu na forum ludzie się skusił na różne modele soli od 4 do 1 i jeszcze nikt nie narzekał

 

napęd ma nieco słabszy niż northec ale myślę że powietrzny widelec i dobra rama Ci to wynagrodzi 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki bardzo wiec zamawiam od nich tego northteca mam nadzieje ze jest to najlepszy wybor do tej kwoty;) dzieki bardzo za wyczerpujace odpowiedzi i pozdrawiam!! pochwale si enowym nabytkiem na forum;)


a jeszcze takie ostatnie pytanie:D
a jak ten wypada naprzeciw tego northteca?
https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...