Skocz do zawartości

[hamulce, slx, xt] Jakie różnice pomiędzy hamulcami SLX i XT (zaciski, klamki)?


johnnyno

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienić hamulce, bo teraz mam Tektro Draco, ktore przez 1,5 roku działały jak brzytwy, ale ostatnio "siadły" i mam droge hamowania porównywalną z pociągniem towarowym.

Zastanawiam się nad SLX/XT.

Nie zależy mi na wadze, za to na dobrej modulacji, hamowaniu jednym paluchem i bezawaryjności. Klamka ma być twarda i musza blokować koło :D

 

Dużo szperałem po necie, ale nie mogą znaleźć dobrego porównania, a w każdym sklepie te same opisy.

I mam kilka pytań..

 

1. Czym się różnią zaciski SLX i XT?

 

2. Czym się różnia klamki SLX i XT?

 

3. Okładki metaliczne czy żywiczne? (gdzieś wyczytałem że metaliczne maja gorszą modulację, ale nie wiem ile w tym prawdy)

 

4. Co sądzicie o hybrydzie klamki XT + reszta SLX?

 

 

 

Pozdro!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

. Czym się różnią zaciski SLX i XT?

XT ma śrubkę do blokowania klocków, SLX- zawleczkę

 

 

Czym się różnia klamki SLX i XT?

XT ma regulację Free Stroke oraz kutą kutą klamkę- jest odrobinę lżejsza.

 

 

Co sądzicie o hybrydzie klamki XT + reszta SLX?

Będzie działać jak XT- tylko po co kombinować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zacisku zawleczkę można wymienić na śrubkę.

Regulację Free Stroke też można "uaktywnić" w SLXach poprzez wykręcenie zaślepki i wkręcenie śrubki.

 

Ogólnie to nie warto dopłacać do XT, chyba że wygląd i napis "XT" są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ależ Ty nudzisz. A dlaczego miało nie zrobić skoro sporo osób "leci" na znaczek albo jara się wagą?? W przypadku znacznej części szpejów z logo XT płaci się tylko za wagę. Jak chcesz "prestiżowo" naprawdę mocno bo gramów nie liczysz to sobie zafunduj Zee i po problemie bo są niewiele droższe od XT.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chłopie ależ Ty nudzisz. A dlaczego miało nie zrobić skoro sporo osób "leci" na znaczek albo jara się wagą?? W przypadku znacznej części szpejów z logo XT płaci się tylko za wagę. Jak chcesz "prestiżowo" naprawdę mocno bo gramów nie liczysz to sobie zafunduj Zee i po problemie bo są niewiele droższe od XT.

 

Chce kupić solidne hamulce i zastanawiam sie nad SLX/XT.

I pytam o różnice. Jak Cie to nudzi to nie odpisuj:D

Ale po to jest forum zeby pytac jak się czegoś nie wie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega solidne są SLX'y bo to samo co XT (było milion razy) więc dalsza dyskusja w tym po co, kto i dla kogo robi to nudziarstwo. Nawet Deore 615 są rewelacyjne. Jak już masz kasę i chcesz porządnie wydać to kupujesz te SLX'y na metalikach do współpracy z tarczami na pająku XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślałbym do końca XT. Oczywiście różnice są marginalne, ale można je czasem dostać niewiele drożej od slx. Ostatnio w Centrum Rowerowym można było wyrwać komplet srebrnych XT z metalicznymi klockami z radiatorem za 509zł z wysyłką w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie skreślałbym do końca XT. Oczywiście różnice są marginalne, ale można je czasem dostać niewiele drożej od slx. Ostatnio w Centrum Rowerowym można było wyrwać komplet srebrnych XT z metalicznymi klockami z radiatorem za 509zł z wysyłką w cenie.

Ja dorwałem slxy nowe na metalikach za 449zl :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...