Skocz do zawartości

[rower przełajowy] budowa roweru przełajowego na stalowej ramie Kyoso.


100lar3k

Rekomendowane odpowiedzi

Bartnik

W tym ustawieniu mam bardzo wygodny chwyt na klamkach. Na gięciu bez problemu dosięgam do nich, w dolnym chwycie przy prostej części rzeczywiście nie jestem w stanie ich sięgnąć. Jak ustawiałem klamki podczas prób to podniosłem je właśnie do góry o kilka milimetrów na kierownicy i dałem je bardziej do środka bo przy takiej pozycji chwyt na klamkach wydawał mi się wygodniejszy. Ale jak chęci pozwolą to delikatnie je obniżę i zobaczę jak się jeździ.

 

Adamos

W sumie koszyk dobierałem bardziej patrząc się na kolor niż design. Fakt były w sklepie jakieś aluminiowe zwykłe koszyki ale jakoś ani mnie nie zachwyciły ani kolorystycznie do końca mi nie pasowały. Ten który mam założony był kolorem zbliżony do roweru. Ale kto wie może jak znajdę jakiś tradycyjny koszyk w zielonym kolorze to ten wymienię.

 

tor23

Na stronie producenta jest tylko rozmiar 31,8 Link

Jeśli chodzi o takie kierownice i inne nietypowe rzeczy to ja bym się pytał bardziej ivana adamosa anarchy i innych którzy wypowiadają się w tym wątku Oni na pewno lepiej doradzą ci ode mnie bo dysponują znacznie większą wiedzą w tej dziedzinie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy można dostać taką kierownicę pod mocowanie 25,4 ?


Z ergo gięciem typu Digest/Finna/Koga to raczej nie. Ale Midge od On-One już tak.

 

Ale kto wie może jak znajdę jakiś tradycyjny koszyk w zielonym kolorze to ten wymienię.


Do niczego nie nakłaniam, a tylko sugeruję - spróbuj z takim zwykłym, czarnym - zobaczysz jak ładnie się wpasuje. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcja aluminiowa 8zł mnie kosztowała. Jak kupowałem mostek to niektóre modele miały coś takiego już w zestawie. I oczywiście pan ze sklepu powiedział mi że jak będę potrzebował to da mi taką redukcję. Redukcje do przerzutki dostałem w gratisie. I tu znów pan w sklepie mi powiedział że to jest dodawane w standardzie do przerzutek szosowych. Stery kupowałem przez amazon.de bo nigdzie nie znalazłem 1" a-head. Jakiś czas temu pojawiły się na Allegro takie stery firmy Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce są bardzo kiepskie. Ustawiłem maksymalnie krótki skok klamki, pomimo tego ciężko jest mi zablokować koło. Przy takich hamulcach trzeba zbierać się za hamowanie dużo wcześniej. W porównaniu do v-brake to są klasy jakiś najtańszych jakie można znaleźć na Allegro.

Jest jeszcze druga opcja, że nie potrafię ich porządnie ustawić, w co osobiście watpię, mimo wszystko istnieje takie ryzyko. Zastanawiam się jeszcze nad zmiana klocków ale doprawdy nie wiem czy znajdę coś mocniejszego. Może klocki, które dobrze radzą sobie w mokrych warunkach coś pomogą ale tego niestety ci niepotwierdze na 100%.

Wracając do meritum hamulce canti są słabsze porównując je do średniej klasy v-brake. Takie są moje odczucia po pierwszych 150 km. Jakbym miał mocowania pod tarcze to bym się nie zastanawiał tylko montował tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo obręczówki MUSZĄ wyginąć :P

 

Tarcze 160/140 (jak ktoś się boi blokować tylne koło zbyt często) i jest git.

 

Hamowanie w każdych warunkach i bez przewidywania co się stanie za 250 metrów...

 

Przód można załatwić odpowiednim widelcem, tył nieco bardziej problematyczny ale trenowany przeze mnie A2Z DM-UNI sprawdzał się bardzo dobrze pomimo upierdasowatego montażu i demontażu...

 

Cani są git dla ścigawek. Bo na wyścigach kto hamuje ten przegrywa :)

 

Więc są git, gdyż się nie hamuje  :icon_mrgreen:

 

Szacunek..

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ustawione canti hamują równie dobrze co V-ki, ale Twoje na pierwszy rzut oka nie są dobrze ustawione. Linka poprzeczna spinająca szczęki powinna biec jak najbardziej poziomo, a u Ciebie Tworzy jakiś "czubek" :teehee:

 

Montując canti najpierw zakładasz poprzeczną linkę praktycznie poziomo nad oponą nie ściągając szczęk do siebie, a potem naciągasz hamulec skręcając linkę hamulca z wieszakiem i przy dobrym klockach masz canti-żyletki. Nawet przy luzie, który pozwala bez problemu rozpiąć szczęki hamulca i wyjąć koło powinny hamować mocno. Zobacz sobie jak ja mam spięte hamulce:

 

 
Może nie widać tego tak bardzo, bo mam wyraźnie mniej miejsca nad oponami w widełkach niż Ty, ale wieszaki hamulców są sporo niżej i hamulce są takie, że bez problemów mogę drzeć tylną oponę lub katapultować się nad kierownicą :thumbsup: To jest prosta zasada dźwigni - im ostrzejszy kąt tworzy poprzeczna linka i ramię hamulca tym większa siła - u Ciebie zamiast ściągać szczęki do koła to ciągnie je w górę.
 
Co do reszty to pozazdrościć :blush: Marzy mi się taki kokpit w powyższym rowerze. Trochę mnie powstrzymuje jednak dostępność kierownic i cena klamkomanetek chwilowo. Coś w Polsce z kierownic by się znalazło? Miał ktoś może do czynienia z klamkami Microshift R9? Nieśmiało szukałem i tak jakoś się przewinęły...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dobrze ustawione canti hamują równie dobrze co V-ki

 

Czyli jak jest sucho to jeszcze obleci a jak tylko trochę błota lub deszczu to o kant joji je potrzaskać...

 

Dajcie już spokój z tym jakie to zajefajne są obręczówki bo nie są i żadne wychwalanie ich pod niebiosa tego nie zmieni..

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seraph

u mnie zestaw hamulcowy wygląda jak na zdjęciu poniżej.

Shimano-BR-CX50-Cross-Bike-Cantilever-Br

Jest to oryginalny zestaw hamulcowy i nie za bardzo wiem jak inaczej mógłbym go ustawić. Oczywiście mogę kupić wieszaki takie jak ty masz ale skoro te były w oryginalnym zestawie to nie rozumiem dlaczego miałbym je od razu zmieniać.

 

Zgadzam się z Ivanem i jak tylko będę miał napływ większej gotówki to poszukam widelca z mocowaniem pod tarcze i do tego hamulce tarczowe przynajmniej na przód jako, że dla mnie w większości przypadków jest to główny hamulec.

 

Edyta:

Jeśli chodzi o kierownicę to nie znalazłem nic podobnego u nas nad Wisłą. Więc niestety ale e-bay amazon lub inszy zagraniczny sklep, który wysyła do nas. Ale jeśli uda ci się znaleźć baranka tego typu u nas to będę wdzięczny jak pochwalisz na forum namiarem na taki sklep. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dajcie już spokój z tym jakie to zajefajne są obręczówki

 

Spokojnie :icon_redface: . Ja tylko porównałem canti do V-ek - możesz sobie moje "równie dobrze"  czytać jako "równie źle" i wszyscy będą zadowoleni :teehee: . Mam tarcze w drugim rowerze - czuje i wiem, że nie ma co porównywać. Czyżbyś był przewrażliwiony?

 

Co do hamulców to rzeczywiście linki jakby nieskracalne :icon_confused: A w tych hamulcach jest możliwość regulacji kąta przylegania klocka do obręczy? Ja mam założone klocki od V-ek z wachliwymi podkładkami - może to coś zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...