Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Popsułem klamkę BR-M7100. Oczywiście na własne życzenie. Sprawdzając nowy stojak zauważyłem, że po wymianie tarcz, klocków i odpowietrzeniu ociera tarcza.
Postanowiłem wyregulować. Nie bardzo się dało, wsadziłem blaszkę do regulacji. Potem kombinowałem dalej i na koniec zapomniałem o blaszce, za mocno wcisnąłem klamkę. Olej poszedł w miejscu oznaczonym strzałką. Wygląda na to, że poszło na dobre, bo ciśnienie spadło do zera. Próba uzupełnienia oleju w układzie nic nie zmienia. Olej się wylewa przy naciśnięciu klamki. To co pękło nie jest sprzedawane jako część zamienna (jak dobrze pamiętam). Jednym słowem będą zakupy 😏 

klamka.jpg

blaszka.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś angielski w szkole, to dasz radę :) :

https://mtbengineer.blogspot.com/2021/07/fixing-shimano-master-cylinder-end-cap.html

Edyta +1 (toszku podobne):

https://www.mtbr.com/threads/2011-xtr-m985-brakes-leaking.750869/page-2#post-15084949

 

A ja dzisiaj dostałem info od mojego Foxowego serwisanta, że mam tłumik do reanimacji. Ehhh. Dostał zielone światło.

Edytowane przez CoolBreezeOne
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan to dokładnie ten element z linku do AliExpress. 

Jeśli chodzi o de/montaż - na schemacie od @CoolBreezeOne jest to część oznaczona numerem 8. Musisz wykręcić (nie zawsze trzeba do końca, to działa na zasadzie śrubki trzymającej linkę w blokadzie widelca) śrubkę blokującą (nr 10), a następnie podważyć i wyjąć zaślepkę (nr 9). Potem możesz już wyjąć membranę z wnętrza klamki. Nie pamiętam, czy trzeba wykręcać śrubę do odpowietrzania, więc na wszelki wypadek to zrób przed montażem nowej. Interesująca Cię część to Y1XK9801T. Jeśli jest taka sama jak w M8000, to możemy się dogadać, bo mam klamkę z ułamaną obejmą przeznaczoną na części. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW i @CoolBreezeOne dla wprawy rozebrałem starą klamkę M8000, która również cierpiała na tę samą przypadłość co obecna. Tyle, że wtedy poszło przy resecie klocków. Demontaż tego kondonika to banalna sprawa. Aż dziw bierze, że Shimano nie sprzedaję tego jako części zamiennej. Rozebranie reszty to też prosty temat. Przy okazji ciekawy pomysł na biznes => https://pl.aliexpress.com/item/1005004644676654.html 

Gość kupuje nowe klamki, rozbiera na części. Wiadomo już skąd są takie ceny ;) Same prowadniczki do klamki + kondonik to więcej niż cena klamki ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wchodzę w tryb remontowo-budowalany (na zewnątrz), więc czasu dla roweru tak jakby mniej. Plizzz, niech będzie jeszcze zima. Po robotach, na koniec dnia, odebrałem foxiaka z serwisu. Poza standardowym serwisem doszła reanimacja tłumika. Sprawdzone "na sucho" - działa. Jutro zamknę się w warsztacie i zainstaluje do ramy. Przy okazji powalczę z przednią przerzutką. Znowu mi psikusa robiła na ostatniej jeździe. Niby działała, ale jak przyszło co do czego, to nie zrzucała. Trzeba było ją butem lekko szturchnąć.

20230223-192600net.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mały śrubokręt to za mało. Zębatkę na stalowym wysięgniku wsadziłem na chwlę do kotła energetycznego i w kilkuset stopniach opaliłem ten plastik, pozostałe zwęglone resztki oskrobałem nożem.

A tak wygląda po zamontowaniu na korbie SLX 7000.

 

IMG_20230225_195912.jpg

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...