Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

A ja w końcu się zebrałem i zrobiłem test FTP, coby moje bezsensowne trening na trenażerze były nieco mniej bezsensowne. 😅🤣

Wyszło 18W mniej niż w marcu po całej zimie treningów, więc chyba bez tragedii.

Podziwiam ludzi, którzy dobrowolnie robią to co kilka tygodni. :))) 

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dokładkę zrobiłem serwis przedniej piasty DT Swiss 240 w nowej wersji.*
A potem zauważyłem w kącie stare tylne koło z rozdupconym łożyskiem, więc z rozpędu i w nim piastę rozebrałem z zamiarem naprawy, coby móc je potem bez żalu zimą katować, ale okazało się, że zamiast 6902 które miałem i którego się spodziewałem, jest tam 6903. 😕

*Jednak te łożyska Enduro to jest szajs... 😅 Po złożeniu piasty w zimnym warsztacie (ok. 2°C) wszystko chodziło gładziutko, ale jak już się zagrzała na poddaszu, to któreś łożysko delikatnie szarpie. Nówki sztuki. Masakra. :wallbash: Następnym razem zamówię oryginalne, jednak są bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przebiegu 1500km przełożenie opon tylnych na przód, a przednich na tył. Przy okazji przesmarowanie wazeliną techniczną wewnętrznej strony felg i opasek pomiędzy dętkami a felgami. Od razu inaczej opona siada, a i w przyszłości będzie łatwiej się ściągać przy pomocy łyżki.

Prośba o poradę w nast. sprawie. Zauważyłem że tylne koło znacząco szybciej wytraca prędkość - jest na łożyskach lub bębenku jakiś opór. Porównywałem z innym rowerem również 28". W tym, w którym wcześniej wytraca prędkość, już kiedyś był rozbierany i czyszczony bębenek ponieważ kręcąc kasetą na jazdę do przodu, nie napędzała koła. Piasta Shimano FH-RM30 8S. Zgodnie z oznaczeniem kaseta 8 rzędowa. Poza tym prawie nie słychać już cykania, kiedy rower się toczy.

Nie chcę się bawić w rozbieranie bębenka, dlatego planuję jego wymianę, a przy okazji przeczyszczenie i smarowanie konusów, a i fajnie byłoby wymienić zacisk QR. Prośba o poradę czy to dobry kierunek działań.

 

20230107_102218.jpg

piasta tył.jpg

piasta tył 2.jpg

Edytowane przez dragster
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem zaciski hamulców tarczowych w szosie. W przednim, odkręciłem górną śrubę żeby mieć lepszy kąt do wsadzenia pancerza. Tyle że zacisk obrócił się na dolnej i uderzył w widelec, robiąc odprysk 2 x 2 mm. Pierwszy odprysk lakieru, a ja nawet nie przejechałem metra.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Strzeliła mi szprycha w tylnym kole, ale jakoś dojechałem z centrą (nie mogłem jej wyciągnąć od strony kasety, więc zaplotłem na inną ;))...
Co ciekawe, to była to jedna z tych prostych, a nie któraś z 4 pogiętych (może gięcie zwiększa wytrzymałość :icon_wink:) - to na pewno znak, że czas na serwis :yes:
Super jest ten pagór w okolicach Józefowa :icon_cool: - nieco ubolewam, że po naszej stronie takiego nie ma (przynajmniej w południowo-zachodnich okolicach) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor wyślę Ci w poniedziałek fajne trasy. Jak dojechałeś do Józefowa, to dookoła jest dużo miejsc do których warto zajrzeć. Jest nawet jeszcze jedna górka, która jest znacznie większa niż Góra Lotnika. Jest dosłownie 10 minut obok.

Szkoda że @wkg już tutaj się nie pojawia, bo on też znał dużo tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu a znasz jakąś trasę na zachód od Otwocka? Tak żeby dojechać do Żyrardowa/Skierniewic? W tym roku chcę sie wybrać w strony mazowieckiego parku krajobrazowego, ale nie wiem jak poprowadzić trasę tak żeby tiry mnie nie zdmuchnęły. 

Dzisiaj montowałem błotniki i światło do bagażnika. Niestety przedni błotnik nie pasuje do mojego roweru, bede musiał zrobić jakąś przeróbkę.

Edytowane przez Cross90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegły weekend na antybiotykach. W ten udało mi się konkretnie ubłocić rower. Niby planowałem klimaty gravelowe po pepożkach, ale kilka łączników było nieźle rozjeżdżonych przez ZULe. Generalnie po lasach fajnie się latało, ale wyjazd w pole to... wmordewind jak ta lala. Fajnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...