Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] budżetowe hamulce hydrauliczne z prostą regulacją do trekkinga


frigodaw

Rekomendowane odpowiedzi

OK, mam. Wybrałem model Deore M615. Nawet w rozsądnej cenie jak na nowe. 
Jeżdżę na trekkingu (15kg), sam ważę 75kg a na wyprawy wożę sakwy do 25kg. Razem to jest około 115kg. Czy tarcze 160mm wystarczą? Fabryczne mocowania na hamulce mam na 160mm, więc jeżeli coś by było nie tak to musiałbym adapter dokupić.
Drugie pytanie. Możecie coś polecić z tarcz z przedziału cenowego do 60zł? Mocowanie na 6 śrub. Najlepiej jakby było na wszystkie rodzaje okładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 160mm wystarczy .

 

 

 

Możecie coś polecić z tarcz z przedziału cenowego do 60zł? Mocowanie na 6 śrub. Najlepiej jakby było na wszystkie rodzaje okładzin.

 

HS1 i RT76 jeśli byś dostał te drugie używane w db stanie . Napisy na tarczy że jest "RESIN PADS" nie mają najmniejszego znaczenia gdyż to tylko marketingowy bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

HS1 i RT76 jeśli byś dostał te drugie używane w db stanie . Napisy na tarczy że jest "RESIN PADS" nie mają najmniejszego znaczenia gdyż to tylko marketingowy bełkot.
 

A coś z nowych ale tak do 60zł?

- Shimano SM RT 66 160mm ZEE SLX Deore
- Shimano SM RT 56 160mm
Te ZEE chyba całkiem porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsze są HS1 i jak Ci pisałem na prv jak będziesz jeździł na klockach żywicznych to zdecydowanie dłużej Ci posłużą takie tarcze.

Swoją drogą widzę że się w tym temacie dowiedziałeś że można te hebelki za 250 zł kupić w komplecie, hehe i jeśli od tego gościa który nie widzi różnicy między 596 a 615, (posiadają dwa różne zaciski, dodatkowo 615 daje możliwość montażu klocków z radiatorem ja w slx-ach)  i 615 jest mocniejszy, ufaj dalej takim opiniom a na pewno dobrze na tym wyjdziesz:):)

Jeśli tarcze jeszcze nie są styrane to zmień heble, sprawdź czy ich moc Ci odpowiada a jeśli nie to zacznij myśleć nad zmianą tarcz lub klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elton to co piszesz lekko mija sie z prawdą . Różnicy w mocy między 596 i 615 nie ma żadnej . 615 mają zwykłe tłoczki , takiej samej średnicy jak 596 , taka samą klamkę . Różnią się jedynie tym że 615 mają lekko zmiemiony kształt zacisku aby móc zamontować klocki z radiatorem .

 

A jazda na klockach żywicznych tylko po to żeby tarcze dłużej wytrzymały ? Nawet nie skomentuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem , że  żywiczne są po to by móc jeździć na czymś aż przyjdą metaliki i po to by nie było , że sprzedają bez klocków   :D  A do kolegi eltona29 mam na przodzie 596 i na tyle 615 i wiesz co ci powiem ? Gadasz pierdoły ... Aby nie nazwać tego wulgarnie ... I co ty chcesz od ceny ? 596 kupiony za 100 zł praktycznie nowy i 615 141 zł z przesyłką nowy  w 99.9 %  No to wybacz daje to 241 zł . Za 250 znajdziesz komplet ... 

Edytowane przez AdaskoKross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreśl że to dokładnie tylko twoje subiektywne odczucie, ja miałem i M596 na tyle i teraz M615 z tą sama tarczą i przy tych samych klockach, chodzi o rodzaj żywiczne, czuję zdecydowaną różnicę w sile, skuteczności działania, po prostu jest lepszy według mnie i tyle, budowa przypomina starsze zaciski slx a nawet się spotkałem z opinią że jest to trochę zmodernizowany właśnie zacisk z slx-a.

Pomyślcie odrobinę, gość ma rower trekingowy i nie specjalnie dużo kasy do wydania, tarcze na pewno wytrzymają dłużej na klockach żywicznych i nie ma to o czym dyskutować, ostatni sezon jeździłem właśnie na takich klockach i tarcza 2 x 180 mm, przelatałem na tym zestawie kilka maratonów i  stwierdzam że nic lepszego nie jest mi potrzebne by się skutecznie zatrzymać przy mojej nie małej masie 105 kg a tarcze wyglądają tak jak przed sezonem i nie mam z nimi problemów wiec tym bardziej gość, który jeździ trekingiem nie potrzebuje raczej niczego więcej, graty się dobiera pod potrzeby szczególnie jak się ma mało kasy.

Poza tym nigdzie nie napisałem że ma jeździć na żywicznych tylko po to by oszczędzić tarcze, raczej mniejsze zużycie tarcz jest wynikiem stosowania klocków żywicznych.

 

 

Co ty mi chcesz udowodnić, masz dwa różne heble na dwóch kołach i twierdzisz że nie widzisz różnicy, porównaj pracę dwóch różnych na tym samym kole wtedy twoja opinia może będzie bardziej rzetelna puki co mnie nie przekonuje, to że Ci się gdzieś fartem udało trafić na jakieś tańsze sztuki to mogę Ci jedynie pogratulować choć szczerze wątpię,  też swego czasu szukałem używanych i w cenie 100 zł za sztukę można było kupić co najwyżej M445, jak kto ma zdrowe graty to za darmo ich nie odda, proste.

 

 

Edytowane przez elton29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elton lubie cie i szanuje twoje zdanie ale 615 mają identyczną moc hamowania jak 596 . Zacisk konstrukcyjnie jest identyczny jak w 596 z tym tylko że pod nowsze klocki . Mówie to z perspektywy byłego posiadacza obu jak i osoby mającej spory kontakt z hamulcami.

 

A co do zużycia tarcz to prędzej one się użytkownikowi znudzą niż się wytrą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ziomek??
A co aj jestem jakiś twój kolega dzieciaku??

Wiesz tyle ile wyczytasz w Googlach  i zgrywasz cwaniaka, zmów paciorek i pod kołdrę, spać ja już nie masz nic sensownego do powiedzenia!

 

Wiesz no właśnie ja też miałem M-596 nowy, odpowietrzony i nigdy mi koło nie blokowało na asfalcie jeszcze ze mną na siodle a przy 615 nie mam tego problemu, to samo koło, tarcza więc na tej podstawie twierdzę że jest mocniejszy nie po to by mieć rację nad wszystkimi tylko tak jest u mnie.

Pisałem o tych wytartych tarczach też z mojego punktu widzenia, miałem nano i metaliki w juicy 3, to po sezonie wyglądały strasznie, były mocno wytarte, nie wiem czy ktoś to kiedyś porównywał ile wytrzymuje tarcza z żywicznymi a ile z metalicznymi klockami.

Tyle ode mnie, idę spać pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpisz czy o drogę pytasz , te ziomek ale ty wiesz , że heble się odpowietrza nie ? Jak jechałeś na nie odpowietrzonym 596 to się nie dziw ... Albo jeszcze inaczej jak miałeś 596 to ważyłeś 160 kg a mając 615 ważyłeś 105 kg .. Pewnie różnica w masie .. 

Po pierwsze to Ty a nie ty.

Po drugie - czemu tak strasznie się ciskasz?

"Heble" odpowietrza się jeśli jest to konieczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładać kilkadziesiąt zł za tarcze na sezon ponad własne bezpieczeństwo? Większej głupoty nie czytałem.

Jak mu braknie pół metra żeby wyhamować przed samochodem to też powiesz, że "jeździ trekingiem i nic lepszego nie potrzebuje"?

Edytowane przez grzegorz1988wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Ty a nie ty.

Po drugie - czemu tak strasznie się ciskasz?

"Heble" odpowietrza się jeśli jest to konieczne. 

 

Dobrze w takim razie ''Ty'' będę pamiętać na przyszłość , dzięki .  

Nie ciskam się jestem oazą  spokoju , wyrażam swoją opinię czy też doświadczenia związane z tematem ponadto   prowadzę ciekawą dyskusję z kolegami z forum . 

Tak to zrozumiałe , że nie jest to codzienna czynność . 

 

 

Co ty mi chcesz udowodnić, masz dwa różne heble na dwóch kołach i twierdzisz że nie widzisz różnicy, porównaj pracę dwóch różnych na tym samym kole wtedy twoja opinia może będzie bardziej rzetelna puki co mnie nie przekonuje, to że Ci się gdzieś fartem udało trafić na jakieś tańsze sztuki to mogę Ci jedynie pogratulować choć szczerze wątpię,  też swego czasu szukałem używanych i w cenie 100 zł za sztukę można było kupić co najwyżej M445, jak kto ma zdrowe graty to za darmo ich nie odda, proste.

Miałem okazję jeździć też na 615 lecz zamontowanym na przodzie , widzisz z tą ceną brzmi nie wiarygodnie , a jednak miałem faktycznie okazję której i tak bym nie wywęszył bo znajomy mi podesłał . Co do założyciela tematu to warto poszukać hebelki na dziale sprzedam tam właśnie niektórzy koledzy z forum ogłaszają się ze sprzedażą po psich pieniądzach . Mam przesłać wiadomości tudzież wydruki przelewów itp byś uwierzył Tomaszu ? :-) Hamulec to nie komfort ( no może jednak komfort w jakimś stopniu ) , a bezpieczeństwo i tu nie ma co oszczędzać .    

Edytowane przez AdaskoKross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie porównywał , a ty sam nie wiesz   to po co piszesz , że na żywicznych wytrzyma tarcza dłużej , a skoroś  taki mocny to na ''Pan'' możemy sobie strzelać  , wiem tyle co mam w swoim bajku kolego z forum więc jednak mam porównanie pomiędzy 596  , a 615 . 

Tylko tego brakował żeby  mnie gimbaza pouczała...pojęcia nie masz zielonego o czym piszesz i naprawdę szkoda czasu na dyskusję z Tobą.

Wyrażnie napisałem że miałem nano i metaliki w juicy 3.

 

 

Przekładać kilkadziesiąt zł za tarcze na sezon ponad własne bezpieczeństwo? Większej głupoty nie czytałem.

Jak mu braknie pół metra żeby wyhamować przed samochodem to też powiesz, że "jeździ trekingiem i nic lepszego nie potrzebuje"?

Litości...chyba nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem...nie ma sensu mu na siłę wciskać ciemnoty że potrzebuje bóg wie jakich metalików by zatrzymać swojego rozpędzonego trekinga, zrozum to człowieku w końcu.

Nie chodzi tu przecież o to by za wszelką cenę mieć racje tylko pomóc w wyborze odpowiedniego rozwiązania autorowi tematu.

 

Ostatni raz napiszę że heble, które zamierzasz kupić będą wystarczająco skuteczne na żywicznych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...