Skocz do zawartości

[książka]Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego


klimek

Rekomendowane odpowiedzi

Na taką książkę czekałem ! Mnóstwo czytelnych rysunków, przejrzysty i łatwy do zrozumienia tekst , bez pseudotechnicznego bełkotu, napisany "na luzie" przez człowieka który wie o czym mówi. Czego chcieć więcej?

Sama książka tyczy sposobów utrzymania w dobrym stanie naszych "maszyn", zawiera też przykłady serwisu rozwiązań mało znanych w Polsce (choć może popularnych w USA). Zawartość merytoryczna jest podzielona na rozdziały bardzo podobnie jak na forum :). W podrozdziałach znajdują się opisy bardziej szczegółowe, dotyczące konkretnych przypadków.Wszystko okraszone czytelnymi rysunkami.

A teraz wady.Część rozwiązań jest w Polsce nieznana, i z tego powodu raczej mało przydatne są info jak je serwisować (choć świadomość że coś takiego istnieje też jest pewną zaletą) . Książka jest klejona, w miękkich okładkach - każdy kto grzebie przy rowerze domyśla się, że lepiej by była szyta i w twardych, by przetrzymać trudy uzytkowania :). Tłumaczenie czasem odbiega od ogólnie przyjętego - np. pancerzyki zamiast pancerze, strażnik łańcucha zamiast chainguarda, albo osłonki itp. nic wielkiego ale... No i pewne "zestarzenie" informacji . (org z 2005) a wiadomo jak szybko zmienia się rynek części rowerowych.

Osobiście polecam. Kompletne kompendium dla każdego kto chce i lubi się bawić przy rowerze.

Cena 48PLN

Stron 368 (format B5. chyba?) i ponad 350 rysunków

Wydawnictwo Buk Rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

książka rzeczywiście rewelacyjna, powracam do niej regularnie od przeszło miesiąca. Wszystko bardzo proste i jasne. Ogromny plus za rysunki, są zdecydowanie bardziej czytelne niż foty.

No i co najważniejsze, sam sobie przeglądy robię, miast płacić 25PLN w serwisie!!!

Książka warta zainteresowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pochwał na temat tej książki. Naprawdę dobrze napisana, prostym i zrozumiałym językiem. Można się naprawdę sporo dowidzieć i nauczyć, a wydatek zwróci się po kilku własnoręcznie przeprowadzonych serwisach (o satysfakcji nie wspomnę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...