Skocz do zawartości

[Magura MTS]Skok klamki w Magura MTS


mirekkefirek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Z jakich przyczyn? Do tarczy ? zjedziesz tarcze, kupisz nową. Klocki metaliczne mają swoje plusy i minusy. Ją żywotne, maja sporą siłę, łatwo je odzyskać po zalaniu olejem. Niestety większość metali lubi piszczeć i dzwonić. Moje na szczęście działają cicho ale ja mam shimano i nie bardzo jeżdżę po mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat, witajcie :)

Nie wiem czy kolega mirekkefirek uporał się do tego czasu z problemem, ale mam inną tezę diagnozy problemu. Już od prawie 3 lat zajeżdzam Magury MTS i od pewnego dłuższego czasu, z pomocą znajomega mechanika doszliśmy gdzie leży problem z zapadającymi się klamkami w tych heblach.

Otóż w klamce jest taki element (na zdjęciu w załączeniu), nie wiem jak to nazwać fachowo, niech to będzie tłoczek, który z nieznanych mi powodów czasem zapada się bardziej niż powinien i nie wraca do pozycji początkowej, co powoduje że klamka prawie dotyka gripa i ma się wrażenie jakby zapadła się wskutek tzw. spuchnięcia hamulca. Otóż nic bardziej mylnego. Hamulec ani nie puchnie, ani nie wymaga odpowietrzenia/zalania. To właśnie z powodu tego zapadniętego tłoczka ma się takie wrażenie a klamka zapada się na maksa. Niestety tak zapadająca się klamka pozotawia za sobą skutek w słabej efektywności hamowania, kiedy to muszę zaciskać ją z dużą siłą a siła hamowania jest bardzo mała. Takie pseudodziałanie hamulca może się skończyć wiadomo jak.

Pytanie do Was, drodzy Forumowicze, czy może wiecie jak zaradzić temu problemowi ?

Pozdrawiam

 

post-121027-0-93332400-1503591601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...