Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! - cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

Nasi jutuberzy coś ostatnio błyszczą, tutaj ciekawa teza: SPD nie nadaje się do jazdy zimą, platformy lepsze. I OK można by podyskutować ale powala logika owej rzekomej wyższości platform. Otóż w butach SPD marzną stopy gdy jest mróz. A w butach trekkingowych nie.

 

Akcja rozwija się z wolna ale nieubłaganie wypływają kolejne fakty - buty SPD w których jeździ doświadczony jutuber to buty letnie (a jak), na stopach minimum dwie pary skarpet, do tego w bucie folia NRC i/lub ogrzewacz chemiczny :teehee: Czyli nie ma to jak odciąć sobie krążenie. O ochraniaczach termicznych na but nie ma mowy, o butach zimowych krótka niepochlebna wzmianka. Niezły cyrk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi jutuberzy coś ostatnio błyszczą, tutaj ciekawa teza: SPD nie nadaje się do jazdy zimą, platformy lepsze. I OK można by podyskutować ale powala logika owej rzekomej wyższości platform. Otóż w butach SPD marzną stopy gdy jest mróz. A w butach trekkingowych nie.

 

Niech zrobi odcinek dotyczący rowerów.

 

To znaczy... Bardzo dziwnych filmów / poradników rowerowych... ( wspominał o tym w swoim filmie ) Tylko taki dłuższy film, szczegółowy. Z linkami do najlepszych filmów.

Pewnie znajdzie się tego trochę na You Tube.  A gadać to ten Pan Lubi : )  I dobrze że lubi gadać, bo fajnie gada. Nie jak jakiś ...  " Sprzedawczyk " 

 

To jest najważniejsze !!!   :)  

 

 

 

 

SPD nie nadaje się do jazdy zimą, platformy lepsze. I OK można by podyskutować

 

A co tu dyskutować. Jeden ludzik woli platformy, drugi ludzik woli SPD. 

 

Ja wolę platformy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pozwoliłem sobie otworzyć temat.

 

Zastanawiałem się, gdzie to wrzucić i chyba tu będzie najsensowniej.

 

Pamiętacie zapewne tego Pana: https://www.youtube.com/watch?v=tf8m1dFd80o

Tego na pewno też: https://www.youtube.com/watch?v=pIfKhzfrUlk

 

Ale to, co zobaczyłem ostatnio przechodzi wszystko powyższe:

https://www.youtube.com/watch?v=XRfAQFqiNaM

Z Panami powyżej jeszcze dało się od biedy jakoś podyskutować, pierwszego nawet przekonać w niektórych sprawach, ale to jest idealny przykład kompletnie zastygniętego betonu, co potwierdzają inne filmy. "Nie znam się, ale się wypowiem, moja racja jest najmojsza, a kto się nie zgadza, ten hejter.". Nóż się w kieszeni otwiera, gdy się ogląda takie bzdury i ma przed oczami wizję człowieka wchodzącego w świat rowerów, który wiedzę będzie czerpał z takiego źródła.

 

Pan Vlog kolarz pod naporem krytyki się obraził i specjalnie dla tych co go korygują filmik nagrał :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=a-IITBWiCYY&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Swoja droga, to da sie jezdzic w butach trekkingowych ktore z natury sa wysokie i sztywne? Przeciez lydka nie bedzie wtedy pracowac.

Jeżdżę już od dwóch-trzech lat w nike rongbuk mid (specjalnie kupione na ten cel, wiązane do końca) i nie ma żadnego problemu z pedałowaniem.

Może w wyższych butach ze sztywną cholewą mogą być jakieś problemy. Ale w tzw. midach raczej spokój.

 

Pan z UC jest dosyć specyficzny i dopiero po obejrzeniu kilku jego filmów będzie wiadomo, na co brać poprawkę :)

Jak coś jest według niego dobre to jest super, jak nie to "do dupy."

Lubię oglądać bo kręci w miejscach mi niedostępnych, ale w/w poprawkę na jego filmy biorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się źle jeździ w wysokich butach. I mówiąc wysokie mam tu na myśli nie jakieś desanty tylko takie turystyczne za kostkę. Nie żeby się nie dało ale parę razy jechałem w górskich i było średnio.

Ale znam osoby które jeżdżą z powodzeniem więc to widocznie indywidualna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie popadajmy w paranoje, bo nikt nie bedzie jezdzil w typowym sztywnym bucie gorskim. Typowy sztywny, to dla mnie but pod raki automaty, ewentualnie polautomaty. Moje Asolo sa tak sztywne, ze nie moge ich wiazac do gory na podejsciach, bo sie sakramencko idzie. Nie zmienia to faktu, ze mam jeszcze wysokie szmaty na Vibramie z Trezetty i w nich smigalem Trans Jure 189km w terenie. Bylo spoko, cieplo, milo. Stopa ma pewna swobode ruchu w odroznieniu do buta SPD, nic nie cierpnie, nie jest zimno, itp. Yes - jezdzilem i na platformach i na SPD. Na zime osobiscie wole but cywilny. Oczywiscie opinia moze byc spowodowana tym, ze nigdy nie jezdzilem w butach SPD stricto na zime, bo mnie nie bylo stac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pan Vlog kolarz pod naporem krytyki się obraził i specjalnie dla tych co go korygują filmik nagrał :P

Nie da się rowerem szosowy pojechać po takiej dróżce polnej ( ... )

Yhy, niech powie to mojemu everestowi, który na totalnie szosowym osprzęcie, kolach etc wdrapywał sie na właśnie takie polne kamieniste dróżki :D i bynajmniej nie płaskie :D

 

Sam brak wiedzy można by jeszcze nadrobić, wszak i ja ongiś zielonym był i głupotym pletł :D a polską składnię i dykcje też by nie zaszkodziło ;)

 

Niestety mamy obecnie czasy, kiedy sępy się rzuciły na YT starając się wysępić jakieś profity, no a jak widać na załączonym obrazku, nie każdy sie do tego nadaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Typowy tekst juteBera :D " Jeżeli sie podobało, zostaw łapkę w górę, subskrybuj ...." A jeżeli się nie podobało .... no to wtedy nie oceniaj, bo ranisz uczucia :woot: Generalnie jak ktoś plecie fajnie i z sensem i ogląda się to fajnie można tam sobie lajkowąc etc, no ale jak ewidentnie widać ze koleś ma ... ja wiem, 17 lat ? skoro wspomina o 1 gim, to sorry, probsów za to nie ma, składnia leży i zaciąga, widać po śląsko lekko. No nie koniecznie ma to pozytywny oddźwięk. Juz nawet pomijając meteorytykę ... 

 

Są jutuberzy którzy mimo swego lekko wieśniackiego akcentu, bardzo fajnie prowadzą swój kanał, np Kikster motoznawca. Ja go lubię za duża dawkę humoru i całkiem konkretną wiedzę. A jak sie walnie bo coś pomylił to prostuje to w najbliższej okazji.

 

A tutaj, dostał zganę, to postanowił zwyzywać tych co ganili :P Nie wiem czy to zdanie jest po polsku :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tak trochę poczytałem komentarzy pod jego filmikami i stwierdzić mogę jedno; koleś normalny nie jest. Pisze sobie pozytywne komentarze z innych swoich kont, każdego kto napisze konstruktywną krytykę chcąc pacjentowi pomóc wyzywa od hejterów, ocenianie wyłączył bo najpewniej było mnóstwo łapek w dół itd, itp. Widać gimbus jakiś, któremu się zamarzyła sława w internetach, a okazało się że tak łatwo nie jest, ze wiedzę trzeba mieć, przygotowanie i ogładę.

 

P.S. Nie zapomnijcie opon nakarmić, bo będą "chude" jak w tej jego szosówce i nie da się jeździć w terenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...