Skocz do zawartości

[amortyzator] oś 20 mm 2014/15


00kogi

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję amortyzatora na oś 20mm o skoku 120mm na koła 29', najlepiej lekkiego z blokadą skoku.

Gdy kupowałem rower i koła 3lata temu, było ich kilka i pisało się dobrze o sztywności takich osi.

Obecnie mam problem ze znalezieniem takowych nowych.

Czy jestem kiepskim poszukiwaczem, czy znikły? A jeżeli są to poproszę napiszcie.

00kogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pod oś 20 kupisz maszyny śmierci, z dużym skokiem ... coś jak boxxer, lyrik, domain, 66, itd Kiedyś także Pike jednak i Pike teraz mimo goleni 34 lub 35( nie pamiętam) ma oś15mm. Domniemam że chcesz 20mm ze względu na piastę ? Bo jak nie masz piasty jeszcze prędzej znajdziesz 15mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I po co ten link ?, żaden z tych Foxów w wersji 120 mm nie wysępuje z ośką 20 mm.
 

 

Rulez napisalem ze zaczynaja sie od 140mm ale nieststy po edycji i wpis sie nie pojawil (moja wina,przyznaje sie)nie ma to wiec zadnego problemu zeby zobaczyc ze zaczynaja sie od 140mm wzwyz..

Widzisz jakis problem?? Link jest wiec mozna zobaczyc wszystkie amory na kolo 29 i samemu stwierdzic ze na 120 mm nie ma ale widac chyba za bardzo to skomplikowane dla Ciebie albo nudzi ci sie..

 

Pozdrawiam i ide na rower


Ps.Dodam jeszcze ze powyzej Puklus napisal ze pod ta os kupisz "maszyny smierci" o wyzszym skoku wiec linka wkleilem informacyjnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź sobie czasu i nerwów kup pod ośkę 15 i będziesz miał sztywno,ja właśnie zanabyłem Sida pod 15 i jeszcze tylko piasta do kupna została,sztywność ta sama co w 20-kach a skok można zmienić samemu lub w serwisie tylko odpowiedni amorek poszukaj,na alledrogo znalazłem ostatnio ładną Rebę pod ośkę 15 za 1300 na koło 29" nówka sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rulez napisalem ze zaczynaja sie od 140mm ale nieststy po edycji i wpis sie nie pojawil (moja wina,przyznaje sie)nie ma to wiec zadnego problemu zeby zobaczyc ze zaczynaja sie od 140mm wzwyz..

Widzisz jakis problem?? Link jest wiec mozna zobaczyc wszystkie amory na kolo 29 i samemu stwierdzic ze na 120 mm nie ma ale widac chyba za bardzo to skomplikowane dla Ciebie albo nudzi ci sie..

 

Pozdrawiam i ide na rower

Ps.Dodam jeszcze ze powyzej Puklus napisal ze pod ta os kupisz "maszyny smierci" o wyzszym skoku wiec linka wkleilem informacyjnie 

 

 

Problem zaśmiecenia tematu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można zrobić adapter, czemu nie, ale to nie będzie to samo już. Na pewno ciężko będzie ci kupić widelec nowy z tego rocznika na oś 20. Roczniki 2010 czy troszkę starsze występowały i jeżeli nie zależy ci na masie możesz wybrać niemal niezniszczalnego Pike, ale trzeba szukać okazji by trafić dobry model. Taki wydatek to 500-700zł. spokojnie mu ustawisz skok 100 jak i 140mm. Możesz szukać potężnego bobmera 66 który niestety jest cieżki 3kg, ale no ... całkiem wytrzymały, 55 też chyba był pod 20.

 

Większość starszych foxów zajazdowych, czyli nie do XC miało ośki 20mm

 

Nowe widły pod qr20 raczej nie zaczynają się cenowe blisko tysiaka. Pytanie jaki masz rower ile masz kasy i czego tak naprawdę potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź sobie czasu i nerwów kup pod ośkę 15 i będziesz miał sztywno,ja właśnie zanabyłem Sida pod 15 i jeszcze tylko piasta do kupna została,sztywność ta sama co w 20-kach a skok można zmienić samemu lub w serwisie tylko odpowiedni amorek poszukaj,na alledrogo znalazłem ostatnio ładną Rebę pod ośkę 15 za 1300 na koło 29" nówka sztuka

Sztywność 15tek nie jest taka jak 20tek. Jest trochę lepsza niż osi 9mm. To nie tylko kwestia mniejszej średnicy ale też bardziej wiotkiego zamknięcia tylko na wajchę. 

 

Poszukuję amortyzatora na oś 20mm o skoku 120mm na koła 29', najlepiej lekkiego z blokadą skoku.

Gdy kupowałem rower i koła 3lata temu, było ich kilka i pisało się dobrze o sztywności takich osi.

Obecnie mam problem ze znalezieniem takowych nowych.

Czy jestem kiepskim poszukiwaczem, czy znikły? A jeżeli są to poproszę napiszcie.

00kogi?

Jeśli mnie pamięć nie myli jedynymi lekkimi amortyzatorami z osią 20 mm były Manitou model Minute. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...