Skocz do zawartości

[Sram X5 + X7]Głośna praca ?


Jarek1909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż posiadam taką kombinację napędu :
Korba Sram X-5 HT II
Przerzutka przód Sram X-5 9 biegowa
Przerzutka tył Sram X-7 9 biegowa
Kaseta Sram PG-950
Łańcuch jakiś Sram ale nie wiem dokładnie jaki.
Ogólnie napęd na samym początku gdy rowerem wyjechałem z salonu coś głośno pracował, chodź nie miałem żadnych zastrzeżeń do jego pracy, szybka zmiana biegów, łańcuch nie lata, jest dobrze napięty, ale ta głośna praca ... zupełnie jakby coś było źle wyregulowane, a wszystko było dobrze wyregulowane.
Drugi raz łańcuch czyściłem dzisiaj, i cały napęd, 1000 Km już stukło, po półtorej miesiąca, więc rower praktycznie nowy.
Myślałem, że z czasem hałasy miną, są to takie hałasy jakby ... ciężko określić, w napędzie shimano takie hałasy oznaczają że albo suchy napęd, albo brudny, albo zła regulacja.
Czy po prostu napędy Sram'a chodzą głośno i już? Czy głośna praca nie zwiastuje jakiejś awarii?
Moje spostrzeżenie gdy regulowałem od zera:
Przerzutka X-7 tył, śruba L, gdy ją wkręcimy tak, aby ograniczała zakres na 1 biegu z tyłu, największa zębatka ... to ta sama śruba czyli L, blokuje korpus gdy przerzutka jest wychylona w drugą stronę, czyli na najmniejszej zębatce, i nie może na nią wskoczyć, błąd konstrukcyjny.
Ale pytanie tyczy się pracy napędu, wcześniej jeździłem na Shimanowskim napędzie, niskiej klasy bo Alivio, ale po nasmarowaniu było słychać tylko opony, w Sramie tak się nie da? Czy coś źle robie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten hałas występuję na wszystkich przełożeniach, czy na wszystkich jest tak samo słyszalny? Może za bardzo krzyżujesz łańcuch, może linia łańcucha nie jest prawidłowa.

Czy hak przerzutki jest na pewno prosty? Spróbuj unieść tylne koło (stojak, albo pomocna druga osoba), kręcić pedałami i baryłką przy manetce. Czy hałas pozostaje taki sam?

Czy podczas jazdy hałas jest jednostajny czy może się nasila/zmniejsza wraz z obrotem korby?

 

Sram/Shimano- bez znaczenia.Jeżeli łańcuch nasmarowany, części kompatybilne rzędowo- to wszystko powinno pracować cicho, zmiana biegów może być jedynie głośniejsza w Sramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak prosty, nie koszę łańcucha, po trzy zębatki z tyłu na jedną z przodu, co troche utrudnia jazdę, ale nie koszę, hałas jest zawsze jednostajny nie ważne jak wyreguluję, no chyba że jest źle wyregulowane i łańcuch próbuje wskoczyć na inny bieg ale nie może, wtedy jest hałas cykliczny charakterystyczny dla niewyregulowanego napędu.
Tutaj po prostu hałas i tyle, nie ważne czy suchy łańcuch, czy tak jak teraz - nawet jeszcze nie wytarty ze smaru. Po prostu hałas, spotkałem się z opiniami kilku osób, i powiedzieli że Sram po prostu jest głośniejszy, chciałem to potwierdzić, ale teraz widzę że jedna osoba ma odmienną opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje. Jeżdżę na napędach Shimano, łańcuchy czasem Wipperman Connex. Zdarza mi się często coś naprawiać, regulować, wymieniać- rowery bliższych i dalszych znajomych, rodziny. Różne rowery, różne napędy, konfigurację.

 

Do tej pory nie zauważyłem, żeby poprawnie wyregulowany Sram był wyraźnie głośniejszy od innych napędów. Przy zmianie biegów- tak, jest inaczej, agresywniej powiedziałbym. Podczas jazdy- moim zdaniem nie. Powinien być tylko "szum opon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...