Skocz do zawartości

[Fox Talas]Płynność działania


mudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem amortyzatora Fox Talas 2009/2010 (Talas ver. III). Amor jeździ od roku (jestem pierwszym właścicielem), ale wyprodukowany był kilka lat temu.

Podczas ostatniego serwisu zauważyłem, że Lower Air Shaft 393372d1221764751-talas-spring-side-disa

dość ciężko chodzi wewnątrz lagi. Podczas składania musiałem użyć trochę siły, aby element przepchnąć przez całą lagę aż do samego dołu. Nie robiłem tego jakoś brutalnie, ale opór był moim zdaniem znaczący jak na ruchome cześci amortyzatora. Jedyne punkty styku Shafta z lagą to 2 uszczelki uszczelki (na diagramie 820-02-074_RevA.gifopisane jako Seal U-CUP Float 130 i Seal U-CUP MAIN PISTON TALAS) Oczywiście uszczelki założone są poprawnie (kołnierz odwrócony w odpowiednią stronę), a wszystkie czeście nasmaroawane i zalane odpowiednim olejem - zgodnie z instrukcją. 

Amortyzator chodzi dobrze, ale wg mnie nie jest idealnie i wyczuwam coś jakby STATYCZNY mikro opór (powoli naciskając z coraz większą siłą amortyzator w pewnym momencie jakby coś puściło i amor zaczyna się płynnie uginać). Gdy zakładałem lagi (z zamonowanym już elementem) w golenie dolne, to główne uszczelki (umieszczone w goleniach poniżej uszczelek kurzowych) stawiały zdecydowanie mniejszy opór nż wyżej wspomniany element. Zacząłem się więc zastranawiać, czy nie nadszedł czas (z powodu wieku amortyzatora) aby wspomniane uszelki U-CUP wymienić na nowe. 

 

Pytanie: Czy osoby, które same serwisują takie amortyzatory zauważyły, aby Lower Air Shaft chodził z jakimś szczególnym oporem wewnątrz lagi? Może to normalne zachowanie, a ja jestem po prostu przewrażliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...