Skocz do zawartości

[tarcza] XT SM-RT76 trzeszczenie przy hamowaniu


abdul95

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dać większe klocki ? :D albo okleić czymś krańce klocków. Jak ci to tak bardzo szkodzi możesz spróbować coś przykleić w zacisk.

 

Niestety wracam do tematu... To nie jest wina okładzin. Tak, minimalny luz był między obudową zacisku a klockiem. Ale powpychałem blaszki i wszystko się usztywniło. Wsiadam na rower, rozpędzam się, hamuję...i dalej to samo. Zamieniam klocki tylne z przednimi. A tu cud. Klamka zaczęła mi łapać jak w heblach XT (ostatnio próbowałem). Ale problem trzeszczenia dalej pozostaje. Co Wy na to ??

podobno pasta miedziana,

u mnie dźwięki są podobne i jakoś nigdy mnie nie zastanawiały nawet przez chwilę, dla mnie to nie problem.

 

Próbowałem też i pastę miedzianą. Nic nie pomogła. Dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

ja mam hamulce Avid Db5

po zakupie wszystko ok

lecz gdy naprawiali mi amor, to w serwisie zlozyli calosc i oddali rower po zakonczonej gwarancji. pojezdzilem kilka chwil i podczas hamowania rowniez wydaja dziwne metaliczne trzaski, jakby nie bylo okladzin na klockach czy jakos tak. bylem w innym serwisie , sprawdzili hamulec przedni, i klocki sa cale, nowe. maja przebieg niecale 80km) gdyż zaraz po zakupie padl amor.)  dokrecili 2 sruby mocujace, jak na razie nie slyszale dziwnych odglosow.

Jesli znow cos takiego bd sie dzialo rower oddam do serwisu gdzie go skladali po naprawie amora a serwisant zarobi w ryj za taka fuszerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tarcze też się tłuką niemiłosiernie przy małym nacisku na klamkę, później dźwięki ustają. Dotyczy to zarówno przodu 180mm jak i tyłu 160mm (tarcze xt rt 81CL, zaciski i klamki slx, klocki metaliczne)

 

Wszystko skręcone kluczem dynamometrycznym według instrukcji.

Dodam, że cały zestaw jest nowy, na RT76 i zasikach elixir7  nie miałem tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...