Skocz do zawartości

[pedały] dodać noski czy lepiej kupić platformowe


maxxikaz

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się w końcu kupiłem rower szosowy :) na początek ekonomiczną używkę w dobrym stanie i jestem po prostu zachwycony w stosunku do MTB czuje jakby rower sam jechał z moją niewielką pomocą ;)

 

Przechodząc do rzeczy nie do końca pasują mi obecne pedały bo wydają mi się za wąskie (patrz zdjęcie) i zastanawiam się czy zakup nosków spowoduje że będę mógł naciskać na pedały większą powierzchnią czy lepiej kupić jakieś eleganckie platformówki.

Rower wykorzystuję głównie do jazdy po mieście więc wydaje mi się że platformówki będą praktyczniejsze.

Na szosowe zatrzaski zdecydowanie nie jestem gotowy.

 

Przy okazji zapytam czy stopka w rowerach szosowych to straszne faux pas bo brakuje mi takiej ważnej miejskiej funkcjonalności ;)

 

11798345.jpg?1402780046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noski, do których sensownym jest dokupienie pasków, mają podobne zadanie jak spd. Nie tylko dociskasz nogą pedały, ale też ciągniesz. Bardziej efektywne. Samej powierzchni platformy Ci nie zwiększy.

Na "fo pa" się nie oglądaj, rób jak Tobie wygodnie. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak pod sklepem podstawisz na nóżce taką szosówkę to pani Basia ekspedientka się nie zdziwi, ale ja już bym się obrócił na pięcie... :P

Wolisz noski od zatrzasków? Cóż... ja przed noskami zawsze miałem lęk, że w razie wypadku stopa się nie wyswobodzi (przy mocno zaciśniętym pasku) - i jest to lęk raczej uzasadniony. Wg mnie znacznie bezpieczniejsze są szosowe zatrzaski. A samemu aktualnie jeżdżę na szosie w zwykłych SPD Shimano (tych do MTB) i też nie narzekam. Na światłach tylko noga w bok i wypięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej będzie pójść na kompromis i kupić dwufunkcyjne pedały SPD i nie ma co filozofować, co sadzicie?

 

Ta stopka mnie męczy jak wy stawiacie te rowery ;) na zdjęciach widziałem nieraz cegły klocki itp ale w "terenie" nie zawsze macie takie udogodnienia?

Jakbyście musieli coś takiego przyczepić do roweru to co byście polecili?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z nóżką daje spokój.

Do zabezpieczenia używam łańcucha 8mm ze stali hartowanej więc czuję się dość bezpiecznie jak rower jest zapięty.

 

Na miasto będę też musiał zmienić klamki hamulca na uchwyt górny bo mam za długi czas reakcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...