Skocz do zawartości

[amortyzator] jak o niego dbać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie od 2 dni jestem szczęśliwa posiadaczka  Kross trans pacific z 2010 roku rowerek nie używany od 4 lat stał z powodu choroby właściciela i był używany tylko do tego czasu pół roku , został mi sprzedany za 500 zł do właściciel ma okropne długi no i sami rozumiecie sytuacje,  jest on prawie nowy był trzymany w suchym miejscu. 

 

Będzie używany co weekend na trasie Aleksandrów-Toruń  raczej po asfalcie choć może też trasa w poligonie

 nie jeżdżę ostro jestem przyzwyczajona i delikatnie traktuje  rower do tego zachowania pedantyczne, staram się nie śmigać w deszcz 

 

przez całe moje krótkie życie no nie miałam takiego roweru zawsze były kochane i są nadal staruszki wiec nie wiem jak dbać o amora itp podzespoły 

wiec tu jest moje pytanie jak o niego dbać jakiego smaru stosować co polecacie do niego dokupić

 

-do łańcucha chce stosować smar Valvoline

- do amorka nie wiem 

- mam do niego licznik ,torbę pod ramę , pompka i termo bidon i co jeszcze mi polecacie

- oponki są popękane trochę pęknięcia są małe  ;-/ pewnie od stania wiec nie wiem wymieniać je już  czy mogę poczekać jeszcze i jakiej filmy i jakie 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Amortyzatora zewnętrznie sie raczej nie smaruje. Po każdej jeździe wycieraj uszczelki z kurzu, możesz kapnąć brunoxem albo nawet olejem kapkę na uszczelki, pouginać, to wymyje kurz z pod uszczelek, i wytrzeć do sucha. Uszczelki wycieraj po każdej jeździ, lub przed każdą jazdą. Olejem na uszczelki od czasu do czasu nie zaszkodzi kapnąć.

 

Raz na rok pasuje widelec rozebrać przeczyścić i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...