rhtm Napisano 24 Kwietnia 2014 Napisano 24 Kwietnia 2014 Nadszedł czas, żebym wymienił swoje opony na coś lepszego. Do tej pory jeździłem na nie najlepszej jakości gumach, które były dodane do roweru. Szerokość z przodu 1.95 a z tylu 1.95/2 (o co chodzi z tą podwójną numeracją?). I o ile w terenie radziły sobie w miarę, to jazda po asfalcie to istna udręka. Długo szukałem opon, które by odpowiadały moim potrzebom, przejrzałem mnóstwo tematów na forach i przeczytałem mnóstwo opinii (wiele sprzecznych) i chyba wybrałem - Maxxis Crossmark. (może polecacie coś innego?) Ale kompletnie nie wiem czy wybrać szerokość 1.95 czy 2.1. Jak duża będzie różnica i ich toczeniu po asfalcie i terenie? Boję się brać więcej niż 1.95 po doświadczeniach z obecnymi oponami, ale jednak profil bieżnika i marka robią swoje, więc porządna opona 2.1 może się lepiej toczyć niż słaba 1.9? Rowerem jeżdżę turystycznie, z sakwami i dużym obciążeniem (namiot itd), 50% po asfaltach i 50% po terenie - lasy, piachy, ale też tereny podmokłe. Wiem, że dla doświadczonych taki wybór to pewnie błahostka, ale dla mnie, który dopiero niedawno złapał rowerowego bakcyla to nie lada problem;)
madluki Napisano 24 Kwietnia 2014 Napisano 24 Kwietnia 2014 Będę mało orginalny. Geax Saguaro 2.2 Bieznik jest na tyle specyficzny że szerokość nie przekłada sie zbytnio na opory . Sam użytkuje w rozmiarach 26 i 29 Znajdziesz trylion wątków o tej oponie.
tobo Napisano 24 Kwietnia 2014 Napisano 24 Kwietnia 2014 Żeby porównać opony o szerokości 1.95 i 2.1 musiałbyś porównać ten sam model opon - porównanie do innych produktów, nawet tego samego producenta często nie jest możliwe, bo bardzo różnie interpretowane są rozmiary przez różnych wytwórców. To jak będzie się toczyć dana opona zależy od wielu czynników - konstrukcji, mieszanki gumy, kształtu bieżnika - dlatego kiepska jakościowo opona 1.9 może sprawować się gorzej niż 2.1.
mant3z Napisano 24 Kwietnia 2014 Napisano 24 Kwietnia 2014 Na szerszych będziesz szybszy, to co stracisz ma asfalcie (o ile stracisz) spokojnie nadrobisz w terenie. Zwłaszcza piaski i szutry czy podmokłe tereny. Brać szerokie!
GhOsTwrc Napisano 24 Kwietnia 2014 Napisano 24 Kwietnia 2014 na waskich oponach Cie wytelepie i bedziesz bardziej zmeczony niz szybszy , 2.2 to najlepszy wybor i to bierz polecane Saguaro . Jak chcesz latac na waskich oponach to tylko rower szosowy
s2power Napisano 29 Kwietnia 2014 Napisano 29 Kwietnia 2014 2.1 to bedzie optymalny wybor. Nie utopisz sie w piachu i po asfalcie pojda przyzwoicie. Sam powinienes sie bardziej zastanowic jaki bieznik jest Ci potrzebny bo to bedzie mialo wieksze znaczenie niz roznica w szerokosci pomiedzy 1.95 a 2.1.
rhtm Napisano 29 Kwietnia 2014 Autor Napisano 29 Kwietnia 2014 Jeśli chodzi o bieżnik, to chyba zdecyduję się na te Geax Saguaro, wersja drutowana.
GhOsTwrc Napisano 29 Kwietnia 2014 Napisano 29 Kwietnia 2014 Dobry wybor wersja 2.2 bardziej wygodna przez co realnie szybsza;_)
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.