Skocz do zawartości

[napęd?] Podrasowanie Eurobike Cross 0.1


Dzid3k

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem roweru Eurobike Cross 0.1 

 

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/4802-eurobike-cross-01/

 

Niestety przy aktywniejszej jeżdzie rowerek nie daje rady :/ Jeżdzę sobie po około 30km, w średnim tempie 25km/godz. I jak wpadam sobie w jakieś leśne drogi gdzie co chwile mam górki i zjazdy mam problem ze zmianą przerzutek. Przewarznie pod góre jak pędzę mechanizm się gubi. Tzn. nie zmienia.

 

Nie jest to jakoś mega uciążliwe ale skoro mógłbym to zmienić to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma deore i na tej samej trasie zmieniał przerzutki bez problemu. A czy wystarczy wymienić przerzutke przód i tył czy coś jeszcze? Pozatym jak sprawdzić jakie modele będą pasować do mojego roweru (i jakie byście polecili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość będzie pasować.. to na co musisz zwrócić szczególną uwagę to:

  przy przedniej:

-grubość rury podsiodłowej

-ciąg (linki) dolny/górny

 Przy tylnej:

-ilość biegów (możliwe że 9 i 10 biegowe nie będą współgrać z twoim łańcuchem, ale 8rz będzie na pewno ok.)

-długość wózka (nie może być za mała)

  

Ode mnie radze wziąć tylną w wersji shadow (niema zgiętego pancerza). A i jeszcze jedno, pod żadnym pozorem NIE kupuj tylnej przerzutki marki SRAM, ponieważ nie będzie ona współgrała z twoimi manetkami (shiamano), a przednia może być jaka chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany przerzutek jadąc pod górę jest takie coś, że przed zmianą powinniśmy zwiększyć kadencje po czym ją zmniejszyć i w chwili kiedy na napęd nie działa praktycznie żadna siła (bo koła są rozpędzone) zmienić bieg, jednak w praktyce wygląda to tak, że im wyższa klasa tym pod większym obciążeniem przerzutka da radę zmienić bieg, ostatnią kwestią jest to, że na górce najlepiej robić troszkę wcześniej niż wtedy gdy nie mamy siły kręcić, raz oszczędzamy siły, a dwa napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady będę celował w wymianę przerzutki tylniej i przedniej na shimano deore, nie zmieniając jak się uda nieczego więcej. 3x7 biegów w zupełności mi wystarczy ;) Jeszcze chwile zostane przy tym co mam ale już będę się rozglądał a może akurat jakieś sensowne używki się trafią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...