Skocz do zawartości

[bidon] Specialized Purist czy Camelbak Podium?


dejtrejder

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując w użytkowaniu bidon Specialized i Podium w tytułowych wersjach moim zdaniem, lepiej wypada Specialized. Sam ustnik i technologia spisuje się równie dobrze, również przyjmowanie smaku (na pusto oba pachną czymś tam, ale jednocześnie smak wlanej wody, pozostaje bez zmian), jedyna różnica to kształt. Zdecydowany plus dla Specialized. Podium ma niby delikatne wgłębienia, ale sprawdzają się one tylko przy optymalnie dobranym ustawieniu w koszyku. Zwycięzcę można wyciągnąć w każdej pozycji. Specialized w zeszłym roku wypuścił zmodyfikowaną wersją w pojemności 700ml z trójkątnym kształem bidonu, teraz go nie widzę, ale wedug mnie spisyał się znakomicie - dużo pewniejszy chwyt przy wyciąganiu. Na szosie nie ma problemu, ale w MTB o zgubienie bidonu nie trudno. Jeśli chodzi o pewność osadzenia oba bidony siedzą bardzo pewnie,a użytkowane z koszykami Elite.

No i Podiumy są lekko droższe z tego co zauważyłem, natomiast bidony Specialized gorzej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jak to jest z tym zapachem wody w Camelbaku?

kupiłem dzisiaj Corse Elite Hygiene, z nadzieją że może będzie lepiej pod względem zapachów od "zwykłych bidonów", ale nie potrzeba było dużego upału a woda i tak złapała smak plastyku.. Chciałbym kupić coś co da mi 100 smak wody. Czy Camelback Podium , będzie tutaj dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, poczytaj wcześniejsze wpisy w tym temacie i będziesz miał odpowiedź która butla rowerzysty Ci pasuje ;)

 

Już tyle razy było to pisane że chyba nie ma sensu po raz kolejny.

 

Moje wpisy też tu są na temat bidonów z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...