Skocz do zawartości

nowości rowerowe - temat zbiorczy


Synergy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

nich ich nie lubi ale wszyscy gadają - jak to jest?


Dobry marketing? Czyż nie o to chodziło, żeby wszycy o nich gadali? "Ostatni będą pierwszymi"? Ci, co sie jeszcze zastanawiali, dostaną teraz Speca na zasadzie "najlepsze, najbardziej dopracowane, najbardziej renomowane, wymarzone średnie kółko"?

S P R Y T N I E, co nie? ;)

A tu jeszcze garść nowinkowych dziwolągów. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja widzę, że teraz nam będzie wRower.pl wszystko potwierdzał swoimi wpisami ;)
To ja przy okazyji zapytam o nowego xtra z czystej ciekawości - bo spodziewałem się, że choć na Prima Aprilis puszczą.
A i wydaje mnie się, że kilka wpisów temu wspominaliście, że już już będziecie mogli ujawnić. A tu cisza. To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam... nie będziemy potwierdzali, tylko starali się być pierwsi - chociaż nie zawsze się to udaje.... ;-)

 

OK - co do nowego XTR'2015 embargo jest do 10 kwietnia - więc już tylko 9 dni....  :-)

 

Nie jest już tajemnica że będzie 11 rzędów, ale ciekawostek jest znacznie więcej - np nowe prowadzenie linki w przedniej przerzutce... tego jeszcze nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..ano tajemnic po opublikowaniu tylu zdjęć jak by mniej ale zawsze miło wiedzieć jak bardzo człowiek zaczyna być w tyle ;)
linka w przedniej przerzutce? w chwili gdy systemy 1 x coś tam zaczynają wypełniać coraz większą część rynku to istotny przełom :D No ale zobaczymy, zobaczymy....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam wypociny uzytkowinka @wRowerPL w tym temacie, no i się zastanawiam-w jakim g*wnianym sklepie ty pracujesz...

Zaraz na początku piszesz że alivio to pierwsze w historii klamkomanetki hydrauliczne, a Dual Control to według Ciebie co to jest?


Teraz piszesz o systemie 1x11 wyskakując nagle z przednią przerzutką i linką do niej.. Sorry, ja bym to raczej nazwał w tym systemie prowadnicą łańucha, a nie przerzutką, no ale dobra, poziom Twej wiedzy powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@MMMMMMAAAACUUUUU :) nie broniąc zbytnio kolegi wRowera zauważyłbym tylko, że shimano w nowym XTRze proponuje i układ jedno i wielotarczowy stąd zapewne wzmianka o przerzutce przedniej.

Sam jestem "bardzo" ciekaw. Co mogli zapodać?

m9000-3.jpg

Przerzutki na dole strony wykazują się znaną budową. Co mają te u góry? Może opór pancerze wbudowany w przerzutkę co by ułatwić producentom ram...? Ale jak wtedy z dowolnością prowadzenia linki góra/dół.
 



ps: a po prawdzie z tym DualemC to święta prawda Maćku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak sobie czytam wypociny uzytkowinka @wRowerPL w tym temacie, no i się zastanawiam-w jakim g*wnianym sklepie ty pracujesz... Zaraz na początku piszesz że alivio to pierwsze w historii klamkomanetki hydrauliczne, a Dual Control to według Ciebie co to jest? Teraz piszesz o systemie 1x11 wyskakując nagle z przednią przerzutką i linką do niej.. Sorry, ja bym to raczej nazwał w tym systemie prowadnicą łańucha, a nie przerzutką, no ale dobra, poziom Twej wiedzy powala...

 

Oj.... przydało by się umieć czytać ze zrozumieniem a nie atakować.... Gdzie napisaliśmy o 1x11 ????? Przypomnę cytat: "Nie jest już tajemnica że będzie 11 rzędów"  Widzisz tutaj gdzieś stwierdzenie że nie będzie przedniej przerzutki?

 

chyba nie myślisz że XTR przejdzie TYLKO na 1x11..... 

 

bądź cierpliwy.....

 

PS nie mamy nic wspólnego z żadnym sklepem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie dobra zagadka dla zaglądających tutaj - czym może być ten element pod literą A (w słowie sample) na przerzutce pierwszej od góry.
Z jednej strony - śruba ograniczająca, ale z drugiej - jakaś sprężyna? Zobaczcie na zwój. I na to w jakim "okienku" ona się znajduje. Może coś w stylu starych Nexavów (ale nie pamiętam czy w nich) gdzie był system wspomagający przerzucanie biegu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klamkomanetki i Dual Controla to faktycznie nieściśle napisaliśmy.

 

Obecnie pojęcie "klamkomanetka" stosuje się bardziej do połączonej w jedną całość klasycznej klamki hamulca z klasycznymi manetkami. Dual Control nie posiadał klasycznej manetki.

 

Dzisiejsza klamkomenetka występuje w tanich grupach i jest domeną tanich grup - od Alivio do Tourneya. Dual Control dotyczył dokładnie przeciwnej strony skali  - czyli najwyższych grup

 

W tym sensie nowością jest pojawienie się pierwszej hydraulicznej klamkomenetki.....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wRowerze - myślę, że tłumaczyć się nie trzeba tylko brać na karb i przeć do przodu.

A co do samych klamkomanetek - błędne rozumowanie... bo w takim razie ... szosowe to co ? A działają na tej samej zasadzie co stare Duale (lub dokładniej - duale wzorowane na szosowych) Klamkomanetki to klamkomantki - sprzęgnięty w całość system zawiadujący i biegami i hamulcami. amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Shimano odeszło do tradycyjnego 1:2 (i chwała Ci Panie) a że nie będzie działało z wersją 10s czy 9 (o 8 nie wspomnę nawet) - wcale mnie to nie zdziwi. Dzisiejszym standardem jest brak standardu. Personalizacja lub brandenologia (żeby nie rzec sekciarstwo) -  a po naszemu: wyciąganie pieniądza na kolejne zabawki bez względu czy stare się znudziły czy nie (bo to że były całkiem do d.. to oczywiste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

oj @wRoweryPl, chyba masz jakieś dziwne informacje. Jak to embargo na info dotyczące nowego XTRa do 10 kwietnia skoro w nowym (leżącym na półkach empiku) bikeBoardzie jak wół wyłożono nowego XTRa2015? hę?

Z najbardziej tajemniczych "nowości" dotyczących przedniej przerzutki - ciągnięcie nie od góry, nie od dołu a od .. boku. I taka konstrukcja że przy wielkim kole nie powinno nic wadzić o oponę. Się jednak chłopaki postarali ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

oj @wRoweryPl, chyba masz jakieś dziwne informacje. Jak to embargo na info dotyczące nowego XTRa do 10 kwietnia skoro w nowym (leżącym na półkach empiku) bikeBoardzie jak wół wyłożono nowego XTRa2015? hę?


Hehe, bo poza nimi nikt inny w Polsce tego embaro nie ma. :D

 

A z nowości - budżetowe hydrauliki Clarks M2:

http://www.bikeradar.com/mtb/news/article/clarks-m2-hydraulic-disc-brakes-just-in-40619/

1396526331252-1wz6sqixhpgpr-670-80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To ja jeszcze doprecyzuję odnośnie przedniej zmieniarki bop przyznam -sam jestem zachwycony pomysłem
Primo - przerzutka w końcu nie wystaje swoim mechanizmem wprost na błoto z tylnego koła - to już wiemy
Secundo - w końcu (tak jak od zawsze tylna) przerzutka będzie miała swój własny opór pancerza
No i czwarte i trzecie  ;) Linka idzie od boku a dokładniej - od przodu (a nie góry lub dołu) a to oznacza, że pancerz powinien iść w linii prostej od przodu ramy pewnie gdzieś z okolic bidonu na dolnej rurze. I to mnie cieszy bo zniknie ten łuk pancerza idącego od góry, lub prowadnik plastikowy od dołu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj @wRoweryPl, chyba masz jakieś dziwne informacje. Jak to embargo na info dotyczące nowego XTRa do 10 kwietnia skoro w nowym (leżącym na półkach empiku) bikeBoardzie jak wół wyłożono nowego XTRa2015? hę?

 

Embargo jest do 10 kwietnia, co robi bikeBoard nas nie interesuje...

 

 

Hehe, bo poza nimi nikt inny w Polsce tego embaro nie ma

 

A zastanawiałeś się czasem czemu nic o XTR 2015 nie ma na BikeRadar, czy BikeRumor ?

 

Jest prezentacja, są terminy embargo obowiązujące wszystkich. Jest umowa.

 

Pamiętam jeden przypadek w przeszłości, że ktoś się nie zastosował do niego. Ostatni raz...

 

Co do bB - na prezentacji oczywiście byli.  Czy złamali embarrgo, czy sobie np wynegocjowali że mogą opublikować w wydaniu papierowym nieco wcześniej - nie wiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ano Bikeboard zapewne nie patrząc na umowy i ryzykując reputację, umowy i dobre układy z Shimano Polska wyłamało się  od reguły. No i jak - brzmi to głupio - prawda? :)
Widać jedni mogą, inni nie. Ewentualnie embargo obowiązuje na internet,bo na facebookowej stronie bB nic nie ma.
Przynajmniej raz na ruski rok to bB wyprzedza nas a nie my ich hehehe  (na ten przykład pierwszy z brzegu: TERAZ napisali o wersji DH SRAMA, ale o CX1 ani słowa, pewnie będzie za dwa miesiące)

Przyznam, że na fotach z innej perspektywy przerzutka tylna wygląda ciut lepiej niż na tych które błąkały się po necie, ale korba nijak mnie nie podchodzi. Ja rozumie, że rozkład sił na ramieniu, że ramię z dwóch kawałków "klejone" (a nie jak dawniej w technologii hollowtech) ale brzydkie to to i take "mdłe". Gdzie ta ostrość formy jak we wcześniejszych modelach?

Małe digresione - pamiętacie korby CrankaB? Oni też mocowali się z podobna techniką - ramię korby z 2 kawałków. Z tego co pamiętam - zewnętrze z nierdzewki, wnętrze z alu. Brzmiało to bardzo sensownie w teorii. W praktyce korby kosztowały jakieś krocie a wagowo były cięższe niż konkurencja.
Co zrobiło Shimano i jak, że im się udało (choć to wyjdzie z czasem).
Były jeszcze kiedyś korby CODA, legenda wyprzedzająca innych o całe stulecia, pakiet z łożyskami w miskach zewnętrznych i ramiona cnc puste w środku ale klejone z 2 kawałków. I to w latach 90.

A co mnie się podobie, że shimano nie próbuje udawać, że wszystko uda się załatwić zestawem 1x11. Stąd możliwość dokręcenia dodatkowych tarcz no i ta wzmożona praca nad przednią przerzutką.

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skośnoocy jednak się uczą że obieranie "jedynie słusznej drogi" nie jest optymalne (np jak to było z rapidfajerami zastąpionymi dualami, które potem wyproszono z oferty i przeproszono rapidy :)

Jak wyjdzie że 1x.. to jedyna słuszna droga i ludzie to pokochają bez odstępstw to wyeliminują dwa czy trzy rzędy z przodu i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...