Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Położenie sztycy jest "normalne". To rama o klasycznej geo, podsiodlowa ma na oko 58-60 a według dzisiejszych "standardów" miałaby 54-56 więc sztyca byłaby bardziej widoczna (co nie ma żadnego znaczenia bo ramę szosową dobiera się przede wszystkim poprzez długość rury poziomej) 

Nie zmienia to faktu, że ustawienie siodla i mostek wskazują, że rama jest źle dobrana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, durnykot napisał:

Jakbym miał tak ustawione siodełko to też bym narzekał.

To pierwsza jazda na szosie ustawiłem tak siodło bo bałem się ze jak będę pochylony będę gniotło mi Cezara. 

 

 

23 godziny temu, skom25 napisał:

Klamkomanetki też.

 

Klamki już wiem że wyżej bo nadgarstki czułem że mocno przegięte w dół 

21 godzin temu, KNKS napisał:

Patrząc na ustawienie siodełka i długość mostka można wywnioskować, że ta rama jest za duża. Dużo za duża.

Mam dwa mostki ten krótki i dłuższy dostałem razem z rowerem siodło nie ustawione to była pierwsza jazda 

21 godzin temu, Mihau_ napisał:

No na oko rama na gościa 190+

Rama 58 cm. Ja mam 189 cm wzrostu 

18 godzin temu, abdesign napisał:

Ale to widać że właściciel panicznie wręcz go skraca... ciężko polubić tak mocno niedopasowany rower.

Pierwsza jazda. Teraz będą zmiany zobaczymy co z tego wyniknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, skom25 napisał:

Nie jest. Zobacz na geo ramy. Tył idzie w górę, to nie rama ze Slopingiem.

Dokładnie. 

5 godzin temu, chudzinki napisał:

"Złodziej"! Dojdą Cię! 😀 Poczekaj, a dźwignia szybkozamykacza nie jest zbyt do przodu przestawiona? 🤣

Szczegół do poprawienia, trochę też złudzenie optyczne. 

2 godziny temu, durnykot napisał:

Przez dywan.....

Czuje zazdrość w wypowiedzi (chodzi oczywiście o dywan) 😀

48 minut temu, Mihau_ napisał:

Przód i tył skopany! 

Jutro będzie lepiej, kiera i "łapy" pójdą wyżej. Siodło nosek wyżej całość do tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja używka też przy duża dla mnie. Rozmiar ramy 56, rocznik ok . 2008/10 przy moim wzroście 178 mostek skróciłem o połowę i po pierwszych w sumie 150 km w tym roku wiem że na niej pojeżdżę...nie miałem problemu z pozycją i barankiem bo przyzwyczaiłem się na innych moich rowerach. Oczywiście trasy jednorazowe jakie planuje na niej pokonywać to 40/50 km i już na początku wiem że dam spokojnie radę z tą ramą. 

DSC00555.JPG

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, revolta napisał:

Ja miałem pierwsza przejażdżkę jak zawsze trzeba poczynić ustawienia

Daj sobie czas, szosa to świetna sprawa żeby potrenować na dużym blacie nogę to zaprocentuje na innym Twoim rowerze. Też mam MTB (min.) i na pewno różnica w jeździe jest duża ale cała właśnie przyjemność z tego że to coś innego...po co dwa takie same rowery?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem zmiany. Kierownica i siodło. Jeszcze może je minimalnie uniosę (wyciągnę sztyce do góry) muszę się przejechać jeszcze kilka razy, jest dużo dużo lepiej wygodniej, próbowałem zrobić fotę tak jak to wygląda w realu ale cały czas wychodzi ze łapy są wysoko do góry a tek w rzeczywistości nie jest kiera jest w poziomie względem asfaltu 

 

 

IMG_20210304_103010_copy_1587x1190.jpg

Edytowane przez revolta
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, revolta napisał:

U mnie wygląda jakbym miał klamki za wysoko zamontowane na kierownicy

Nie, nie wygląda. Po prostu masz klamki zamontowane ultra wysoko i kierownicę dodatkowo przekręconą tak, że dolny chwyt w zasadzie jest niemożliwy do przyzwoitego trzymania... Ja bym nie umiał obsługiwać tak ustawionych klamek... W górnym chwycie z dłońmi opartymi na łapach masz wykręcone nadgarstki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abdesign napisał:

Ja bym nie umiał obsługiwać tak ustawionych klamek... 

Jakiś czas temu spotkałem gościa z tak ustawionymi klamkami. I po dwóch minutach prawie powiedziałem mu "papa", bo ledwo dosięgnął do hamulców jak bez zastanowienia wjechał na skrzyżowanie. Jak zapytałem dlaczego nie poprawi sobie tak, żeby było i bezpiecznie i wygodnie, to powiedział, że nie widzi potrzeby. Są osoby, które tak lubią ;) Aczkolwiek chyba czasami trudno je spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...