Skocz do zawartości

[800-1300zł] Matex B.fold5 czy B.fold7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z powodu małej ilości miejsca na przechowywanie muszę kupić rower składany. Rower będzie służył do dojazdu do pracy, ewentualnie wypad na miasto ale nie daleko. Trasa do pracy to 3,5km. Bedzie to mój pierwszy składak, budzet do 1300zł.

 

Zastanawiam się nad tymi modelami z Decathlon:

 

http://www.decathlon.pl/bfold-7-id_8208019.html - rama aluminiowa 6061, 7 biegów + bagażnik

 

http://www.decathlon.pl/rower-skadany-bfold-5-id_8248976.html - rama stalowa, 6 przełożeń

 

I tu pytanie:

 

który z nich będzie lepszy na dojazd do pracy 3,5km, teren płaski miejski. Rower nie będzie raczej podróżował ze mna w środkach komunikacji publicznej, składany będzie tylko w celu przechowywania. Bagażnik nie jest niezbędny,

 

Przy tym wykorzystaniu lepiej zainwestować w ramę alu czy pozostać przy stali? Czy odczuję różnicę na takiej trasie?

7 biegów czy 6 powinno starczyć.

Różnica w cenie jest dosyć spora tak że choć finansowo mogę sobie pozwolić na bfold7, to zastanawiam sie nad bfold5.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jeżeli istnieje taka możliwość to lepiej zakup normalny rower. Pamiętaj że obecnie każdy w miarę porządny rower ma koła na szybkozamykacze więc jest możliwość zdjęcia kół w krótkim czasie czyli przy odpowiedniej wprawie to tak w minutkę .Rower zajmuje wówczas bardzo mało miejsca za to komfort jazdy normalnym rowerem jest nieporównywalnie większy. Większe koła, wygodniejsza pozycja, niższa waga sprzętu, większa funkcjonalność, lepszy dizajn, uniwersalność. Oczywiście jest to moja opinia i nie narzucam Ci swojego zdania ale lepiej przemyśl czy składak jest tym czego szukasz bo inaczej zmarnujesz pieniądze, a jak to mówią 1000 zł piechotą nie chodzi. Pozdrawiam  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rowerami to nie jest tak fajnie. Sa oczywiscie skladane, zajmuja mniej miejsca, ale waga tego roweru to 13,5 - 15kg. Zlozony rower wazacy 15kg wcale nie jest tak poreczny przy przenoszeniu.

 

Podjedz do Decathlona, przejedz sie na obydwoch, sprawdz, ktory latwiej/lepiej sie sklada. jak dzialaja przerzutki, hamulca; geometria podejrzewam jest bardzo podobna, wiec nie powinno byc roznicy w pozycji na rowerku. Zakladajac ze na rowerze bedziesz spedzal okolo 20 minut dziennie i wykorzystywal go tylko jako taki srodek transportu - bierz tanszy, a pozostala kase zainwestuj w kask i oswietlenie (specjalnego ubrania raczej kupowac nie bedziesz).

 

A jezeli inne opcje wchodza w gre to ja bym na Twoim miejscu zainwestowal 200-300zl i kupil jakas starsza uzywke i jej nie chowal do domu tylko znalazl gdzies w poblizu jakies miejsce gdzie mozna rower przypiac i jezdzil na takim czyms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, jednak w moim przypadku normalny rower odpada. Zresztą w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o wagę to pełnowymiarowe rowery miejskie są cięzsze niż składaki. Przenosił roweru nigdzie nie bedę, chodzi tylko o przechowanie i ewentualny transport w aucie.

Ciężko znaleźć też uzywanego składaka dobrej jakości, a Bfold sa calkiem nieźle zrobione - oczywiscie nie jestem super znawcą rowerów, nigdy wcześniej nie miałem składaka ale wg. mnie jakość ich wykonania jest OK. Przymierzałem się do nich w Decathlonie i powiem że kola 20'' nie są tragiczne, myśle że na miasto bedzie ok.

W Decathlonie do Bfold5 dodają oświetlenie na baterie w cenie roweru.

Zdecydowałem kupić Bfold5, po paru tygodniach zobaczymy czy był to dobry wybór czy nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...