Skocz do zawartości

[hamulce] shimano m615


kalisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Odleglość klocków od tarczy jest stała, płyn ze zbiornika wyrównawczego uzupełnia się w układzie gdy klocki się ścierają dla tego ten skok w klamce zawsze jest taki sam. Śruba to odpowietrznik, lub również możesz sobie tam węzyk podłączyć
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Puklus, a jeśli chodzi o śruby zacisk<->adapter<->rama, również nie masz ich zabezpieczonych w żaden sposób?

 

Nie, ja żadnej śruby nie mam zabezpieczonej przez odkręcaniem i nigdy mi sie nic nie odkręciło ... no może poza wahaczem, ale tam gwint był już średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze jedno pytanie, do m615 instrukcji znaleźć nie mogłem, ale przeczytałem sobie tą do m445 bodajże i znalazłem taki zapis:

 

•Jeśli dźwignia hamulca zostanie naciśnięta bez zamontowanych elementów dystansowych okładzin, tłoczki wysuną się bardziej niż zwykle. Za pomocą płaskiego śrubokręta lub podobnego narzędzia wepchnąć okładziny z powrotem na miejsce, uważając, aby nie uszkodzić ich powierzchni. (Jeśli okładziny hamulcowe nie są montowane, wepchnąć tłoczki z powrotem, uważając, aby ich nie uszkodzić).

Jeśli wpychanie z powrotem okładzin hamulcowych lub tłoczków jest utrudnione, usunąć pokrywę zbiornika i ponowić próbę. (W tym czasie ze zbiornika może wypłynąć nieco oleju).

A moje pytanie: gdzie jest ta pokrywa zbiornika i jak ją zdejmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A moje pytanie: gdzie jest ta pokrywa zbiornika i jak ją zdejmuje?
 

 

Tak jak napisał Jaca, na górze klamki śruba odkręcana na imbus.

Ja mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tych hamulców. Muszę się przyznać że są to moje pierwsze hamulce hydrauliczne i jak na razie będę zdzierał klocki żywiczne które miałem w zestawie, ale z tego co wiem do 615 można założyć klocki z radiatorem. I tak na przyszłość chciałem się dowiedzieć czy ktoś już takie cosik montował i jak się sprawują oraz czy w ogóle jest sens ich montaż.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie poziomo, to znaczy jak? Tak jak są na kierownicy założone, tylko że trochę je wyżej podnieść, żeby z kierownicą były równoległe czy o coś innego chodzi?

 

Pytam, bo jak je dostałem, to na początku nie wiedziałem co do czego, wyjąłem te blokady i zacząłem się bawić klamką, nacisnąłem pare razy, zostawiłem, a potem przeczytałem że tak nie można. Jednak po odchyleniu tłoczków nożem mimo to po założeniu i wyregulowaniu metodą "zaciskam klamkę na kierownicy i dopiero dokręcam śruby do końca" dalej klocki ocierają delikatnie o tarcze, więc może poodpycham je ze zdjętą pokrywką o której mówi shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ocierają delikatnie o tarcze

 

Jeżeli delikatnie to może nie kombinuj z odkręcaniem zbiorniczka. To zawsze może się skończyć zapowietrzeniem. U mnie było podobnie jak dokręcałem zacisk przy wciśniętej klamce. Zrobiłem małą korektę na poluzowanych klocka i jest wszystko ok.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, faktycznie, po po wyregulowaniu wszystkiego bez zaciskania (kilka prób było) przednia tarcza już nie ociera. 

Jednak z tylną mam znacznie więcej problemów. Siedziałem 1.5h i niestety nie udało mi się jej wyregulować. Zdejmowałem i odchylałem zaciski 3 razy no i próbowałem na wszelkie sposoby dokręcać różne śruby i nic. Dodam że bawie się tylko śrubami łączącymi adapter z zaciskiem. Samego łączenia adaptera z ramą nie ruszałem.

Jak myślicie, co w tej kwestii zrobić? Wydaje mi się, że po zacisnięciu klamki przerwa między klockami jest mniejsza niż w przypadku przedniego zacisku. Może spytać w serwisie, taka regulacja chyba droga nie jest, a ja się już spociłem przez te 1.5h. :P

 

Jeszcze 3 pytania, może trochę banalne, ale to pierwsze tarczówki:

Czy to prawda, że podobno lepiej nie trzymać roweru do góry kołami (ryzyko zapowietrzenia)

Czy w modelu tym istnieje regulacja odległości klamki od kierownicy?

Czy taka jazda z delikatnym ocieraniem o tarcze, poza tym, że jednak jest lekko słyszalna jest jakaś niezbezpieczna? Czy np jak mi się rozregulują kiedyś klocki na trasie to bez problemu mogę tak jechać, czy jest to bardzo niezdrowe dla klocków/tarczy?

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

- podobno prawda, ale zapowietrzyć się może tylko jak wciśniesz klamkę kiedy rower jest do góry kołami

- istnieje

- taka jazda jest bardzo niebezpieczna, może powodować ataki nerwicy i rozstrój nerwowy. Jazda na rozregulowanych klockach jest dla nich barrrdzo niezdrowa, należy je wtedy polać mlekiem (bo mleko to samo zdrowie :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

taka jazda jest bardzo niebezpieczna, może powodować ataki nerwicy i rozstrój nerwowy. Jazda na rozregulowanych klockach jest dla nich barrrdzo niezdrowa, należy je wtedy polać mlekiem

 

Potwierdzam, jazda z obcierającymi klockami a szczególnie metalikami jest niesamowicie irytująca. A tak na poważnie przyjrzyj się jak chodzi tarcza między klockami czy czasem nie bije w obie strony (wtedy możesz spróbować lekko nagiąć tarcze). Jeśli tarcie jest minimalne tak, że nie wpływa na trakcje koła to ja bym sobie na razie dał spokój, ja tak zrobiłem i po tygodniu przestało trzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tarcie jest takie bardzo delikatne, głośniej słychać napęd niż ocieranie, jak patrze to tak jakby oba klocki z dwóch stron delikatnie do tej tarczy przylegają, ale ja jestem zwolennikiem ciszy na rowerze i lubię jak wszystko jest idealnie ciche. A regulowałem z 2h ponad wczoraj i dalej nic, wszystkie 4 śruby i od hamulca i od adaptera, i wyjmowałem kilka razy to koło, i rozpychałem klocki, ale mam wrażenie nadal że one siedzą bliżej siebie niż w przednim hamulcu, gdzie mają delikatne przerwy między tarczą gdy nie są zacisnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak się tą klamkę reguluje?

 

W klamce masz małą śrubkę na imbus 2,5, wkładasz imbus i regulujesz. Tu masz w instrukcji pokazane:

http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/Deore/SI_8KC0A/SI-8KC0A-001-00-Eng_v1_m56577569830749998.pdf

 

U mnie prawie całkowite wyeliminowanie ocierania dała dopiero wymiana tarcz na XTki na pająku. Tańsze tarcze są mało sztywne i delikatne ocieranie to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy to prawda, że podobno lepiej nie trzymać roweru do góry kołami (ryzyko zapowietrzenia)

Jeżeli w układzie nie ma powietrza to samo się tam nie pojawi. Czasami może być w zbiorniku i ono samo z siebie do układu się nie dostanie, ale przy obróceniu jest taka szansa. nowe konstrukcje szimano są tak robione by całe powietrze przy zalewaniu sie wydostało wiec, tu ryzyko obrócenia i zapowietrzenia jest minimalne. Ja swój obracam i czasami sprawdzam ruch klamki i nie zdarzyło mi się zapowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 615-tkach gdy schodzę po schodach z rowerem ustawionym pionowo(tylne koło na schodku, przednie w powietrzu), gdy zacisnę tylną klamkę to się zapada. Po postawieniu roweru na płasko po paru naciśnięciach klamki, opór na klamce wraca i wraca siła hamowania. To to normalne? Czy może hamulce były źle zalane. W sumie to tylko pytam z ciekawości bo po 10 sekundach hamulec wraca do oryginalnego stanu.

Edytowane przez AntyIdiota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam.

Dotyczy: jałowy skok klamki nowych hamulców.

 

Byłem na Bike Expo Kielce.

Jako że jestem zainteresowany zakupem 615-ek do mojego SS,postanowiłem nieco bliżej przyjrzeć się ich działaniu(statycznie,nie podczas jazdy).

Moją uwagę zwrócił różny skok jałowy klamki w kolejnych dotykanych egzemplarzach ,w sumie jakieś 10 sztuk.

Testowałem tylko hamulce przednie z racji tego że mają krótsze przewody.

Jeden,drugi hamulec miał dosłownie 3-4mm skoku i następował opór (klocki dotknęły tarczy) zaś trzeci,czwarty ,itp. swobodnie wykorzystywał skok klamki nawet do połowy lub dalej odległości do gripa.

 

Czym to może być spowodowane? Bo w/g mnie to różnica znacznie przekraczająca tzw "jakościowy rozrzut produkcyjny"

Kto pomoże w rozwikłaniu sprawy?

Edytowane przez ronina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, podepnę się pod temat. Jakiś miesiąc temu wrzuciłem mojemu x caliber 4 m615. Jestem zadowolony no bo jak nie być jak wcześniej miałem mechaniki.Zastanawiam się nad zmianą tarcz/tarczy przedniej. Mam stockowe tarcze od mechaników. Mam kilka pytań. Tu jest specyfikacja roweru: http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/trek-2014/rowery-gorskie/trek-x-caliber-4

 

1: Czy te stokowe tarcze są coś warte czy za słabe do tych hampli i muszę zmieniać przód i tył? Ważę teraz 92kg ale zdarzało mi się 99kg.

2: Jakie największe tarcze po dodaniu adapterów pasują do m615?

3: Jakie ewentualne adaptery do Rock Shox xc30 dla 180mm?

4. Jakie tarcze polecacie 180mm do tych hampli?

5. Czy wymiana tarcz to tylko odkręcenie ich i przykręcenie innych, przykręcenie adaptera i już czy to grubsza robota?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma czegos takiego jak za słabe tarcze w stosunku do hamulców , to tylko kawałek metalu i jak ci sie podobaja to zostaw.

2. Zależne od zastosowania adapteru pod odp wielkość tarczy . Max rozmiar tarczy określa producent widelca i jest to rozmiar przy którym widelec nie złapie luzów .

3. PM 180 .

4. HS1 , XT , Baradine na pajaku , superstar . Generalnie unikaj mocno powycinanych tarcz typu dartmoor nano.

5. Tak tylko to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...