Skocz do zawartości

[hamulce] shimano m615


kalisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio przeglądając ofertę sklepu (niepamiętam ale chyba) bikestacja.pl widzialem te hamulce i był do wyboru kolor czarny i biały. Wiem że czarne są ale białych nie widzialem. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czy to pomyłka czy białe naprawdę są. Zauważyłem też że w różnych sklepach w tych hamulcach są inaczej zamątowane przewody czyli patrząc na zacisk (zamątowany w rowerze) od góry jest niekiedy przewod po prawej a odpowietrznik po lewej a niekiedy odwrotnie. Chciałbym wiedzieć gdzie ten przewod jest w końcu naprawdę zamocowany. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze jeszcze nie zamkneli :laugh: . Dzisiaj przyszły mi własnie te hamulce i mam 2 pytanka.

1. Jezeli klamka jest w normalnej pozycji to czy jest to normalne ze moge ja wysunąc w odwrotna strone niz do kierownicy bez oporów na ok 1,5cm?

2. Jeżeli naciskam klamke i czuje opór i gdy wciskam jeszcze mocniej jest gumowata. czy ten typ tak poprostu ma czy jest zapowietrzony? Dodam że hamulce hamują znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najprościej mówiąc klamka sie odchyla do przodu bo nie jest przyczepiona do tłoka w żaden sposób ja kto było wspomniane i tyle. mechanizm na rolce o nieliniowej pracy zwany serwo łejw tak został zrodzony w czyjejś japockiej główce i tak zrobili ze klamka popycha tłok ale nie jest z nim ściśle powiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że klamka odchyla się z łatwością do tyłu, aby można było szybciej ją złapać. Bo wyobraźmy sobie że ktoś ma większe dłonie. Wtedy szybki wyprost palców powodowałby uderzenie nimi w klamkę. A tak, to klamka się odchyla i można szybko złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jak tak troszkę odkopię temat bo mam pytanie co do tych hamulców. A konkretnie hamulca na przód. Wyczytałem że w standardzie pasuje do PM na tarczę 160mm, PM się zgadza bo jest w Epiconie, ale co jeśli chciałbym zamontować tarczę 180mm? Jakiego adaptera dokładnie muszę szukać? Bo jak szukałem to adaptery są zazwyczaj PM<->IS, a mi chodzi o rozmiar tarczy.

 

No i pytanie, czy w ogóle warto montować 180mm na przód do Epicona dla osoby o wadze powiedzmy około 62-65kg czy 160mm na przód wystarczy?

Edytowane przez Terrqge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...