Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilę tu nie zaglądałem a temat się mocno rozwinął ! Dzięki wielkie za odpowiedzi na nurtujące pytania , chociaż z drugiej strony trochę mi nie pomogliście bo byłem prawie zdecydowany na AL 6.9 a teraz mam coraz większą zajawkę na SLX-a a 300 euro jakoś nie chce samo się pojawić, ciocia z usa nie dzwoni wujek Hans też milczy :) ale zakup dopiero końcem roku początkiem następnego więc fundusz może się powiekszy czego sobie i wszystkim życzę :) wg Canyona przy wzroście 193 wadze 92 i nodze 92 powinienem kupić rozmiar L !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, przy twojej długości nodze rama XL powinna być jak najbardziej w porządku. Lka będzie natomiast za krótka do twojego wzrostu. Sam, gdybym miał decydować się na slx-a wybrałbym L przy moich 182 cm wzrostu i nodze 83 cm, pomimo tego, że system doboru ramy proponowałby M.

Pod koniec obecnego roku i na początku przyszłego będziemy mieli do czynienia z nową kolekcją rowerów, gdzie może zmienić się geometria, do której dopasowywać się trzeba będzie od nowa. Poza tym obecne modele z końcem 2014 r. mogą być już słabo dostępne w wybranych rozmiarach i malowaniach.

Edytowane przez kristof3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że tylko XL . Zdaję sobie sprawę że może być różnie z dostępnością modeli końcem roku zwłaszcza AL 6.9 cieszy się wzięciem ( info Canyon ) ale z drugiej strony może w nowej ofercie pojawi się coś ciekawszego, a może wezmę któregoś wkrótce pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie nastawiasz się wyjątkowo mocno na konkretny model i możesz poczekać do końca roku, to poczekaj. W nowej kolekcji pewnie coś usprawnią, poprawią geometrię (np. poprzez wydłużenie górnej rury) i zaproponują nowsze podzespoły.

Z tego co wiem można za rower również zapłacić w euro, zbija to trochę cenę końcową. Oczywiście ma to największy sens wtedy, kiedy ktoś np. w euro zarabia i nie musi biec do kantoru - w innym przypadku pewnie nie jest już tak opłacalne, chociaż mimo wszystko warto sprawdzić wchodząc na stronę canyona i zmieniając kraj z Polski na Niemcy - cena roweru wyświetli się w euro.

Dla przykładu mogę wskazać, że w październiku 2013 r. grand canyon al 6.9 w złotówkach kosztował jakieś 4300 - 4400, w euro 999, bez wysyłki. Nawet po zamianie złotówek na euro w kantorze zapłata w europejskiej walucie opłacała się bardziej niż w naszych złotówkach.

W tej chwili na grand canyon'ie al slx 7.9 można zaoszczędzić około 400 zł, tj. w złotówkach producent woła 5 600 w euro 1300. Moim zdaniem sporo! :)

Edytowane przez kristof3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet nie przeprowadziłem takiej kalkulacji :) jeśli można zaoszczędzić trochę grosza to zawsze warto a potem doinwestować w "furę" . Myślę że sezon dokończę na mojej zasłużonej/wprawionej w boju 26-tce a w zimie na zakupy. Jeszcze raz dzięki Wszystkim za dobre rady na pewno bliżej zakupu jeszcze sie odezwę żeby pomęczyć trochę :) pozdro i udanego sezonu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :icon_cool:

 

Planuję zakup Canyona Al Slx 7.9 , mam 173cm wzrostu, noga 77cm, jaki rozmiar powienienem wybrać- S czy M ? obecnie śmigam Cubusiem LTD Pro 16" z mostkiem 120mm i jest mi bardzo wygodnie  :thumbsup:  Mam obawy że Canyon w rozm. S będzie za krótki dla mnie, chociaż to 29er.. Więc może lepiej wybrać rozmiar M ? Z góry  :thanks:

 

pzdr ! :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lito - rozmiar M będzie dla ciebie za duży. Zwróć uwagę na przekrok. Moim zdaniem rozmiar S nie będzie za krótki.

Sam jeżdżę na Mce Grand canyona al 6.9 2014 przy 182 cm wzrostu i 84 cm nogi. Przekrok przy moich wymiarach jest w sam raz.

W razie czego, po otrzymaniu roweru będziesz miał możliwość jego wymiany w ciągu 30 dni na większy rozmiar.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :icon_cool:

 

Planuję zakup Canyona Al Slx 7.9 , mam 173cm wzrostu, noga 77cm, jaki rozmiar powienienem wybrać- S czy M ? obecnie śmigam Cubusiem LTD Pro 16" z mostkiem 120mm i jest mi bardzo wygodnie  :thumbsup:  Mam obawy że Canyon w rozm. S będzie za krótki dla mnie, chociaż to 29er.. Więc może lepiej wybrać rozmiar M ? Z góry  :thanks:

 

pzdr ! :icon_cool:

 

Mostek 120 mm to bardziej jak w szosie a nie MTB ...

 

Cube LTD 16" ma długość 556 mm , a Canyon SLX rozm. S  ma długość 570 mm, więc będzie normalniej ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Canyona AL SLX 7.9 w rozmiarze M i ja też uważam, że dla Ciebie ten rozmiar będzie za duży. Ja mam 178 cm i nogę 80 cm (Canyon sugerował rozmiar S), zaryzykowałem i jest na styk.

 

LukaszPolonia - ja równiez jestem z Bydzi i w zasadzie przed zamówieniem Grand Canyona AL 6.9. Nie ukrywam, że również mam dylemat z rozmiarem. 190 cm i noga 90 cm. Konfigurator i koleś z Canyona polecają Lkę. Ja jednak skłaniam się w stronę XLki. Chętnie bym obejrzał Twój rower. Jeżeli jest to możliwe to napisz lub odezwij się na tel. Mój numer 795586962.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo393

Uważam, że przy twoich wymiarach lepsza będzie rama XL. Zapewni bardziej wyciągniętą sylwetkę. Przekroku ci wystarcza, a w canyonie mają skłonność do proponowania spośród dwóch rozmiarów ram tych mniejszych, jeżeli klient nie może się jednoznacznie określić. Ja mam Mkę z przekrokiem 813 mm przy nodze 84 cm i wszystko jest w porządku. Sam przekrok nie jest zresztą zmierzony w miejscu, gdzie zazwyczaj stoi się nad górną rurą roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiam się tak o przekrok jak o to, że sztyca siodełka przy XL będzie wyciągnięta tyko na jakieś 13-15 cm. 

Noga 90 cm - [54,5 cm (dł. rury podsiodłowej) + 17,5 cm (dł. korby) + 5cm (wys. siodełka)]

Kolega LukaszPolonia ma podobne proporcje przy rozm. M więc byłbym ciekaw jak to wyglada, bo patrząc na zdjecia z testów, zawodów i prezentacji swoich rowerów to jednak większość jeździ na wysuniętch prawie na maxa sztycach i tym samym pewnie krótszych ramach.

Zastanwiam się więc czy moja idea dla rozm. XL - bardziej wyciągnięta pozycja na mniej wysuniętym siodełku jest tylko moją fanaberią i łamaniem jakiś zasad czy znajdzie ktoś kto mnie w tym utwierdzi  :icon_cool:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz XL, bo są szybko dostępne, spróbuj i jak coś to wymień w ciągu 30 dni przeznaczonych na wymianę.

Jak może czytałeś w temacie większość doradzała mi S, Niemciec doradzał M (napisałem do głównego Canyon'a) i jak przyszła M to została bo mi spasowała :-)

 

@Rulez: straszna ta nowa moda na zakupy przez net, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiam się tak o przekrok jak o to, że sztyca siodełka przy XL będzie wyciągnięta tyko na jakieś 13-15 cm. 

Noga 90 cm - [54,5 cm (dł. rury podsiodłowej) + 17,5 cm (dł. korby) + 5cm (wys. siodełka)]

Kolega LukaszPolonia ma podobne proporcje przy rozm. M więc byłbym ciekaw jak to wyglada, bo patrząc na zdjecia z testów, zawodów i prezentacji swoich rowerów to jednak większość jeździ na wysuniętch prawie na maxa sztycach i tym samym pewnie krótszych ramach.

Zastanwiam się więc czy moja idea dla rozm. XL - bardziej wyciągnięta pozycja na mniej wysuniętym siodełku jest tylko moją fanaberią i łamaniem jakiś zasad czy znajdzie ktoś kto mnie w tym utwierdzi  :icon_cool:  

 

Przejdź się do Olimpii i przymierz jakiegoś Cube LTD. Tabelkowo geometria 23" jest bardzo zbliżona do 22" Grand Canyona. Będziesz wiedział czy Ci pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sztyca niezbyt mocno wysunięta z rury podsiodłowej to absolutnie nic złego. Mniej wysuniętą sztycą w mniejszym stopniu obciążasz zacisk podsiodłowy, więc ma to swoją niepodważalną zaletę. O ile przekrok będzie w porządku, samą sztycą w ogóle bym się nie przejmował. W zasadzie z dwojga wolałbym, aby była mocniej wsunięta w ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :D  w sumie rower zamówiłem już wczesniej w rozmiarze S , ale chciałem tylko się upewnić czy to dobry wybór. Karton przyszedł, rower poskładałem i pojezdziłem w niedzielę na Ślęży B)  Rozmiar jest idealny , w porównaniu do Cuba rower jest mega przewidywalny, stabilny i szybki :thumbsup: Przy zakupie Canyona polecam rozliczenie w euro , zaoszczędziłem w ten sposób 180zł :icon_cool:  Jak ktoś chciałby się przymierzyć do Al SLX 7.9 roz. S we Wrocławiu to służe pomocą :icon_wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...