Skocz do zawartości

[opona] Schwalbe CX Comp


trollinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie.

Planuję kupić oponkę, na której przyjemnie by się trzaskało kilometry na szosie . Jeżdzę na 29", zastanawiam się nad oponą :http://www.bikestacja.pl/pl/opona-schwalbe-cx-comp-700x35-drutowa.html

 

Mam koła Mavic Crossride. Powiedzcie mi, czy opona 1,35 to zabójstwo dla kół jeżdząc po naszych drogach ?

Będzie OK, czy lepiej kupić 1,75?

 

Będzie jakaś zauważalna różnica pomiędzy 1,75 a 1,35 ? Zależy mi na niskich oporach toczenia.

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam ją na przodzie w wersji 26x2.0  przy ciśnieniu 3,5 atm i na asfalcie jest całkiem szybka. Skośnie ścięte brzegi klocków pewnie tu pomagają. A boczne klocki wystarczjąco trzymają w lekkim terenie na zakrętach. W tej cenie jest ok, Hurricane pewnie minimalnie szybsza, ale i droższa. Wada to szybka ścieralność i słabe przyczepność na mokrym i na piasku. Nietypowo się ściera, tam gdzie środkowy bieżnik jest wąski, ma 1,2mm wysokości, która stopniowo rośnie wraz ze wzrostem szerokości do 1,5mm. Przez 1800km ani jednej dziury mimo szkła i kolców jeżyn. Polecam jako uniwersalną oponę na lekkie trasy terenowo asfaltowe (50/50). Na sam asfalt średnio się nadaje, ale szerokość 1,75  z pewnością by wystarczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...