Skocz do zawartości
DIYaudioPawelS

[opony] uniwersalne opony 29x2.1

Rekomendowane odpowiedzi

nabial

@@Mario3m, 1 zestaw na bogato, szybki i sprawdzi sie w kazdych warunkach w xc/trail, 2 to taka 1 z przedluzona zywotnoscia i wytrzymaloscia kosztem wagi i troche oporow toczenia, a 3 to zly pomysl - nie jestem zwolennikiem 2 identycznych opon 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mario3m

@@Mario3m, 1 zestaw na bogato, szybki i sprawdzi sie w kazdych warunkach w xc/trail, 2 to taka 1 z przedluzona zywotnoscia i wytrzymaloscia kosztem wagi i troche oporow toczenia, a 3 to zly pomysl - nie jestem zwolennikiem 2 identycznych opon 

To jeszcze pytanie dodatkowe wersja Evo czy Performance opon Schwalbe, chodzi mi o łatwość uszczelniania mleczkiem i czy warto dokładać do Snakeskina w przypadku Racing Ralphów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nabial

ss trzyma nawet bez mleka, ale decyzja o nim wynikac powinna z priorytetu waga vs wytrzymalosc

perfo nie mialem przyjemnosci uszczelniac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Greg00

czy warto dokładać do Snakeskina w przypadku Racing Ralphów?

To zależy od szcęścia

Ja na evo przejechałem pare sezonów bez problemów, w tym rozciąłem dwie 

stąd zamówiłem snakeskin'y, (ale bez entuzjazmu)

Waga większa ok 80 gram, nie ma problemów z usczelnieniem - teoretycznie można nalać ciut mniej mleczka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

Jest wypłata - pora wybierać opony

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

zdecydowalem sie na geax saguaro z ogloszenia na forum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LoveBeer

jak nie jezdzisz po mokrym i sie nie scigasz saguaro bedzie dobrym wyborem - przede wszystkim to sa pancerne opony (i chyba wogole geax taki robi, bo nawet moj lysy mezcal ktory przejechal w tym roku wszystko, lacznie z korbielowem, piwniczna i istebna nawet nie mial ochoty na zaden defekt ;)) - a do tego saguaro sa dosc zywotne.

a tak na marginesie - nie ma opon uniwersalnych - a jak takie sa to sa do niczego (bo jak cos jest do wszystkiego...)

ps: ja o ikonach nasluchalem sie MNOSTWO pozytywow - lekkie, szybkie, swietny grip nawet po mokrym (oczywiscie bez techniki sie nie obejdzie), ale moj kumpel z ktorym najwiecej jezdze przecial (w sensie rozdarl bok na kilka cm) ikona na wyscigu (no bylo po kamieniach przyznaje) kiedy ten ikon mial moze ze 300km (edit - co ja gadam, mial max 150 :P) przebiegu...

Edytowane przez LoveBeer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nabial

jak ma sie pecha to...ja w 1. dniu uzytkowania mocno rozcialem saguaro, niemniej jesli ktos rozwaza schwalbe ss to rzeczywiscie duzo tansza alternatywa, wcale nie gorsza jest geax

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

jak nie jezdzisz po mokrym

jak pada caly dzien to do pracy jade autobusem, jak leje czasami to wyjscia nie mam

i sie nie scigasz

niestety pewien wypadek przekreslil takie mozliwosci :(

na fabrycznych oponach mialem bardzo duzo dziur. chyba juz z 15x łatałem z tylu dętkę...

wiec mam nadzieje ze tym razem bedzie lepiej ;)

zaplanowalem juz porownanie opon na sobote. tylko nie wiem czy testowac przod czy tyl? obu nie ma sensu bo z tylu mam prawie lysa opone :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

se1ysmj1fix2uqjfrhnf_1382038564.jpg

nniqgdif24snvj9cw54k_1382038573.jpg

opony dotarly

niestety pogoda popsula plany na testy :(

jak przestanie padac to nabijam 3,5bar i testuje ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nabial

czemu 3,5?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

bo na tylu jezdze na miescie - musze miec porownanie w takich samych warunkach

jak pojade w las to lepiej spuszczac...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhOsTwrc

ja na saguaro 2.2 wbijam 2.0 bar i to nie ma znaczenia czy lece na asfalcie czy w terenie . Jak dobije swiecej to nie odczuwam mniejszych oporow , za to komfort spada odbijam sie od wszystkiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qrczakzul

Polać koledze, u mnie jest dokładnie to samo. Komfort taki że amora nie trzeba. Kiedyś waliłem cztery bary i średnie na asfalcie były takie same. Mniej powietrza nawet się przydaje na połatane drogi, rower leci jak po płaskim

Edytowane przez qrczakzul

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

ja na saguaro 2.2 wbijam 2.0 bar

dziwne, na oponie jest minimum 2,5 bar

Jak dobije swiecej to nie odczuwam mniejszych oporow , za to komfort spada odbijam sie od wszystkiego.

a to juz sprawdze ;)

faktycznie komfort by sie przydal :/ 

Kiedyś waliłem cztery bary i średnie na asfalcie były takie same.

a tak z ciekawosci - ile wazysz? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhOsTwrc

mam wersje TNT a tam jest 2.0bar a waze 100kg

Edytowane przez GhOsTwrc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

ciekawe... az musze to przetestowac :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qrczakzul

Z ciuchami 70 kg :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
LoveBeer

ja ostatnio w komplecie mezcal+saguaro oba tnt mialem kolo 1.7-1.8 - wtedy to sie jezdzi ;) ale mimo to przed ostatnimi zawodami (tydzien temu) dobilem do 2.0 :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

przejasnilo sie wiec biore rower... wychodze z bloku a tu znowu pada :(

pojechalem na stacje benzynowa. okazalo sie ze jechalem na 1,5bar - nawet nie czulem jak przelecialem przez kraweznik :D

nabilem do 2,5 na poczatek. wracajac wolno nie bylo... ale na testy poczekam jednak do bezdeszczowej pogody

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhOsTwrc

Nie masz w domu pompki   i musisz na stacje jezdzic?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

a ty masz pompke z manometrem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nabial

chyba kazda stacjonarna ma, wiec nie wiem skad to zdziwienie - jak ktos troche jezdzi to jest to wyposazenie niemal obowiazkowe, ew mozna kupic sam czujnik cisnienia, nie kosztuje majatku

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DIYaudioPawelS

ja mam najzwyklejsza reczna

dlatego pompuje ile mi sie chce i jade na stacje... celowo zmienilem detki na wentyle samochodowe bo to wygodne, a stacje benzynowe sa przeciez wszedzie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Greg00

chyba kazda stacjonarna ma

Nic dodać nic ująć, pompka tzw serwisowa to podstawa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• mistrzou
      Przez mistrzou
      Witam, chciałbym dowiedzieć się różnić między oponą zwykłą a wzmacnianymi co oznaczają skróty technologii EPS, TLR i czym to się różni od zwykłych opon? Dla przykładu jest opona 29cali 2.25 i są jej 3 wersje do wyboru najlżejsza, cięższa z EPS i najcięższa z EPS i TLR cenowo im lżejsza tym droższa, jaką wybrać wersję do jakiego stylu/warunków jazdy?
      Różnice między oponą drucianą a zwijaną? Zalety/wady opon zwykłych i zwijanych?
    • mistrzou
      Przez mistrzou
      Witam, mam rower przerobiony na elektryka romet mustang m4 i w tylnim kole na boku jest dziurka. Chciałbym wymienić opony na coś lepszego. Problem w tym, że nie wiem czy będą pasować.
      Aktualnie opony to: Michelin Country Grip'R 29×2,10
      Dużo jeżdżę po polnych drogach, lesie, ścieżkach rowerowych i chciałbym zamontować Jack Rabbit II pro tylko nie wiem czy będą pasowały do obręczy tego roweru, jedyne info jakie mam - obręcze to Alexrims MD17
      I chciałbym zakupić 2 takie opony: Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 1) 
      I również pytanie czy ta pierwsza różni się od tej? - Jack Rabbit II pro 2.25 (wersja 2)
      Czy 2.25 wejdą na te obręcze do mustanga m4?
    • PanMarcinPL
      Przez PanMarcinPL
      Powitać,

Kupiłem okazyjnie niespodziewanie z dnia na dzień rower MTB no i wracam do swoich korzeni  dwa lata temu przerzuciłem się na terkking/gravel (Cube SL Road Pro + moje lekkie modyfikacje) po sprzedaży Rockridera 8.1, ale jak nadarzyła się okazja to wziąłem MTB, bo w góry cały czas mnie ciągło, a na Cube jedynie leśne ścieżki, mocniejsze większe kamienie już były problemem na zjazdach...

Do rzeczy, w nowo kupionym rowerze mam opony Kenda K1104A w rozmiarze 27.5x2.1, tył już widać zużycie i opony są lekko zmęczone na bokach, ciśnienie miały na pewno za niskie.

Poszukuję opon w rozmiarze 27.5 od 1.9 do 2.1 z wkładką antyprzebiciową z przeznaczeniem na asfalt i góry po 50%, chociaż może przeważać asfalt. Wiem, że nie ma złotego środka i opona musi mieć dobry bieżnik na góry, ale chciałbym także mieć stosunkowo małe opory toczenia na asfalcie. Chwilowo myślałem nad Schwalbe Hurricane 27.5x2.0 jednak mam obawy przed jej przyczepnością przy zjazdach np. z Wielkiej Sowy, do której mam niedaleko.

Macie coś rozsądnego do polecenia?
    • 1938
      Przez 1938
      Potrzebuję nowej opony na tył do crossówki. Aktualnie jeżdżę na Kenda Small Block 8 Pro (120 TPI, składana) o wymiarze 1.9x29". Te opony są świetnie na szutry i ubite drogi, ale gorzej sobie radzą na piasku i w błocie. Zastanawiam się, czy kupić nową taką samą, czy czas na zmiany. Przód jeszcze ujdzie, ale z tyłu bieżnik w połowie starty. Wystarczy trochę piachu i ślizg.
      Czego oczekuję:
      powinno dać się przejechać po piaszczystej nawierzchni powinno dać się przejechać po zoranych przez ciągniki ścieżkach leśnych dobrej przyczepności i stabilności w terenie (ściółka, korzenie, kamyczki, gałęzie, błoto) ale żebym w zamian nie tracił szybkości na szutrach, asfaltach, itd. U tego samego producenta znalazłem taką oponę: Kenda Karma
      https://bicycle.kendatire.com/en-eu/find-a-tire/bicycle/mtb/karma/
      Czy to będzie lepszy wybór od Small Blocków? Ewentualnie jakie inne opony rozważyć? Decyzję muszę podjąć szybko, żeby opona(y) zdążyły przyjść jeszcze w tym tygodniu.
      Warunek konieczny to wkładka antyprzebiciowa. W ciągu 3 lat zdarzył się tylko 1 kapeć, więc ta ochrona jednak coś daje.
    • MD11
      Przez MD11
      W ciągu dwóch tygodni w dwóch rowerach łącznie 4 razy wymieniałem dętki. Raz w oponie znalazłem gwóźdź oraz metalowy szpikulec, innym razem cienki drucik. Wydaje mi się to podejrzane. Zastanawiam się, czy ktoś specjalnie nie rozsypał tego żelastwa i może warto omijać jakiś rejon. Czy u siebie też zauważyliście to zjawisko?