Skocz do zawartości

[Gripy do Nexusa] czy są jakieś alternatywne gripy niż oryginalne?


WAK

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, do Nexusa pasują wyłącznie manetki zaprojektowane pod te piasty. I co masz na myśli pisząc o czymś bardziej kolorowym czy skromniejszym w budowie?

 

Mam w domu Nexusa 7 i nie ukrywam, że SL-7S20 to padło straszne. Natomiast chętnie przetestowałbym SL-7S50, może rapidfire będzie lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym etapie jestem zwolennikiem gripów. Manetki są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. A ponadto w przypadku małych rowerów - a planuję Nexusa w rowerze dla syna - kierownica staje się bardzo rozbudowana - klamki, manetki... No i manetki dla dorosłych nie są wygodne dla dzieci. Przeznaczenie dla syna jest także powodem zapytania o kolorowe zamienniki. Coś jak z klamkami - można kupić różne klamki z anodyzowanego aluminium, począwszy od tanich "ładnych" na bardzo lekkich, cholernie drogich, skończywszy. Jeśli chodzi o prostotę, to może faktycznie trochę przesadziłem. Nie za wiele jest tam do upraszczania. Wskaźnik biegów jest minimalistyczny. Może za dużo obłości w bryle manetki, ale to rzeczywiście nie jest taki problem. Generalnie - szkoda, bo chyba jednak nie ma zamienników do Nexusów. A te są przecież bardzo popularne, aż się prosi, aby któraś firma zaczęła produkować takie zamienniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co trzeba by było robić, by uszkodzić manetki.

 

Natomiast popularność Nexusa, w tych tanich wersjach, wbrew pozorom wcale nie jest tak duża, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Co z tego, że jeździ tego masę w rowerach miejskich, jeśli użytkownikom wystarczy, by to po prostu jakoś działało. Ludzie, którzy budują sobie sztywne górale czy szosy z piastą wielobiegową raczej albo wybierają Alfine 11 lub Rohloffa, albo przerabiają inne manetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam złożyć trzy rowery dla rodzinnych wypadów: żonie z Nexusem 3, siedmioletniemu synowi z Nexusem 7 i sobie z Nexusem 8 (jest podobno doszczelniony) lub z Alfine 8. Alfine 11, a już szczególnie Czerwonego Barona, pod uwagę nie brałem ;-). Podobnie jak Alfine elektronicznych... Generalnie biorę pod uwagę rodzinę Shimano. I w przypadku Nexusów widzę, że zostają mi klasyczne gripy z ich wszystkimi wadami i zaletami. Ale jak ktoś coś ciekawego wygrzebie, to proszę o sygnał. Ja też będę szukał. Może jakaś mała manufaktura gdzieś w świecie robi coś takiego dla zwykłych zjadaczy chleba na rowerach miejskich, którzy chcę czegoś więcej niż masowej produkcji.... ;-)

A kiedyś sobie Rohloffa kupię. Kiedyś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zostają Ci wyłącznie gripy. Shimano produkuje też manetki Rapidfire do piast wielobiegowych, nawet podrzuciłem wyżej model dla Nexusa 7.

 

Jeśli chodzi o małe manufaktury, spotkałem się z manetkami do kierownic czasowych, ale nie dość, że dla Ciebie to żadne rozwiązanie, to jeszcze kwota spora. Dla zwykłych zjadaczy chleba nikt czegoś takiego nie produkuje i nie będzie produkował, bo to nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...