Skocz do zawartości

[rower] Haibike Power Rx 29"


antioedipus

Rekomendowane odpowiedzi

g4x8.jpg

 

Witam wszystkich, jestem rowerzystą z dość długim stażem, lecz nigdy nie miałem dobrego sprzętu (jeździłem na makrokeszowym rowerze górskim, który działał tylko dzięki WD 40). Po ponad tygodniu przyglądania się WIELU rowerom (w internecie i tradycyjnych sklepach) zdecydowałem się kupić 29. Wybór padł na Haibike Power Rx 29" model 2013 w cenie ok. 2600zł (ze względu na dość dobry stosunek cena / jakość) - za kilka dni będzie mój.

 

Pełna specyfikacja tutaj: http://hai-bike.pl/rowery/hardtail/29er/power-29/power-rx-29/.

 

Mam ogólne pytanie: czy to dobry wybór na początek? Czytałem co nieco o amortyzatorze, niby słaby/bez rewelacji. Druga sprawa to hamulce - czy dają radę? Dodam, że mam ok. 98 kg. 

Edytowane przez antioedipus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce to entry level, lubią cieknąć, ponoć dość słabo hamują, więc warto je zmienić na Deore -na nich się nie zwiedzisz, koszt wymiany to ok 400zł

 

To samo dotyczy przedniego uginacza -XCM waży prawie 3kzł i raczej sprawdzi się tylko przy wycieczkach do Biedronki. Zmień go choćby na XCRa, jest pół kg lżejszy i działa -koszt wymiany ok 300-400zł

 

Wziąwszy pod uwagę powyższe,  stwierdzenie dobry stosunek cena-jakość w tym rowerze staje się dość problematyczne ;),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...