Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Psycho666

[kask]Projekt kasku odblaskowego ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Psycho666

Witam, 

ponieważ noc coraz bliżej a moim rowerem MTB coraz częściej trafiam na ruchliwą szosę... 

wpadłem na szalony pomysł aby zrobić sobie kask odblaskowy....  

W tym celu postanowiłem wykorzystać tylną i boczną część kasku poniżej zabarwień.

Kask to Author Vento modyfikacja by Psycho :)

I co o tym sądzicie... zdjęcie wstawione było zrobione w ciemności 

http://imageshack.us/a/img6/724/n1tq.jpg

http://imageshack.us/a/img21/5638/o5zy.jpg

http://imageshack.us/a/img703/2491/ypbc.jpg

http://imageshack.us/a/img14/6244/3c76.jpg

http://imageshack.us/a/img9/2900/g9d8.jpg

amg8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vibovit185

Pomysł Ciekawy. Sam chcę kupić odblaski srebrno szare - naklejki - takie 0,5 cm grubości szerokie pasy - dociąć je odpowiednio i okleić tył kasku. Jak zrobię to postaram się zamieścić fotki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Psycho666

Z doświadczenia w pracy odradzam szarych są mało widoczne, a w ciemności wszystko mogą oznaczać. Już lepiej srebrne stosować mają dobrą widoczność lecz dają biały odbłysk. Więc też kierowca może nie zwrócić uwagi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Laos

Bardzo fajny pomysł.

Co to za taśma i gdzie ją można kupić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Psycho666

Taśmę można kupić na allegro lub w sklepach przemysłowych z bhp, ta użyta przeze mnie to firmy 3M Reflection, szeroka samoprzylepna - używana do tirów, przyczep itd....

Koszt bardzo mały.

Gotowe kaski fajne... tylko jaka cena.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vibovit185

Naklejki (taśma) odblaskowa w kolorze ni to srebrnym ni to szarym dostępne są w sklepie stacjonarnym w Zielonej Górze w sklepie Cyklomaniak. Podejrzewam, że w internecie też idzie je znaleźć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ugupu

Vibo, a co na to POrD? Nie doczepi się do tego jakiś nadgorliwy kolega?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziobolek

PoRD określa wyposażenie roweru, nie rowerzysty wink.gif

Nie przyczepią się do kamizelki HiViz, to do kasku odblaskowego zapewne też nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szybkilopez

Spoko :) też już z czymś takim jeżdżę i jest ok to na wszelki wypadek kiedy zawiodą wszystkie światła ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
vibovit185

Vibo, a co na to POrD? Nie doczepi się do tego jakiś nadgorliwy kolega?

Przepisy określają wymagania jakie ma spełniać rower, nigdzie na chwilę obecną w Polsce nie jest napisane/zabronione co musi/a czego mieć nie może rowerzysta.

Odblaski na kasku podobają mi się i sądzę, ze stosunkowo tanim kosztem można polepszyć widoczność rowerzysty - a to bezpośrednio wpłynie na nasze bezpieczeństwo i ja wchodzę w ten temat. Podobają mi się jasne (nie żółte) odblaski (nienawiść do żółtego zawdzięczam swojej pracy ;p)  - najlepiej w kolorze białym ew srebrnym :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Psycho666

Przepisy określają wymagania jakie ma spełniać rower, nigdzie na chwilę obecną w Polsce nie jest napisane/zabronione co musi/a czego mieć nie może rowerzysta.

Odblaski na kasku podobają mi się i sądzę, ze stosunkowo tanim kosztem można polepszyć widoczność rowerzysty - a to bezpośrednio wpłynie na nasze bezpieczeństwo i ja wchodzę w ten temat. Podobają mi się jasne (nie żółte) odblaski (nienawiść do żółtego zawdzięczam swojej pracy ;p)  - najlepiej w kolorze białym ew srebrnym :)

I zgadzam się z kolegą co do taniego i przede wszystkim skutecznego rozwiązania.  Nie ma co ukrywać, ale wydajemy krocie na "diodowe" czy jakieś "seryjne rozwiązania", a potem jesteśmy uzależnieni od baterii albo od tego aby demontować by ni zakosili... a to nagle się okazuje że mocowanie lub zatrzask nie trzyma... itd... 

Powiem tak, co do "głupiej" taśmy:

Zalety:

- niski koszt,

- nie zmienia punktu ciężkości kasku !!! (ps. diodowe oświetlenia tyle, szczególnie dokupywane zmieniają i przez to jest uczucie odpychania głowy do tyłu... + opór powietrza),

- dobór koloru wg uznania,

- dowolność kształtu,

- bardzo niski opór powietrza,

- brak baterii, 

- łatwość wymiany uszkodzonego fragmentu,

- działanie w każdych warunkach.

Wady:

- firmy nie kasują Ciebie ;)

- komentarze zazdrośników :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tofi

Nie ma co ukrywać, ale wydajemy krocie na "diodowe" czy jakieś "seryjne rozwiązania", a potem jesteśmy uzależnieni od baterii albo od tego aby demontować by ni zakosili... a to nagle się okazuje że mocowanie lub zatrzask nie trzyma... itd...

Powiem tak, co do "głupiej" taśmy:

Zalety:

[...]

- działanie w każdych warunkach.

Kolega widzę, że zapomina, że odblask to nie oświetlenie. Wystarczy że na DDR będzie dwóch cyklistów którzy pomyślą w ten sposób i nad ranem ich karetki będą zeskrobywać z asfaltu, bo żaden drugiego nie widział. Nawet mając oświetlenie gościa w odblaskach trudno dostrzec, bo odblaski działają tylko w pewnych warunkach i np. w przypadku taniej lampki, która świeci na 5 m w przód ustawionej na asfalt (żeby nie razić kierowców), to taki gość w odblaskach wyskakuje z ciemności. Popieram odblaski dwoma rękoma, pod warunkiem że stanowią one uzupełnienie oświetlenia.

Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF700T za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Psycho666

Chodziło mi przy kwestii oświetlenia kasku :) Nie neguję potrzeby oświetleń zamocowanych na rowerze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Forummarcin
      Przez Forummarcin
      Witam, ktoś wie, gdzie w Warszawie można przymierzyć przed kupnem kaski fullface z odpinaną szczeką, typu jak np. Bell super 3R, Uvex Jakkyl, Leatt DBX, Giro Switchblade, Met Parachute mcr itd... Dzięki Pozdrawiam Marcin 
    • R10
      Przez R10
      Skończyło się lato, czas dzieciom zakładać czapki, kaptury, do tego natura obdarzyła dzieciarnię bujną fryzurą upinaną w kucyki, warkocze, koki.
      Macie jakieś sprawdzone pomysły na zabezpieczenie małych dziewczęcych łebków?
      Czapka na kucyk, na to kaptur, na to kask prezentuje się jak Niemiec pod Stalingradem wzór 1943 (nowsza wersja to "Uciekający pociąg"), mina nieszczęśliwa, a kask i tak na samym czubeczku głowy zamiast na czole, bokach i potylicy.
      Na początek można próbować zrezygnować z kaptura, tym bardziej, że niemal każdy kaptur ogranicza widzenie peryferyjne na boki, ale nadal warkocz + czapka + kask to co najmniej o jedno za dużo.
      Mówimy o codziennej jeździe, gdy poranki w drodze do przedszkola/szkoły są jednak zimne.
      Obecne kaski to dziecięce modele rodzaju "kiść bananów" - może przejść na kaski typu deskorolka/rolki czy wręcz narty/snowboard (ocieplane?), ale jak na takie bomby na głowie zareagują dzieci?
      Na rowerku jednak jest nieco inna pozycja (bardziej pochylona do przodu) niż na desce czy nartach
    • duduspl
      Przez duduspl
      Witam, mam na sprzedaż kask rowerowy Lazer magma+  matte grey yellow M 55-59cm
      cena 220zł do negocjacji

• renn299
      Przez renn299
      Witam. Stworzyłem niedawno prototyp odblasku rowerowego. Odblask montuje się na zatrzask do prętów pod siodełkiem. Odblask waży około 26 gramów. Mam parę sztuk do rozdania, wydrukowanych na drukarce 3d. Jeśli ktoś będzie chętny do przetestowania proszę o PW, bądź e-mail kiko0233@outlook.com. Jeśli ktoś z Was ma możliwość wydrukowania na drukarce 3D, pliki są dostępne na Thingiverse https://www.thingiverse.com/thing:3460996
      Dajcie znać co o tym myślicie
      Tutaj parę zdjęć:

• enio303
      Przez enio303
      Witam jestem nowy i mam dylemat jaki bo jest okazja kasku fox fullface tylko został rozmiar l według producenta 58-59 cm ja mam obwód głowy 57 i czy brac cena okozjonalna 350???