Skocz do zawartości

[malowanie ?] Wyszczotkowane aluminium ...i koniec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, posiadam na chwile obecna ramę aluminiową przygotowaną do połozenia podkładu ( stary lakier usunięty chemicznie) i   ...no własnie zastanawiam sie czy tak juz moze zostac , czy rama musi byc pomalowana, zabezpieczona? Nie zalezy mi na super wygladzie zewnetrznym. Własciwie wyszczotkowane aluminium fajnie wygląda;-)

 

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium nie koroduje tylko ulega pasywacji.

 

Pasywacja to tylko jedno ze zjawisk, któremu ulega alu wystawione na szeroko pojęte warunki zewnętrzne.

http://www.metale.pl/o_metalach.php?id=korozja&?w=&name=Korozja%20aluminium

Osobiście przechodziłem temat gołego alu - nie powtórzyłbym. Trzeba o nie dbać - mi by się nie chciało, szczególnie na tak dużej powierzchni jak rama, pełnej zakamarków.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca ,posiadam rower z w/w ramą ,czyli jest to szczotkowane alu i jakoś nic się takiego nie dzieje a nie oszczędzam specjalnie . Jedynym minusem jest łatwość uszkodzeń powierzchni ,niestety jest to miękki materiał i wszelkie nawet nie za mocne obicia są dość widoczne ,nie unikniesz tego jeśli rower jest używany jako pojazd do codziennej jazdy. Obicia i rysy nie są mocno widoczne ale są i troszkę szpecą  :( Zapewne kiedyś coś w tych miejscach zrobię ,kiedy ?? Co?? Czas pokaże ,rower jest mało atrakcyjny co daje +1 do zabezpieczenia przed kradzieżą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tak zostawić musisz zabezpieczyć lakierem bezbarwnym. Zwykły samochodowy nie będzie się do tego nadawał. Firma lechler ma w swojej ofercie lakiery do zabezpieczania przed utlenianiem elementów z metali nieżelaznych- alu, mosiądz, miedź.. Zabezpieczałem nim polerowane felgi alu. Koszt za 100ml kompletu to coś ok 10zł także nie jest drogi. Na ramę pójdzie Ci 100-200ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...