Skocz do zawartości

walker

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie sugeruj się wagami podanymi przed producenta. Raz Bikeboard ważył Mbike Renegade 29er, po zważeniu waga była o 0.8kg wyższa od deklarowanej przez producenta. Niewielu producentów może popisać się wagami rzeczywistymi w katalogach (ja znam tylko jednego).

29er to nie jest tylko osprzęt... Rozumiem, że większosc patrzy na osprzęt bo nie rozumie cyferek w tabelkach z geometrią, ale ona jest własnie kluczowa przy wyborze 29er. Niektórzy producenci dalej sobie z nią nie radzą.
Co z tego że będzie pełne XT, jeżeli rama ma ogon 450mm a górna rura ma 58cm przy 19". Taka rama jest krótka, powinna być zwinna, ale nigdy taka nie będzie bo ma długi tył i wysoki przekrok i pewnie dziwne wartości kątów dla rury podsiodłowej i sterowej.
Ramy pod 29er na pewien sposób musiały być tworzone na nowo, w przypadku 27.5 jest znacznie łatwiej bo mozna się powzorować na 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem ofertę Canyon'a na 2014 i ramy 19" nie znalazłem, na stronie są podane rozmiary 18.5" i 20". Gdzie 20" ma długość rury podsiodłowej 485mm, wiec będąc dokładnym jak w przypadku Cube'a w rzeczywistości mamy 19.1" i długość efektywną z wartością 610mm - dla mnie taka wartość jest wartością minimalną dla tego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając - piszący ten test napisał :

w teorii bardzo zwartą konstrukcję, z wyjątkowo krótką górną rurą, gwarantującą komfortowo wyprostowaną sylwetkę

I sam zauważył, że rower ma niską główkę, więc mógł "zajarzyć" że pozycja nie będzie za bardzo wyprostowana, będzie raczej przygarbiona, skulona ... przy niezbyt długiej ramie, stosunkowo krótkiej bazie kół i długiej linii łańcucha + niska główka sterowa, biker będzie dosyć mocno obciążał przód roweru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Model 2013 ma taką samą geometrię co model 2012, dodatkowo różnica jest taka że model 2013 był oferowany w rozmiarze ramy 21" - związku nie widze.
2. Nie jest to test i ciężko wymagać aby ktoś testował taki rower, wszelkie uwagi odnośnie geometrii i teoretycznego prowadzenia roweru zostały w artykule zawarte, a o uzupełnienie postarał sie Rulez.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat... Jak sądzcie, który rower byłby lepszy: Wheeler Protron 500 29er, czy Unibike EVO 29? Patrząc na osprzęt byłbym skłonny kupić EVO, jednak dziś spotkałem się z opinią jednego ze sprzedawców z szanowanego sklepu internetowego, że Wheeler byłby lepszy. Jak to ujął: Unibike dopiero raczkuje w świecie "ninerów" i ma gorszą geometrię ramy od Wheelera. Jest to dla mnie zastanawiające, bo EVO ma ramę o prawie identycznej geometrii do Scottów Scale serii 900, a te są akurat bardzo chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...