Skocz do zawartości

[amortyzator]RST Space Jump - zmiana skoku, tuning?


wojszat95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Niedawno zakupiłem ten oto amortyzator  Jednakże jak śmigam dh/fr , brakuje troszeczkę skoku  Zauważyłem ten oto film na yt:http://www.youtube.com/watch?v=ETQEvEvTDp8

Napisałem do tego gościa e-mail itd. , ale nie otrzymałem odpowiedzi...Czy to może ktoś z forum?  Po przeglądnięciu jednego z tematów tutaj na forum ktoś pisał, że aby zwiększyć skok do ok.150mm trzeba dać sprężynę ze Storma.Czy ktoś to potwierdzi? Proszę o rady jak zwiększyć skok w Space Jumpie, chociażby do 120-130mm, ale może byc nawet do 170  Dziękuję z góry za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie...troszeczkę zapomniałem o temacie ;) Zmiana z 100mm na 160mm rzeczywiście to już jest duże ryzyko, bo lagi mocno są wyciągnięte i nie dziwię się, że twój kumpel złapał luzy :)

Od kilku ludzi wiem, że żeby wyciągnąć amortyzator najczęściej trzeba dać większą sprężynę.Chodzi o to, że u mnie w Spejsie lagi standardowo wyciągnięte są na więcej niż 100mm, ok.120mm.Tak sądzę.Myślałem nad zmianą skoku na 130mm, myślę, że to bezpieczna granica i nie złapałbym nie wiadomo jakich luzów.Wie ktoś może jaką trzeba by dać sprężynę? myślałem nad sprężyną od RST Launch 130mm, czy po daniu sprężyny od 130mm miałbym skok 130mm rozumiem ?

 



Witam ponownie:
Mam pewien pomysł na zwiększenie skoku.Pierwszy, to dać sprężynę od Storm Super(160mm skoku) i ją trochę przyciąć(chyba najbezpieczniejszy, jednak nie wiem gdzie dostać taką sprężynę, można by wziąć od innego amortyzatora ale musi się zgadzać choćby średnica goleni które są 36mm a tak ciężko dopasować).Mam jeszcze drugi pomysł:Jakby dać na sprężynę lub pod kilka podkładek ? Co o tym myślicie ?

Edytowane przez wojszat95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz tam sprawną komorę powietrzną tak ?

Nie wiem dokładnie jak zbudowany jest Space ale podejrzewam że skok ograniczają specjalne podkładki/sprężyny negatywne. Nimi się pobaw a jeśli sprężyna byłaby za krótka to wsadź pod nią jakieś podkładki i będzie git

 

P.S. Ewentualnie jeśli chcesz to mam na sprzedaż Z1 Fr I 150mm ;)

Edytowane przez Seba4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

tak, mam sprawną komorę powietrzną.Wymodziłem co nieco i wiem, jak można zwiększyć skok, ale może są lepsze sposoby.Mianowicie na końcówkę tłumika(tego pręta ostatniego czyli tego najbliżej dolnych lag na schemacie)nałożyłem kilka podkładek dość grubych, przez co dolne lagi nie wchodziły tak głęboko w górne i skok się zwiększył, jednak tutaj pojawia się problem, że teraz śrubki dolnych lag nie łapią, są za krótkie.

Przekrój amortyzatora:http://pdf2jpg.net/picture.php?pic_index=1&presentation_method=inline

Jaką podkładkę można by wyrzucić żeby zwiększyć skok bo o tym nie pomyślałem, myślałem tylko gdzie by tutaj dać żeby dolne nie wchodziły tak głęboko, jednak to jest taki pół sposób szczerze mówiąc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...