Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście, że równolegle... damn ;)

Wartość taka stąd, że jak wspomniałem wyżej kiedyś to mierzyłem (w kontekście zakupu nowego roweru i możliwości porównania na papierze geometrii przyszłego nabytku z Majstrem) ale łapy sobie obciachać nie dam, Dziś sprawdzę, bo coś mi tu nie gra, 4cm różnicy to dużo za dużo.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wartość taka stąd, że jak wspomniałem wyżej kiedyś to mierzyłem (w kontekście zakupu nowego roweru i możliwości porównania na papierze geometrii przyszłego nabytku z Majstrem) ale łapy sobie obciachać nie dam, Dziś sprawdzę, bo coś mi tu nie gra, 4cm różnicy to dużo za dużo.

Piehu sprawdziłem przed chwilą dla pewności bo pierwszy pomiar wykonałem gdy byłem chory i nawalony pseudoefedryna z syropków (powinni tego zabronić :D ) Jak bym nie mierzył pomiar wskazał pomiędzy 640 a 650mm dla 21" Dla absolutnej pewności że chodzi nam o ten sam wymiar daję link do stronki Krossa, chodzi o wymiar oznaczony TT, zakładka geometria.

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-29quot/level-b7

Wychodzi na to że geo (przynajmniej jeśli chodzi o ten wymiar) jest w zasadzie identyczna do geo górala. To wychodzi na to że mamy taki crossogóral :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak jest na rysunku na stronie Kross'a. Od środka główki ramy (czyli zaczynasz od środka śruby top capa/sterów) w linii poziomej do środka osi rury podsiodłowej (w tym przypadku do środka osi sztycy)

Sądząc po wymiarach jakie Ty podałeś, zmierzyłeś fizyczną długość górnej rury, od spawu przy sterówce, do spawu przy podsiodłówce.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maestro 2013 19" - efektywna długość górnej rury 620mm - faktycznie długaśne są te majstrowe ramy. Czyli nadal wychodzi różnica 20-30mm między dwoma rozmiarami, bardzo dużo wg mnie :)

No jak pisałem wcześniej wyniku jestem pewien, trzeba oczywiście założyć błąd pomiaru w warunkach domowych, gdybym się miał kierować tym co miara wskazała to wyszło by równo 645mm. Ale nie da się perfekcyjnie równolegle poprowadzić miary ani też idealnie przyłożyć do osi wyznaczanej przez rurę podsiodłową i sterową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich, którzy podejmowali się demontażu korby/ suportu. Właśnie jestem w trakcie i w######iam się niesamowicie. Lewe ramię, ciężko bo ciężko ale zeszło, prawego za chiny ludowe nie mogę zdjąć... Jest na to jakiś knyf?

Generalnie chyba korba poszła na smietnik bo zerwałem gwint z prawej strony (przy wkręcaniu śruby ściągacza) a i tak ruszyć tej suki nie ma jak. Chyba pozostaje metoda na młotek.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD-40, spryskać obficie i odczekać. Można też spróbować pojeździć i poczekać aż sama puści, tylko trza uważać i nie przegapić tego momentu.

A jak masz pewność że korba uwalona to brzeszczot i odcinasz ośkę, suport rzecz jasna skasowany ale... witaj octalik czy hollowtech II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. gwint jest na bank uwalony ale tak sobie teraz gdybam, że on jest potrzebny tylko do wkręcenia nakładki bo śruba i tak ma swój gwint więc wszystko powinno się trzymać... chyba, że jednak ta nakładka też jakoś tam dociąga i trzyma to wszystko w kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też mi się tak wydawało. Póki co korba zażywa od 30 min kąpieli w wd-40... pożyjemy zobaczymy. Obiecałem jutro Żonie wycieczkę i mam nadzieję, że uda się wypełnić dane słowo bo inaczej będzie źle ;)


no nic, korba vs. ja - 1:0. Póki co poddałem się, gnida za cholerę nie chce zejść, zapieczona na amen. Może jutro podczas długiego rowerowania po dzisiejszym potraktowaniu wd40 poluzuje się chociaż odrobinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to było to, niestety :/ Ale dętka już polepiona, powietrze nie uchodzi, można jeździć dalej. Tak z ciekawości do ilu barów można napompować dętkę w majstrze? wydaje mi się, że to już gdzieś było, ale nie chce mi sie za bardzo szukać znów i przekopywać całego tematu.

 

Pozdrawiam  i życzę dobrej nocy.

 

Rowerowych snów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no tak, ale póki co ani nie mam ochoty ani potrzeby jej wymiany

Ja na przykład mam zarówno potrzebę jak i chęć. Zastanawiam się czy by nie uwalić jej strategicznie by mieć pretekst do wymiany :D Alivio 2014 jest na Hollowtech II i wygląda absolutnie obłędnie (o wiele lepiej niż XTR, serio) prawdopodobnie najładniejsza korba którą Shimano do tej pory zaprojektowało. Minus - cena i podatek od nowości czyli kwota ~ 200 peelenów bez łożysk. Ale jestem cierpliwy...

 

Troszkę z innej beczki - odbył się dziś u mnie w Puławach maraton (Mazovia MTB), zerkałem sobie w realtimie na na to co robią byczki z dystansu FIT i wyszło na to że niesieni wiatrem w dolinie Wisły mieli prędkość 40km/h (taką jak ja w tym miejscu) a w wąwozach podjeżdżali 8 -10 km/h (ja je robię trochę szybciej :w00t:) Kurcze sam nie wiem czy potrzebuję na pewno MTB jeśli te wyniki nie są przekłamane :D 

 

Za to zwycięzca dystansu GIGA (86km) miał szokującą prędkość średnią 35,6km/h. Jak to jest fizycznie możliwe doprawdy nie wiem. Chciałbym mieć te same banany które żarł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...