Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. w sumie jeżdze tak od tygodnia, na razie krótkie trasy (5 km, ok 15 minut) do pracy i stad może jeszcze nie odczułem nieergonomiczności tej pozycji. Jak zrobię w końcu dłuższa trasę 50-70 km to może wtedy zmienię zdanie :)

A że nie planuje powrotu do starego ustawienia, skończy się to pewnie zmiana mostka i kiery, jak w Twoim przypadku.

Przy okazji może w końcu wymienie siodło.

Edytowane przez Bajkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyrażam nieco swoich opinii.

 

@bajkowy

Wg. mnie taka pozycja jest dobra na Twoje dojazdy 5km.

Zrób jedną traskę 50km, a zaraz wymienisz mostek i kierę na proste.

To musi iść kilka cm do góry bo ręce ci odpadną, a kark będzie wymagał masażu.

Wygląd również rzecz gustu i mnie się kompletnie nie podoba. Nawet wręcz śmiesznie to wygląda.

 

PS. Nie masz za małej ramy pod swój wzrost ?

Wydaje mi się, że sztyce podsiodłową masz wyciągniętą poza ogranicznik.

 

@azjatramp - w kilku miejscach przerost formy nad treścią.

 

Ktoś pytał o klocki.

Author ABS 3CC są genialne.

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad takim zestawem ponieważ potrzebuję opon które będą sobie lepiej radzić w terenie od CST. Tylko czy do tych opon muszę wymienić dętki na większe? I ile byś za nie chciał :-) bo mógłbym się skusić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mauricius,

teraz wyszedł temat (nie do końca pewny) więc i teraz pytam ;) zawsze możesz kupić drugi komplet i wozić na plecach w zapasie jakby co bo wożenie samych dętek już jest niemodne ;)

 

@@cepheus89,

no te opony w terenie to jest miód :) trochę gorzej na asfalcie chociaż jak na taki balon to i tak radzą sobie na nim świetnie. Dętki bym wymienił pod te opony, jeśli dojdzie do sprzedaży to dętki oczywiście też dorzucam. Cena? W tej chwili cieżko mi coś powiedzieć bo jak pisałem wyżej, sprzedaż na tą chwilę jest potencjalna ale nie pewna. Wszystko zalezy od mej Małżonki bo jak to z kobietami... sama nie wie czego chce ;) Jeśli bym je jednak sprzedawał to myślę, że z potencjalnym kupcem dojdziemy do porozumienia tak aby obie strony były zadowolone... parę moich gratów już znalazło nowych właścicieli i chyba są/byli ukontentowani ;)

 

Ostatnio poszedł do jednego z użytkowników majstra mostek Truvativ, została jeszcze do wzięcia prosta kierownica, która jest na zdjęciach przed zmianą na biały kokpit.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku Maestro, którego kupowałem w maju ubiegłego roku był zapis, że zaleca się przegląd a nie, że jest on obligatoryjny dla zachowania gwarancji. Żeby to potwierdzić napisałem do sprzedawcy i potwierdził moje przypuszczenia - mogłem go zrobić ale nie musiałem.

Jak dokładnie brzmi zapis w aktualnej gwarancji?

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się przywitać gdyż od soboty jestem posiadaczem maestro. W pierwszy dzień zrobiłem na nim 50 km i z każdym przejechanym było coraz lepiej tylko siedzonko trochę niewygodne. Teraz szykuje się do zamontowania licznika. Jaką należy wpisać wartość obwodu kola (kola fabryczne) i czy ma jakieś znaczenie wysokość magnesu licznika ?

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji licznika (kross as100) wartość dla 700x40 to 2200, maestro ma 700x40c i wg porad na forum poprawna wartość to 2224 którą wpisałem.

 

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona oponie nie równa, ciśnienie też ma swoje znaczenie.Zaznacz sobie kredą na oponie, wsiądź na rower, przejdz się tak aby przednie koło zrobiło 3 obroty, następnie zmierz odległość po śladach, które zostawiła kreda, podziel na 3 i masz wynik. No i jeszcze dodatkowo wspomniane słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz ile chcesz odejmij milimetr na starcie opony i ciesz się licznikiem :D. - oczywiście żartuje tak jak pisałem ileś postów temu ja wpisuje średnicę podaną na oponie i nie martwię się o milimetry czyli 700*Pi =2198 i po problemie może ci od normalizacji miar i wag nie będą mnie ścigać

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez copone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...