Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Przybory kuchenne to kiepski sprzęt do ściągania opon - szkoda obręczy i opon, dętek. Wypadałoby mieć łyżki, najlepiej plastikowe. Poza tym nie za bardzo wyobrażam sobie wozić dwa stołowe widelce żeby wymieniać dętki w trasie. :)

 

Szybkozamykacze zapina się tak żeby dało się je bez problemu otworzyć bez narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blotniki dzisiaj przyszly. zamontowane. jade je przetestowac, a ze pada dzisiaj to test bedzie miarodajny. ps. do blotnikow , na 2 rowery, dostalem gratisowo oslone na rame, przed lancuchem chroniaca. fotki, byle jakie, sa w garazu. blotniki plus artyzm na ramie w wykonaniu mojej 6 letniej siostrzenicy  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup: .

 

 

pochwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, swiatlo jest na podkowie amortyzatorka. poza tym, ze trzeba sie schylic by je wlaczyc/wylaczyc, to lepiej droge oswietla niz takie zamontowane na kierowniczce. chociaz, ta lampka ktora mam, to raczej za swiatlo pozycyjne robi. innej mi nie trzeba . oswietlenia uzywam, gdy krece sie po zmroku po Wrocławiu. jest, zeby innni kierowcy-rowerzysci mnie widzieli. a co do blotochwytow, szukalem takich, ktore da sie w dol rury sterowej wkrecic. raz, ze na amorku mam te swiatelko, wiec blotnik musial isc nad nim. dwa, w xcr w cayonie, nie ma otworu, do ktorego mozna by bylo przykrecic uchwyt pod blotnik. 

 

 

pochwa. 



wkrecenie blotnika do rury sterowej , od jej dolu, moze wplynac na to, ze nie bedzie ona szybko rdzewiala. w poprzednim amortyzatorze zauwazylem takie zjawisko, rura po ponad 2 latach miala naloty rdzy w srodku. . wszak sterowka jest ze stali zrobiona to i ruda ja zjada. tym bardziej, ze od dolu nic rurki nie chroni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się w naszym Kandsie pogodzić opony typu Kenda Karma 29x1,9 z pełnymi błotnikami jeśli nie to czy coś takiego http://allegro.pl/blotniki-simpla-hammer-sde-24-26-28-29-najtaniej-i3541383825.html wystarczy na mokrą nawierzchnię? Ewentualnie ma ktoś pomysł jak w miarę tanio przygotować Maestro do zimy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupilem te blotniki. dzisiaj je zamontowalem. 1 pare pod kolo 26 cali a 2 komplet pod 29 calowca. montaz latwy, intuicyjny- jak zwykle bez zagladania w dolaczona instrukcje. do blotnikow dostalem gratis, ja cos gratisowego zaproponowalem a sprzedawca dodal do zamowienia oslone na rame, chroniaca pozed jej obiciem skaczacym lancuchem. co do samych blotnikow to dzis zrobilem maly test po podmoklym terenie i bylo ok. dodam, ze deszczwowczas juz nie padal. 

 

 

pochwa. 



ps. taka pletwe dostalem. mala rzecz a cieszy : http://www.######.pl/product-pol-6875-Oslona-na-rame-PLETWA-REKINA.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewentualnie ma ktoś pomysł jak w miarę tanio przygotować Maestro do zimy?

Na dobrą sprawę nie ma co przygotowywać oprócz generalnego przeglądu/serwisowania. Śruba która trzyma nóżkę lubi chyba przerdzewieć, przynajmniej u mnie skorodowała :rolleyes:

 

 

sprzedawca dodal do zamowienia oslone na rame, chroniaca pozed jej obiciem skaczacym lancuchem

I jak się ta płetwa sprawuje? Ja ramę pod łańcuchem podkleiłem rzepem, na to poszedł neopren ale czasem jak łańcuch chlaśnie to i tak słychać na kilometr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po godzinnej jezdzie po dzurawych wroclawskich ulicach plus kilka km po rownie ,,doskonalej'' nawierzchni nadodrzanskich walow moge powiedziec tylko tyle, ze pletwa nie spadla z ramy. choc czytalem opinie, ze warto ja opaska zaciskowa przytwierdzic do ramy. co i zrobie. 



a nawet tragedii  :whistling:



posta mi nie zapisalo w calosci. zatem, walenie lancucha zdarzalo sie mi slyszec tylko na przelorzeniach 1x1 lub 1x2. a ze nader zadko tak jezdrze to nie ma tragedii bez oslony. ale skoro juz jest to zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak popatrzylem na twoj rower na fotach i widze te kasete Megarange

też miałem taką w HT przed przejsciem na 3x9 i wspominam ją kiepsko

dziura miedzy dwoma najwiekszymi zebatkami byla nieprzyjemnie duza

czesto mi brakowalo biegu tego pomiedzy

dodatkowo noga sie wyrobila i to 34 niezmiernie rzadko uzywalem

za to nadal czasem brakowalo "tego pomiedzy"

skonczylo sie kupnem kasety 8sp SLX 11-32 i bylo od tej pory o niebo lepiej.

Skoro jezdzisz głownie po miescie i masz kolka 26'' - moze warto? cena ok.50 pln byla

Edytowane przez bartnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecale 4 dyszki zaplacilem za nia. warto ? cena niezla. ale faktycznie 3 najwiekszych tarcz z tylu praktycznie nie uzywam. tak samo jak nie uzywam 24T z przodu. ot, kaseta jak kaseta. natomiast korba 42-34-24 fajna jest na miasto. tu przyspieszac trzeba. 42x11 na szutrach tez sie sprawdza. choc juz na asfalcie to 48x11 byla by duuuzo lepsza. 



a megarange hg40 jako ze i tania i alivio byla to do roweru na miasto trafila. 



poza tym wszystkim Franek ma u mnie dozywocie. w tym sensie, ze zamiarkuje zajechac go na smierc, jego oby nie moja. lub, co jest bardziej mozliwe, oddam go komus na wiosne a sobie zostawie cayona plus szose na szose zakupie pod koniec tego roku, pod warunkiem ze jakies fajne wyprzedaze sie mi trafia... choc przed zakupem szosy hamuje mnie moja waga oscylujaca w granicach setki zywca. obawiam sie, ze kola, opony, detki w szosie pode mna beda sie giely lub pekaly. mysle tez nad inna opcja. cayona ubrac w opony z gladkim bieznikiem, jeden kolezka stad zalozyl mu laczki 28x27C. przy okazji dalbym mu powietrzny amor, nie temu kolezce :thumbsup: . i mocno go nabiszy, znowu nie kolezke, na dlugie trasy ruszac. ewentualnie karbonowego sztywniaka mu zalozyc. wszystko wyjdzie w praniu. ogólnie zamiar mam taki, by cayona z mtb na crossa przemienic.

 

 

pochwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BikerLight
Chodziło mi o opony/błotniki. Na obecnych CST przyczepność jest raczej marna. Przygotowywać w inny sposób nie mam zamiaru. Ewentualnie już po jeździe dobrze wyczyścić rower. Co do wspomnianej śrubki trzymającej nóżkę to u mnie poleciała już po 2 tygodniach. Nóżka się ukruszyła i tyle rower stał na stockowej. Pojechałem i wykosztowałem się 20zł na Accenta mocowanego przy tylnej osi. Jest o niebo lepiej, rower w końcu stoi zamiast chybotać się na boki. Nieco przeszkadzała rama (jakieś uchwyty, do tarczówek/bagażnika/błotnika?) ale nieco siły i wszystko ładnie się trzyma. W sumie jedyna awaria przez 1400km użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna ladne uzywki wyhaczyc-o wiele atrakcyjniej

w tej samej cenie co wyprzedazowe

no chyba ze z chainreactioncycles.com bedziesz ssał

tam obnizki bywaja nawet do 60%

tak kupilem ostatnio piekny amortyzator FOXa :D

ale najpierw polecam forum szosowe co by lyknac wiedzy

ja nie lubie sie do niczego brac, jak nie mam zielonego pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bartnik,

powiedz mi ino kolego, pisałeś że używasz chwytów KCNC. Jak z ich trwałością i podatnością na odkształcanie? Czy nie robią się z nich po jakimś czasie naleśniki? Zastanawiam się nad nimi lub ich klonami od Boplight'a ewentualnie rozważam rzucenie się na chunky.

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...