Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tylnia jest chyba już w miarę ok. 

Opony zdjąłem, przesmarowałem płynem do naczyń, założyłem i napompowałem. I nic. Dalej biła jak diabli.

Pompowałem pompką z lidla :)

 

Wkurzony pojechałem na stację i użyłem kompresora - tylko nie wiem do ilu barów bo na 4 zatrzymał się wskaźnik (był uszkodzony) - opona ładnie się ułożyła i jest prawie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł zamówiony kands. Mam 174 wzrostu - rama 19 jest na styk, bo delikatnie szoruję po niej klejnotami :)

 

Rower przyszedł z zarysowaną ramą i trochę obitym mostkiem.

Dodatkowo są 3 problemy które zauważyłem po złożeniu (nie jeździłem jeszcze):

 

- na przełożniu 1-7 łańcuch ociera o przednią przerzutkę

- tylne koło strasznie bije - wydaje mi się że to opona jest jakaś baloniasta.

- przednie koło bije tylko troszkę

 

Proszę na szybko o radę w tej kwestii :)

 

A u kogo zamawiałeś?

Ja dzisiaj u FHU_rower_pl

 

ciekawe w jakim stanie dojdzie mój egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w sklepie rowerykands był link kilka postów wcześniej.

Opony są ok. Tylko trzeba dopompować konkretnie kompresorem bo ja pompką nie dałem rady.

 

Jest kilka rysek, ale szkoda mi nerwów na reklamowanie tego.

Muszę ustawić tylko przerzutki, na razie słabo mi to idzie. Nie mam stojaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 bar to za mało by uformować te opony - to jest jeszcze jej ciśnienie robocze. Musisz przekroczyć parametry inżynieryjne i dać większe ciśnienie, co rzecz jasna wiąże się z pewnym ryzykiem.

 

Who dares wins ;)

 

Gdyby nie były na gwarancji to pewnie bym zaryzykował. Jednak stosuję się do wskazówek sprzedawcy, by w razie czego nie mieć kłopotów z reklamacją.

 

@Piehursson przeszkadza czy nie, wychodzę z założenia, że jak płacę to za całość i na razie nie mam zamiaru kupować nowych opon - chcę po prostu takie, które nie latają na prawo i lewo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie latają, ale planuję wymienić, porównując z Schwalbe Marathon są:

-brzydsze :P

-prędkość na zakrętach o kilka km niższa by się nie przewrócić

-czuję się na nich mniej pewnie z powodu tego bieżnika, oraz tego, że są lżejsze, co jednak powinno być zaletą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą pompką to jest tak że ja miałem taką zwykłą najwyklejszą za 10 zł nowa z samochodowym wejściem to nie było szans napompować .gość w sklepie mówi że nie ma problemu ale gdzie tam tak na oko obliczyłem ze ona napompuje do max 2 barów .stary rower miejski bez problemu napompuje a tutaj to już trzeba mocniejszej pompki .Super sprawa za 18 zł była pompka z barometrem do 7 bar z lidla taka to daje radę :) ciekawe czy ktoś z was również skorzystał z tej okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Bez stojaka spokojnie można sobie poradzić. Swojego majstra tak regulowalem a w lazaro mojej żony stawiałem przerzutki praktycznie od zera. Jeśli wszystko jest proste to naprawdę nic trudnego :) A robiłem to pierwszy raz w życiu. Niedługo będę praktykował centrowanie kół, może być śmiesznie ;)

 

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompek polecam Sigma Alpha Jet - skuteczna ma manometr i wężyk. Fajnie wygląda i podczas rozkładania można się podlansować. Nabyłem metodą kupna za 25 peelenów.

 

@Piehursson

Oj jest śmiesznie, dwa razy centrowałem tylne koło, raz biło góra - dół, za drugim robiło bokami. Browary przy tej czynności to pozycja obowiązkowa. Robiłem w ten deseń:

 

 

Facet został moim guru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez browarka do roweru nie podchodzę :D

 

p.s. kurcze flak, szkoda, że centrownice takie drogie, mając takie cudo w try miga załatwiasz problem bo i ile chałupniczo z bocznym biciem można sobie w miarę sprawnie poradzić o tyle z promieniowym już jest zabawa

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak! :yes:

 

A patent z opaskami zaciskowymi działa też przy góra - dół, no problemo. Widziałem też wykałaczkę połączoną z kartą kredytową za pomocą gumki recepturki jako wskaźnik ale przekombinowane trochę.

ja mocowałem gumkami linijkę do tylnych widełek (w poprzek) - pięknie widać bicie boczne i promieniowe - tylko robić trzeba bez opony.

W miarę centrowania promieniowego linijkę dosuwałem do obręczy tak, by wyłapać najbardziej "wystające" miejsce.

Bicie boczne ustawia się w drugiej kolejności, choć przy odrobinie wprawy można już oba naraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mocowałem gumkami linijkę do tylnych widełek (w poprzek) - pięknie widać bicie boczne i promieniowe - tylko robić trzeba bez opony.

W miarę centrowania promieniowego linijkę dosuwałem do obręczy tak, by wyłapać najbardziej "wystające" miejsce.

Bicie boczne ustawia się w drugiej kolejności, choć przy odrobinie wprawy można już oba naraz

Focie tego patentu możesz zapodać?

 

słuchajta, czy w korbie majstrowej FC-311 można zdjąć osłonę?

Jasne:

http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/EV/bikecomponents/FC/EV-FC-M311-2675A_v1_m56577569830637963.pdf

 

4 -4.5 bar to już konkretnie - nie za miękko, nie za twardo

Żeby wycisnąć max prędkość można też zapodać ile fabryka dała czyli 5,1bar. Tylko wtedy oponka lubi sobie podskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze daję  ok  4,7 pilnuję by nie przekroczyć 5 jazda typowo po szosie nie lubię się wlec dziurami których nie brakuje w okolicy.

Dzisiaj spotkałem kellysa również cross koła 28 konstrukcja podobna tzn wizualnie kierownica zmiany biegów podobnie to wyglądało.

Ciekawi mnie np porównanie do kellysów z półki od 2 tys w górę miał ktoś takie porównanie ?  . Podobno osprzęt ten sam no a reszta to nie wiem ?

Edytowane przez Thomas124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...