Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

połowa stosuje łt a połowa właśnie wymieniony przez @asked, smar miedziowy

 

Stosuję ŁT w tych celach z prozaicznej przyczyny - jedna puszka kosztuje tyle co nic a jest właściwie dożywotnim zapasem :yes: ponadto jest niezastąpiony np. przy serwisie uginacza czy osadzaniu sztycy.

 

a pedały - pd-m540

 

Najs :thumbsup: Też poszedłem w "pełen metal" w espedach :)

 

Jeżeli chodzi o pompkę to polecam POMPKA SIGMA ALPHA JET, jeżeli chodzi oczywiście o pompkę do przewozu na rowerze. Spokojnie można nią nabić tyle żeby dało się jechać. A w domu to pompuje 50 l kompresorem stacjonarnym którym mogę pompować do 9 barów.

 

Też mam, polecam pompowałem do max 8bar, pewnie i więcej da radę. Chociaż bym się nie obraził gdyby była z 10 centymetrów krótsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stosuję ŁT w tych celach z prozaicznej przyczyny - jedna puszka kosztuje tyle co nic a jest właściwie dożywotnim zapasem :yes: ponadto jest niezastąpiony np. przy serwisie uginacza czy osadzaniu sztycy.

też prawda :) dziś będę w leroju to sprawdzę co mają i zanabędę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od miesiąca śledzę forum w temacie fenomenu rowerów z transroweru a efekt taki że się zaraziłem.

Dzisiaj zamówiłem Kandsa Maestro 2014 na ramie 19".

Myślałem o evo ale z uwagi na wzrost 182 nie mogłem się zdecydować na rozmiar stad decyzja ze biore na wiekszych kołach mniejszą ramę.

Z góry zakładam wymianę opon na terenowe 29 i teraz pytanie co polecacie (marka, szerokość...itp)?... z cennika dla początkujących ;P

 


Pomyślałem o czymś takim:

Schwalbe Rapid Rob 29x2.10 55pln za sztuke

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was chłopaki jechał dziś przez Gdańsk ul. Grunwaldzką Czarno-Biało-Czerwonym Kandsem Maestro 2013 i był ubrany w granatową bluzę i biało-czerwony plecak? :)  Nie wiem jaka jest skala zainteresowania Kandsami, ale może akurat ktoś z forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Ktoś z Was chłopaki jechał dziś przez Gdańsk ul. Grunwaldzką Czarno-Biało-Czerwonym Kandsem Maestro 2013 i był ubrany w granatową bluzę i biało-czerwony plecak? :)  Nie wiem jaka jest skala zainteresowania Kandsami, ale może akurat ktoś z forum..

 

Nosz, tyle tych rowerów się sprzedaje, ale mi się jeszcze ani razu nie nawinął nikt na KANDS Maestro, raz spotkałem kogoś na Lazaro, nawet zawołałem aby chwilkę pogadać...popytać....ale gimbus (tak wyglądał), nawet nie zareagował...

 

Ja właśnie kwadrans temu wróciłem, wykąpany wsiadam do lektury FR.

przez moment miałem nadzieje, że to o mnie chodzi...ale niestety inaczej byłem ubrany.... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pamiętał ;)

 

Fabryczny przejechał ze mną 1200km, z jednej strony to niewiele, ale z drugiej zdaje się, że nie powinno się przegapić wymiany łancucha (?) ;>

 

Wydaje mi się, że nie jeżdżę siłowo, na trasie rzadko używam 3 z przodu, bo przynajmniej dla mnie - 2/6 to już wystarczajace przełożenie by utrzymywać prędkość 30-35km/h, a średnie jakie uzyskuje oscylują w 24/28km/h ;)

 

z drugiej strony mieszkam w takich terenach, gdzie nie brakuje podjazdów, wiec to pewnie też nie jest bez znaczenia ;)

 

Edytowane przez KarolKrns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój Majster dostał nowy łancuch Wipperman Connex 808 :D mam nadzieje, że jutro mnie nie zawiedzie :)

 

Ten łańcuch jest bossski, nie jeżdżę na nim żeby się nie pobrudził :D

A na serio używam go od niedawna i jak będzie z rozciągnięciem to się zobaczy (ma jednak jednoznacznie dobre opinie na forum), ale wizualnie i organoleptycznie sprawia o niebo lepsze wrażenie niż low endowe Shimano i KMC które miałem wcześniej. Ocieka solidnością :D

I trochę też ocieka smarem, Wippermann nie pożałował mazidła, trza go było delikatnie przetrzeć szmatką nasączoną benzynką żeby nie łapał brudu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEX a NVX - zasada ta sama - z tym, że NVX ma blokade (którą oczywiście włączamy lub wyłączamy bez obciążenia - czyli trzeba zejść z pojazdu, nie naciskać na kierownice, przekręcić pokrętło na prawej goleni amora i kontynuować jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś sklep internetowy, w którym jest duży, mam na myśli bardzo duży wybór pancerzy, linek, końcówek pancerzy, końcówek linek, fajek etc.? W tych znanych sklepach za cholerę nie mogę skompletować całego zestawu bo zawsze czegoś brakuje a chciałbym zamówić wszystko w jednym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to skoro NEX i NVX są blokowane, to jaka różnica? :P no i co z tymi piastami JOY Tech i Shimano :P

Różnica jest w skoku - 63mm NEX i 75mm NVX, jeśli rozpatrujemy oba w wersji MLO oraz w wyglądzie zewnętrznym. Co do różnic w piastach - gdyby krtoś wiedział to by powiedział :P Podobno bębenek w Joytech jest słabszy niż w Shimano. Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego opisu sprzedawcy NIC nie wynika, bo brak precyzyjnego określenia typu/modeli amortyzatorów.

Trzeba takiej informacji, żeby sie zająć zabawą w znajdź różnicę:

fk649_IMG_3321.jpg


 

 

Wydaje mi się, że nie jeżdżę siłowo, na trasie rzadko używam 3 z przodu, bo przynajmniej dla mnie - 2/6 to już wystarczajace przełożenie by utrzymywać prędkość 30-35km/h, a średnie jakie uzyskuje oscylują w 24/28km/h

 

2 = 38 zębów

6 = 15 zębów

 

Jeśli tak to musiałbyś mieć kadencję 107 obrotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

 

eh, a myślałem już, że łatwo da się ocenić czy warto dołożyć stówkę za ten amorek i piastę w Kandsie :P

 

Tak, Kands jest lepszy. Bierz Kandsa Maestro.

Za chwilę przyjdzie krism4a1 i powie: nieprawda, bo Lazaro jest lepsze.

 

I się zacznie forumowa przepychanka.

 

@bunio244 - co Ci napisałem 2 strony wcześniej??? Wybierz ten, który Ci bardziej odpowiada wizualnie.

Zastosowane podzespoły są porównywalnej konstrukcji i jakości.

 

Ty chcesz abyśmy Ci podali na tacy LABORATORYJNE testy. Ich tu nikt nie ma, nawet producent.

Tu wiele zależy od stopnia eksploatacji i naturalnego dbania o rower

 

Ja wybrałem Kandsa bo mi się rama bardziej podoba i ma - wizualnie mocniejsza konstrukcję. Jeździ na KANDSACH parę osób z forum, których waga oscyluje powyżej 100kg i z ramą nic się nie dzieje.

Lazaro ma jakby cieńszą ramę. Ale w temacie LAZARO nikt nie płacze, ze mu coś pęka itp.

 

Wybierz jak facet a nie jak baba.

Kieruj się wyłącznie "swoim widzi mi się". Cokolwiek wybierzesz - będziesz ZADOWOLONY.

 

Pozdro

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrowskiGD
Jasna sprawa, że każdy ma inne zdanie, ale nikt chyba nie powie, że np. Tourney jest lepszy niż Alivio, więc o taką opinię mniej więcej mi chodziło :D
O ramę się nie boję, bo mam 73 kg :D Wzrost 185cm, długość nogi 90, 86 do jajek, więc chyba 21 wezmę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@ krism4a1

Wiem, napisałem dla podkreślenia kontrastu... :thumbsup:

 

Po prostu kolega @bunio244 nie potrafi się zdecydować, a z drugiej strony każdy z nas dokonał wyboru na podstawie swoich prywatnych preferencji.

 

@PiotrowskiGD
Jasna sprawa, że każdy ma inne zdanie, ale nikt chyba nie powie, że np. Tourney jest lepszy niż Alivio, więc o taką opinię mniej więcej mi chodziło

 

Żaden z przedstawionych rowerów nie ma Tourneya, więc masz ułatwiony wybór.

jak się mnie pytasz co wybrać: powiem KANDS.

Jak sie zapytasz kolegi @krism4a1 - prawdopodobnie usłyszysz Lazaro.

 

Teraz rozumiesz?

Twoje pytania to jak wybór ogórka w sklepie X albo ogórek w sklepie Y. Rowery prezentują IDENTYCZNY poziom, różnią się wyłącznie swoim indywidualnym stylem ramy.

Myślę, że dalej tego nie ma sensu ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...