Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za porady, co do gwarancji to rozkręcać, pakować, wysyłać ... za dużo problemów jeśli niedużym kosztem można to samemu naprawić, ale do firmy pewnie i tak zadzwonie w poniedziałek.

 

Zauważyłem, że blokada działa jeśli delikatnie podważę regulator, po ustawieniu na brak blokady plastik wraca do normalnego ustawienia i już nie odbija, myślę, że w poniedziałek podjadę z tym do serwisu.

 

PiotrowskiGD, rozumiem, że zamawiałeś również od bf_bike i nie było konieczności wysyłki całego roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

PiotrowskiGD, rozumiem, że zamawiałeś również od bf_bike i nie było konieczności wysyłki całego roweru?

 

Nie, ja dokonałem zakupu w FHU_rower_pl. Zresztą ten dystrybutor "obsługuje" bardzo rzeczowo wielu naszych forumowiczów.

Wspaniały kontakt ze sprzedawcą, zarówno przed zakupem jak i w chwili wystąpienia wspomnianej awarii.

 

Jednakże nie zmienia to sprawy, zadzwoń tam gdzie kupiłeś, przedstaw problem i zapytaj jakie rozwiązanie Ci zaproponują.

Rozumiem, ze do samej jazdy ten amortyzator spełnia swoje zadanie/ Myślę, ze masz jakąś małą bzdurę montażową.

 

Masz świeżo zakupiony rower - możesz im też podesłać filmik.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś już nie, nie będę robił konkurencji @@chsklika, który poświęcił czas i balkon na fotki swego egzemplarza ;) swoją droga trochę jak na mój gust przesadzili z szerokością kierownicy w nowym majstrze, znaczy pewnie to wygodne rozwiązanie ale wizualnie mi się jakoś nie teges, nie koreluje z całą resztą. Na plus siodełko, fajnie wygląda :)

 

Kolega wrzuca te foteczki;-) z przyjemnością sam pooglądam, z reszta fotki Twojego Kandsa zrobiły na mnie wrażenie dlatego kupiłem biały egzemplarz!

 

Kierownica rzeczywiście bardzo szeroka ale jednocześnie wygodnie sie jeździ :-)

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą rowerową brać.Forum to przywróciło mi wiarę w internet, przeczytałem praktycznie cały temat i piekielnie jestem zaskoczony(in plus oczywiście) tym w jaki sposób prowadzona jest dyskusja, w internecie można jednak uzyskać pomoc. Ale do rzeczy jestem Tomek i właśnie dnia dzisiejszego anno Domini 2014 zamówiłem Maestro 2014 w białym kolorze. Dzięki Wam podjąłem taką decyzję i mam nadzieję że będę zadowolony. Jako że z rowerami od mega długiego czasu nie miałem do czynienia mogę zapewnić że nie raz ani nie dwa będę zapewne prosił o pomoc i radę. Kurcze no cieszę się że mogę do was dołączyć, póki co mentalnie bo rowerek pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu ale zawsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie całą rowerową brać.Forum to przywróciło mi wiarę w internet, przeczytałem praktycznie cały temat i piekielnie jestem zaskoczony(in plus oczywiście) tym w jaki sposób prowadzona jest dyskusja, w internecie można jednak uzyskać pomoc. Ale do rzeczy jestem Tomek i właśnie dnia dzisiejszego anno Domini 2014 zamówiłem Maestro 2014 w białym kolorze. Dzięki Wam podjąłem taką decyzję i mam nadzieję że będę zadowolony. Jako że z rowerami od mega długiego czasu nie miałem do czynienia mogę zapewnić że nie raz ani nie dwa będę zapewne prosił o pomoc i radę. Kurcze no cieszę się że mogę do was dołączyć, póki co mentalnie bo rowerek pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu ale zawsze.

 

Witaj,

 

Ja podobnie jak Ty miałem rowerowa abstynencję! Odkąd wszedłem na forum wszystko sie zmieniło:-) a nowy Kands to dobry wybór!

 

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kierownica rzeczywiście bardzo szeroka ale jednocześnie wygodnie sie jeździ :-)
 

Tak jak pisałem, szeroka kierownica daje wygodę, bankowo :) Siodełko tez wygląda na wygodne, poza tym wizualnie wygląda o niebo lepiej niż białe Vadery z ubiegłego roku :) No i pancerze normalnie wyglądające dali :) Generalnie stockowo Majster 2014 wygląda znacznie fajniej niż majster 2013 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chsklika, ile ma ta twoja kierowniczka po dlugosci ? ja mam 700mm lamana i nader kozystnie sie z nia jezdzi. oraz 750mm prawie prosta. tez ok, tylko miejsca duzo trzeba , by o cos po bokach nie zawadzic. nawet wyjazd przez drzwi mieszkaniowe to lekki problem, drzwi 800mm. 

 

 

 

 

 

 

pohwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ZbyszekZmysichKiszek

Z wymienionych powyżej powodów kiera którą mam zamiar zakupić będzie miała od 680 do 700mm i ani milimetra więcej B)

Ps. a teraz pora przedstawić fotki które wczoraj obiecałeś wrzucić. Już po dwudziestej czwartej :D

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem wątki o narzędziach i każdy ma tam swoje zdanie o firmach :P wszyscy są zgodni, żeby nie kupować najtańszych imbusów, szkoda narzędzi i roweru :P
http://brodex.zabrze.pl/zestaw-kluczy-trzepieniowych-z-kulka-207.html coś takiego się przewija, macie jakieś tańsze i dobre sprawdzone, czy trzeba wydać 60zł?
no i multitool taki był zachwalany http://velo.pl/akcesoria/narzedzia/accent/ac-19 , za dużo mi nie trzeba, bo szkoda kasy, więc żeby w miarę tanio i solidnie było, czyli tak jak z kandsem lub lazaro :D

Edytowane przez bunio244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam multitoola Lidla (bez torebki podsiodłowej chyba 12zł) i imbusów z Kauflandu (11zł). Robią robotę. Jedyne czego brakuje, to ósemki imbusa z porządnym długim ramieniem do dokręcenia korby i płaskiej piętnastki do pedałów.

 

Nie widzę powodu, by wydawać więcej. Dobre narzędzia trza mieć praktycznie tylko do kasety/suportu, bo tam to są spore siły i łatwo można coś zepsuć. Reszta nie wymaga większej siły i w rowerach z niskiej półki nie jest odchudzona, więc nie jest też na tyle filigranowa, by łatwo było zepsuć :D

 

Oczywiście, jakbym  jechał na dłuższą wyprawę to przynajmniej multitoola kupiłbym jakiegoś wypasionego, ale do codziennego użytku? Bez sensu, narzędzia za ponad 100zł do roweru za 1100? Meh. Nie dla mnie :)

 

Choć ja jestem humanistą i podchodzę do rzeczy minimalistycznie, ludzie którzy na co dzień pracują z techniką cenią narzędzia droższe, markowe i porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chsklika, ile ma ta twoja kierowniczka po dlugosci ? ja mam 700mm lamana i nader kozystnie sie z nia jezdzi. oraz 750mm prawie prosta. tez ok, tylko miejsca duzo trzeba , by o cos po bokach nie zawadzic. nawet wyjazd przez drzwi mieszkaniowe to lekki problem, drzwi 800mm.

 

 

 

 

 

 

pohwa.

 

Dokładnie tak jak odpowiedział kolega Piehursson:-)

 

kiera w nowym majstrze ma 660mm, że tak sobie pozwolę ;)

 

Pozdrawiam

Tomek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Mi na przykład szkoda było kasy i kupiłem coś takiego tylko że zapłaciłem mniej :P bo dwudziestaka bym za nie nie dał

http://allegro.pl/klucze-imbusowe-hex-z-kulka-1-5-10mm-9cz-fv-i4138663286.html

Ósemką dokręcam korbę rurką o długości 30cm, korba żyje, imbus żyje, rurka też żyje :P

 

Podzielam twoje zdanie.

Aczkolwiek wiele dobrych narzędzi możemy znaleźć w popularnych marketach budowlanych. Często z cenami poniżej alledrogich.

Szczególnie bliskie mojemu sercu majsterkowicza są produkty polskiej marki TOPEX. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodły ich narzędzia.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@bunio244

 

Nie chcę robić reklamy na siłę, ale odwiedź najbliższa Castoramę, tudzież Leroy Marlin. W Oliwie masz obok siebie vis a vis.

Jeszcze się nie spotkałem, żebym tam czegoś nie znalazł w dobrej cenie.

 

Nieopodal masz też sklep motoryzacyjny na Rampie...obok serwisu Mercedesa Wittmann. Tam się specjalizują w samochodach ciężarowych. Nie pomyl z tym z wejściem z Grunwaldzkiej. Tam jest wejście jakby z boku i jest tam kopalnia dobrych cen w narzędziach, często nietypowych.

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@BikerLight

Widać miałeś chłopie pecha...

Mnie nigdy nie zawiodły... Może takie moje szczęście...

Dobra polska sprawdzona marka i na pewno lepsza od niejednego szmelcu z Niemiec pt made in china.

Ale kupuj co tam lubisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@BikerLight

A moze przybliżysz, bo z ciekawości zainteresowany jestem co cie w nich tak źle doświadczyło...??
złamały się, wygięły się. odkształciły się...??

Podobno pracujesz w stoczni...właśnie na tych narzędziach..?? może źle użytkowałeś..??
Chętnie posłucham czym polska marka Ciebie tak rozczarowała... ? Dla ścisłości - nie mam z nią nic wspólnego, nie jestem jej udziałowcem ani kontrahentem...

Wysoko tez oceniam Stanleya czy Drapera... Ale ich ceny mnie często odrzucały z marszu.

 

EDIT...z tą stocznią to ...pomyliłem...ciebie z kimś innym

Edytowane przez PiotrowskiGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie co w czym? Jakiej znowu stoczni? :D Po lewej stronie mam określona lokalizację, gdzie ja w Puławach stocznie znajdę? :D Chyba że rzeczną, ale nawet nie wiem czy takową mamy.

Te narzędzia to badziew, bo taka jest powszechna opinia na ich temat, z którą nie polemizuję. Ponieważ taka jest opinia to ich nie kupiłem. Przed zakupem kompletu imbusów udałem się do metalowego, gdzie były owe narzędzia ale gość z obsługi powiedział mi mniej lub bardziej jasno że jak przyłożę 50Nm w ósemce tej firmy to wkrótce będę musiał zakupić kolejny taki zestaw. Zakupiłem zestaw innej w teorii badziewnej firmy który nie rozczarował mnie... głownie dlatego że destrukcji ulegały przekręcone śruby a nie narzędzia...

Dobranoc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

@BikerLight

 

Ze stocznią pomyliłem się...zdarza się przecież. OK.

 

Ale jeśli powołujesz się na tzw...powszechna opinię, to muszę ciebie zmartwić....to żaden argument. czyli kolega ich nawet w rękach nie miał ale uważa, że to badziew..???...

po czym twierdzisz, ze zakupiłeś innej "badziewnej" marki i było super cacy..??

Brawo.

Dobra, więcej pytań nie mam bo widzę, że twoim celem nie jest wskazanie na problemy jakie były w narzędziach, ale raczej nastawiony jesteś na mały flejm łor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...