Skocz do zawartości

[Rower] Kands Maestro 2013 - test etapowany


Rekomendowane odpowiedzi

mnie bardziej zastanawia (zresztą chyba też o tym pisałeś) jak rama zniosła by montaż przedniego widelca typowo pod XC :) Co prawda rama Maestro pod 29er się średnio nadaje, bo główka zbyt wysoka i ogon strasznie długaśny o posranej geometrii już nie wspominająć ale kusi mnie :) Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zostawić już maestro w spokoju i poczekać na jesienno-zimowe wyprzedaże i capnąć jakiegoś 29er'a z prawdziwego zdarzenia  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to moge polecić ten rower innym mi bardzo podszedł są pewne uchybienia ale rower ogólnie super więc śmiało kupować .

 

w 3 dni od zakupu wykorzystując wolny czas zrobiłem prawie 200 km a prawdziwy sprawdzian był dzisiaj przejechałem 130 km po rożnym terenie z wykorzystaniem różnych biegów. szybkie asfaltówki  nie mam licznika ale ok 40 mogłem wyciągac pagórki górki oraz solidny podjazd na szczyt Przegipka (jak ktoś z okolic Śląska to wie o cho chodzi ) rower poradził sobie niezłe  przy tym mega podjazdzie krętą górzystą trasie .Biegi dobrze wskakują potem zjazd test hamulców i jakoś nie bałem się o życie .

jedynie co mi doskwiera to siodełko mogło by być trochę większe wygodniejsze chociaż to może od tyłka zależy trochę te gofry jak ktoś napisał ale nie ma dramatu a ta rama 21 to nawet mi zaczyna pasować

jedynie co to jeszcze nie mialem przyjemnosci w deszczu jechac


jutro udam się do sklepu po jakieś smarowidła do roweru czymś tam popsikać łańcuch po wczesniejszym czyszczeniu bo trochę km nabitych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje pomocy. Planuję zakup ale nie wiem którą ramę wziąć.

 

Mam 184cm wzrostu i od krocza w dół będzie mniej więcej 83cm. Widziałem na którejś aukcji, że rama 21 cali ma w najniższym miejscu 81cm. Co byście doradzili? 19 czy 21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 cali. tylko popros sprzedawce, zeby zmienil sztyce w rowerze. na 400mm, dzieki temu ustawisz rower pod siebie. w standardzie jest 300mm lub 350mm. dzieki dodatkowym 50mm-100mm bedziesz mogl bezpiecznie i wysoko, w miare potrzeby, siodelko ustawic i bedzie ok. dluzsza sztyca to mozliwosc wiekszej regulacji a jednoczesnie zabezpieczenie, ze nie wysuniesz jej za bardzo, co moglo by uszkodzic rame, jej komin.

 

 

pozdrawiam. 



ps. moj 2 metrowy, bezmala, kolezka jezdzil na moim maestro z rama 21 calowa. i dla niego byla ok, dla mnie jest za duza, mam 178cm po malosci,choc sie do tego juz przyzwyczailem- do ramy i do nikczemnego wzrostu. niemniej, w nierowny teren wjezdrzajac, zawsze mam szanse otluc sobie jadra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 cali. tylko popros sprzedawce, zeby zmienil sztyce w rowerze. na 400mm, dzieki temu ustawisz rower pod siebie. w standardzie jest 300mm lub 350mm. dzieki dodatkowym 50mm-100mm bedziesz mogl bezpiecznie i wysoko, w miare potrzeby, siodelko ustawic i bedzie ok. dluzsza sztyca to mozliwosc wiekszej regulacji a jednoczesnie zabezpieczenie, ze nie wysuniesz jej za bardzo, co moglo by uszkodzic rame, jej komin.

 

 

pozdrawiam. 

 

ps. moj 2 metrowy, bezmala, kolezka jezdzil na moim maestro z rama 21 calowa. i dla niego byla ok, dla mnie jest za duza, mam 178cm po malosci,choc sie do tego juz przyzwyczailem- do ramy i do nikczemnego wzrostu. niemniej, w nierowny teren wjezdrzajac, zawsze mam szanse otluc sobie jadra... 

 

Bardzo dziękuję za cenną poradę. Zastanawiam się tylko czy sprzedawcy z Allegro pójdą na taki układ.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3350091227 Tutaj rower praktycznie od ręki a na tym mi też zależy.

 

Zastanawiam się też czy zmieniać to siodło Vadera na te Kellys. Ktoś miał styczność? Czas mam do jutra rana z dopięciem detali więc wszelkie porady mile widzianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać. Weź tą białą dechę i zobacz czy Ci podpasuje, jeśli nie to będziesz szukał jakiegoś porządnego markowego siodełka bo ten Kellys to nic specjalnego. Ja jeżdżę na tej desce i nie narzekam choć tyłek musiał się do niej przyzwyczaić jak zresztą do każdego siodełka.

A poza tym ten sprzedawca ma chyba kupującego za debila - wielka promo tygodnia z 1699 na 1249 zł... słabo mi ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać. Weź tą białą dechę i zobacz czy Ci podpasuje, jeśli nie to będziesz szukał jakiegoś porządnego markowego siodełka bo ten Kellys to nic specjalnego. Ja jeżdżę na tej desce i nie narzekam choć tyłek musiał się do niej przyzwyczaić jak zresztą do każdego siodełka.

A poza tym ten sprzedawca ma chyba kupującego za debila - wielka promo tygodnia z 1699 na 1249 zł... słabo mi ;)

 

Będzie zatem czarne siodło, bo białych ponoć nie ma. O tej "promocji" to połowa pisze - spokojnie obserwuje rynek od jakiegoś czasu i wiem co jest a co nie promocją na ten model.

 

Miałem upatrzonego czarnego z zielonym, ale 19 calowych chyba nie ma więc kusi mnie biały. Chciałem kupić białe auto, wybraliśmy inny kolor więc może chociaż rower będzie biały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matkon81 bierz 19" ja mam do cojones 88 cm i ramę 21" i to jest akceptowalne minimum. Jak pytałem w bf_bike o sztyce 400mm to ich niestety nie mieli, ale było to ponad miesiąc temu.

 

Czyli jakby nie mieli 400mm to szukać u kogoś innego? Na ile jest to ważna sprawa przy moim wzroście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piehursson

 

Zauważyłem na fotkach, że sztycę masz dość wysoko podniesioną. To 19 calowiec? Ile masz wzrostu i ile tam jeszcze zapasu w tej sztycy Ci zostaje?

 

Na Allegro póki co krucho z 400mm więc nie wiem co robić z tą ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama 19", wzrost 177 cm, przekrok 79/80 cm, sztyca jest dość mocno wyciągnięta, myślę, że zostaje 2-3 cm do ogranicznika, w domu dla pewności sprawdzę.

 

Mierzyłem raz jeszcze i te 77cm będzie optymalne, bo do jajek 82 mniej więcej. Nie wiem po prostu jaki będzie komfort jazdy z tak wysoko podniesioną sztycą (ta raczej bez znacznia, prawda?). Wizualnie trochę to dziwne dla mnie, no ale jak przyjdzie zeskoczyć z roweru na powiedzmy ramę 21 cali to trzeba liczyć na cud, że się nie poobija klejnotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 77 cm to jest mierzone po rurze podsiodłowej więc w miejscu gdzie zsiadasz musisz sobie dodać kilka centymetrów zatem 19" będzie odpowiednie, 21" zdecydowanie za dużo. Długość wysunięcia sztycy dobiera się indywidualnie, chodzi o to aby uzyskać odpowiednią pozycję tak aby stawy kolanowe nie były przeciążone. Wizualnie mi się np. wyżej wyciągnięta sztyca podoba bo nadaje bardziej sportowego wyglądu ale to pierdółka w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie, w kwesti wysoko ustawionego siodelka. im wyzej jest siodlo w stosunku do kierownicy tym bardziej jestes pochylony. ma to plusy przy podjazdach, mocniej przednie kolo dociazasz. ale moze to byc meczace przy dlugiej jezdzie po plaskim, glowe caly czas musisz dzwigac ku gorze, a od tego kark boli...

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegrowicze nie posiadają sztycy 400mm ale zaręczają, że do moich wymiarów ta montowana seryjnie 300mm wystarczy.

 

@Zbyszek - póki co więcej będzie jazdy po Wrocławiu i okolicach. Może później się w Sowie wybiorę pośmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sowie gory na trekingu ? a da sie ? moze i ja bym tam pojechal...



a propos wroclawia, duzo, ostatnio, lazaro integralow tu na ulicach widuje. ale kandsow maestro ani jednego. 



sprawdz jaka sztyce masz teraz, to pomoze dokonac wyboru. 



sprawdz jaka sztyce masz teraz, to pomoze dokonac wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sowie gory na trekingu ? a da sie ? moze i ja bym tam pojechal...

 

a propos wroclawia, duzo, ostatnio, lazaro integralow tu na ulicach widuje. ale kandsow maestro ani jednego. 

 

sprawdz jaka sztyce masz teraz, to pomoze dokonac wyboru. 

 

sprawdz jaka sztyce masz teraz, to pomoze dokonac wyboru. 

Wydawało mi się, że rowerem po jezdni da się jeździć. Nie jestem szalony, by na górskie ścieżki wjeżdżać crossem :)

 

Nie mam porównania, bo obecnie tylko cruiser z Electry w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mi się wydaje, że sztyca seryjna może być za krótka jednak

A już miałem brać all white 19 cali. Ehh...

 

Z drugiej strony ewentualnie dokupienie 40cm wchodzi przecież w grę http://www.bikeserwis.pl/3699,sztyca-zoom-400mm-31-6-srebrna-czarna-mocna-okazja-hit.html a większej ramy nie mogę zabrać więc nie ma co kombinować.

Edytowane przez matkon81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...