Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, chudzinki napisał:

A te pozostałe 20% to jakie nawierzchnie? Czym jeździłeś do tej pory? Utrzymujesz "książkową" kadencję czy wolisz niską?

Podałem +80% bo będę chciał nim też po mieście jeździć, ewentualnie może się trafi jakaś trasa gdzie nie będzie dojazdu typowym asfaltem tylko coś w stylu szutru. Nie wiem jak się liczy tę kadencję, ale staram się jeździć utrzymując prędkość 17-20km/h (przy aktualnym rowerze trzeba mieć dobrą nogę, żeby trzymać wyższą prędkość, do tego koła są mniejsze bo to jeszcze rower z czasów podstawówki/wczesnego gimnazjum), rower to jakiś cross na przerzutce shimanoo, który ma 10 lat jak nie lepiej.
 

 

8 minut temu, keltu napisał:

@nishiiJa robię ponad 100km. trasy na Presidio 1 z napędem 1x8. I bynajmniej przełożeń mi nie brakuje, kręcę w okolicach Krakowa.

Kraków ma bardziej górzysty teren, tutaj nad morzem jest akurat płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nishii napisał:

@bogus92ale ten Riverside 500? Mówisz, że najlepszy stosunek jakości do ceny? Ja znów się naczytałem na różnych forach i Microshift do dupy jest, tak samo napęd 1x9 nie jest dobre, lepiej szukać 2xX albo 3xX.

Słuchaj ludzi a w klapkach będziesz w zimie chodził. Prawda jest taka że 2x i 3x nie mają praktycznie żadnej przewagi a już o komforcie użytkowania nie wspomnę. Najlepiej samemu wypróbować a potem oceniać. Mam 3 rowery 1x12, 2x10 i 3x9 i coś o tym mogę powiedzieć. Najlepiej się jeździ na 1x i tego się nie da zaprzeczyć. Co do przełożeń, można sobie policzyć jak to wychodzi, są specjalne kalkulatorki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chudzinki napisał:

Riverside 500 albo Lazaro Aero V3 lub V2.

Między V2 a V3 aż taki przeskok z osprzętem jest? Bo aktualnie V2 nie ma na stanie, i ciekawe kiedy będzie. Riverside 500 to wiem, że ten ciemny niebieski ma być w 1 tyg. września jak się ich pytałem.

@m1strzuniono właśnie im więcej czytam o tych rowerach, tym ciężej jest mi coś wybrać 😔

Edytowane przez nishii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riverside 500, to był mój pierwszy rower z napędem 1x. Dla amatora bez zbędnej napinki moim zdaniem nic lepszego nie ma, byłem zachwycony. Rozwiązanie prostsze mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji ( w końcu wszystkiego co może się zepsuć lub trzeba serwisować jest mniej). Rower wygląda zgrabniej bo mniej linek i reszty żelastwa.

Przejeździłem 3 lata, zrobiłem ok 2000 km i łańcuch nie spadł mi ani razu i ogólnie napęd był bezawaryjny. Jak cała reszta osprzętu w rowerze.

W nowym rowerze również zdecydowałem się na jednorzędowy napęd.

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

niedawno skradziono mi mojego Kross Hexagon 3.0 2019, musze poszukać czegoś nowego i z mtb wolałbym przenieść się na crossa (90% jazdy to asfalt, reszta raczej też ubity teren).

Moje dane: 180cm, 70kg.

Cena w okolicach 1500zł, wiadomo im mniej tym lepiej -> musze kupić jeszcze cały osprzęt, bo zwinęli mi wszystko.

Najbardziej zastanawiam się nad polecanym tuhttps://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-500/_/R-p-300777 w rozmiarze L

Zależy mi na tarczowych hamulcach, są jakieś alternatywy dla tego roweru? Często polecacie tutaj  Aero V3 lub V2, ale tam są V-brakey.

Co do mojego poprzednika, nie licząc wymiany pedałów zaraz po zakupie w ramach gwarancji, najwyższe biegi "wbijały" się średnio, takie charakterystyczne trzeszczenie i dopiero po chwili bieg wskoczył - wolałbym jakiegoś prostego i pewnego osprzętu.

Z góry dzięki! :)

 

PS: Jakoś mi się nie palli mocno z tym zakupem, więc biorę pod uwagę rowery, których aktualnie nie ma w magazynach, ale może się kiedyś pojawią.

Edytowane przez CzarnyMudzyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CzarnyMudzyn napisał:

Hej,

niedawno skradziono mi mojego Kross Hexagon 3.0 2019, musze poszukać czegoś nowego i z mtb wolałbym przenieść się na crossa (90% jazdy to asfalt, reszta raczej też ubity teren).

Moje dane: 180cm, 70kg.

Cena w okolicach 1500zł, wiadomo im mniej tym lepiej -> musze kupić jeszcze cały osprzęt, bo zwinęli mi wszystko.

Najbardziej zastanawiam się nad polecanym tuhttps://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-500/_/R-p-300777 w rozmiarze L

Zależy mi na tarczowych hamulcach, są jakieś alternatywy dla tego roweru? Często polecacie tutaj  Aero V3 lub V2, ale tam są V-brakey.

Co do mojego poprzednika, nie licząc wymiany pedałów zaraz po zakupie w ramach gwarancji, najwyższe biegi "wbijały" się średnio, takie charakterystyczne trzeszczenie i dopiero po chwili bieg wskoczył - wolałbym jakiegoś prostego i pewnego osprzętu.

Z góry dzięki! :)

 

PS: Jakoś mi się nie palli mocno z tym zakupem, więc biorę pod uwagę rowery, których aktualnie nie ma w magazynach, ale może się kiedyś pojawią.

Wczoraj dorwałem Lkę niebieską właśnie tego Riverside 500. Jest w drodze do mnie. Jak masz trochę czasu to wchodź sobie z 3 razy dziennie na decathlon przeglądać. Jak się ich pytałem to niby w 1 tyg. września mają być na magazynie niebieskie, ale czy dojdzie do uzupełnienia to nie wiem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, szukam nowego roweru. Najlepiej MTB

Dla chłopaka 175-180cm/65-70kg

MUSI BYĆ NOWY

Miło by było gdyby był amortyzator przedni i tarczowe hamulce

Budżet: MAX 1800zł

Zastosowanie: głównie jazda do szkoły, weekendowe przejażdżki po wsi drogami polnymi, lasami itp.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż ma to być prezent na święta :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wybrałaś tzn widziałaś te rowery w sklepie czy w katalogach ? Teraz nie wszystko jest dostępne . Jeśli pytasz o konkretne rowery to warto dać do nich linki . W necie znalazłem Gianty z 2020 i 2021 r . Ten pierwszy- starszy ma kasetę , nowszy wolnobieg . Kaseta jest lepsza . Tak czy siak osprzętem z Giantami wygrywa Romet . Lazarro nie oceniam bo nie wiem jaki model.  A tak w ogóle jeśli chcesz jeździć tylko po asfalcie i to szybko to rower crossowy nie koniecznie jest najlepszym wyborem . Zainteresuj się rowerami fitnes . To coś między szosówką , a crossem . Nie ma amortyzatora , ma prostą kierownicę ,  dość wąskie opony i szosowe przełożenia .

Hmmm... chciałem, tak dla przykładu,  dać linka do jakiegoś damskiego fitnesa i nic nie mogę znaleźć . No prawie nic https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-fairfax-st-1

Tylko że akurat tego roweru bym nie polecił . Mocno średni , z dziwacznym napędem . 

Ten jest lepszy  https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2022-fairfax-st-2

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant to https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-giant-liv-rove-4-p-6845.html . Nie mierzylam tych rowerow i nie bede , chce zamowic przez internet. Poczytalam o nich troche  na forum,  bo oczywiście nie mam pojęcia w temacie rowerowym, ale chciałabyum mieć w końcu jakiś w miarę dobry rower, ktory jest szybki. A przeznacze na to ok 2300:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Riverside 900, jak na crossa wyjątkowo lekki bo waży trochę ponad 13 kg. (podobnie jak Lazaro Aero ze sztywnym widłem) i wbrew temu co pisze na stronie Decathlonu to jest Cross a nie Trekking. 😁

Normalnie bym ci polecał Marina Presidio 1 ale zupełnie zgłupieli z podwyżkami ten rower kosztował 1899 a teraz 2399 zł. a to już za dużo wg. mnie.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...