Skocz do zawartości

[Lampa rowerowa] Jaką lampę wybrać: Comet W, Meteor 200, Roxim RX5 czy Roxim M6?


Pienia

Rekomendowane odpowiedzi

RX5 na akumulatorkach 1,2V będzie działać i nie będzie żadnych problemów oraz z jakością oświetlenia drogi?

 

Osiągnąć można około 5 godzin. Używałem klasycznych NiMH'ów GP 2700 mAh. Teraz mam Energizer 2450 mAh, też klasyczne. Nie ma żadnych problemów z działaniem, bo na 99,9% siedzi tam jakiś rodzaj stabilizatora impulsowego (co nawet czuć, jak się ma bezprzewodowy licznik - niestety).

Jeżeli chodzi o użyteczność na drodze? Rewelacja - szczególnie w zastosowaniu szosowym. Kilka razy zdarzało mi się jechać z zupełnej ciemności. Nie wiem czy oprócz Busch & Müller jest coś porównywalnego jeżeli chodzi o użyteczny kształt wiązki (bo mocniejsze - a i owszem, znajdą się, sam nawet takie posiadam).

 

Gdzie można kupić Roxim M6?

 

Teoretycznie masz racje ;) według swojego własnego pojęcia. A jak masz mało danych o stabilizatorach do ledów to polecam to http://www.videofoun.../driverlist.php

 

Z racji wykonywanego zawodu powiem... Kolego kompromitujesz się swoją niewiedzą i nawet nie masz świadomości jak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez premier2, 22 Marca 2013 - OT i wycieczki osobiste
Ukryte przez premier2, 22 Marca 2013 - OT i wycieczki osobiste
Z racji wykonywanego zawodu powiem... Kolego kompromitujesz się swoją niewiedzą i nawet nie masz świadomości jak bardzo.
A co to ma wspólnego z tematem? Chcesz się popisać jaki jesteś fachowiec? Od tych "fachowców" to już mnie ręce bolą... także weź na wstrzymanie z osobistymi wycieczkami od moim adresem jak nie masz nic konkretnego.
Odnośnik do komentarza

yello!

 

zerknijcie na to "cudeńko".. warte to swej ceny?

 

LATARKA UltraFire CREE XM-L T6 502B 1000lm +GRATIS (3118091435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

tylko prośba, nie piszcie, że lampka za 300 jest lepsza.. :icon_lol: wiem o tym ale nie wydam tyle.. szukam czegoś w przystępnej cenie co po zmroku oświetli mi ciemną ulicę albo leśną ścieżkę, a na oświetlonych drogach będzie miało możliwość pracy w trybie "strobo" albo "low" co by po ślepiach innym nie świecić :icon_lol:

 

chciałbym się zmieścić w max 150 zł za kpl przód tył gdzie na tył planuje Walle'go.. czyli przód za max 100 z uchwytem ;)

 

mile widziane bezpośrednie linki bo opisy jak i na czym coś tam działa nie za wiele mi mówią <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MichalKepa, Latarka taktyczna bardzo dobrze spisuje się w lesie (lepiej niż Roxim). Na drodze dużo gorzej (mimo że jest mocniejsza), gdyż trzeba ją znacząco obniżyć, by nie wypalać ludziom siatkówki w oku... Stroboskop diodą XM-L powinien być traktowany jako zbrodnia przeciwko ludzkości... Osobiście używam dwóch latarek taktycznych... Nawet chińszczyzna, która daje niecałą połowę (SkyRay), z deklarowanego 1000 lm sprawuje się nieźle (oczywiście w tandemie). Tutaj masz pewność: http://allegro.pl/ultrafire-c8-mod-xm-l-u2-3a-1000lm-nowa-i3098179574.html Jegomość modyfikuje chińszczyznę, żeby dawała to co deklaruje. Zakupiłem w zeszłym roku, ale nie miałem okazji przetestować w lesie, bo rozłożyła mnie choroba, a potem przyszła zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :thumbsup: chyba nic więcej niż ten MacTronic i Walle nie potrzebuje :thumbsup: co prawda ten Ultrafire faktycznie dysponuje potężnym światłem, no ale sama latarka 160 zeta.. do tego mocowanie i lampka na tył i wychodzi minimum 200.. a powiedziałem, że więcej niż 150 nie wydam bo jak zacznę myśleć nad czymś za 200 to następnego dnia będę już patrzył na coś za 250.. no bo te 50 to w sumie nie dużo.. tak było ostatnim razem.. wystartowałem od 100 zł na kpl a skończyłem na lampce Roxima (RX5) za 240 zł..

dlatego tym razem moja górna granica to 150 i jest nie do przekroczenia.. a na moje potrzeby MC jest chyba aż nadto tak więc przy nim chyba pozostanę.. przynajmniej na razie :icon_lol:

 

a czy zastosowanie w MC akumulatorków było by dobrym pomysłem?

np takich:

 

Ładowarka AA/AAA/6LR61 9V akumulatorki AAA 3600mAh (3101352236) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

chyba że macie jakieś lepsze typy :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście latarka z diorą cree to nie do końca lampka rowerowa ale jak ktoś nie che wydać więcej niż te 100-150zł to coś takiego jest całkiem ok :

 

http://www.fasttech.com/products/0/10002364/1210902-convoy-m1-cree-xm-l-u2-1b-2-group-35-mode-led-flas

 

 

moja zamówiona 11 marca pojawiła się dzisiaj w trackingu poczty polskiej, więc zapewne równe 14 dni od wpłaty do odbioru będzie.

 

 

Zdecydowanie lepsze są te latarki niż 501b i 502b z allegro, o prowizji dla pośrednika nie wspominam.

Kupuje w tego typu chińskich sklepie a potem dowala drugie tyle marży na allegro...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić Roxim M6?

 

 

Unibike Sp.J. deklaruje, ze będzie miał za 2-3 tygodnie w cenie 369 zł. Ja na razie podziękuję. Odrobinę za wysoka ta cena i skłaniam się ku zwykłym bateriom / akumulatorkom. Kupuję Roxim RX5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad bartek.. spoko, ale czemu akurat te? używasz ich?

 

tomcat.. no za taką cenę (niecałe 70 zł) by się opłacało.. ale mam kilka pytań:

 

- jak wyglądają koszty wysyłki?

- czy przypadkiem to nie jest jedna z tych latarek co to maja problem z nadmiernym nagrzewaniem się?

- co zasilaniem? baterie, akumulatorki czy zakup ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad bartek.. spoko, ale czemu akurat te? używasz ich?

 

tomcat.. no za taką cenę (niecałe 70 zł) by się opłacało.. ale mam kilka pytań:

 

- jak wyglądają koszty wysyłki?

- czy przypadkiem to nie jest jedna z tych latarek co to maja problem z nadmiernym nagrzewaniem się?

- co zasilaniem? baterie, akumulatorki czy zakup ogniwa?

 

Eneloopy są jednymi z lepszych i zazwyczaj mają tyle pojemności ile jest napisane.

 

1. Z fasttechu nic nie zamawiałem ale z podobnej strony (bliźniaczej?) -dx.com i tam jest "free shipping", ale zalecane jest dokupienie trackingu jeśli jest w opcji (coś około 3,5zł), można śledzić przesyłkę, jest większa pewność, że dojdzie. Minusem jest długi okres oczekiwania nawet do 3 tyg.

 

2. Ja mam Ultrafire 501b i wystarczyło napchać folii alu i pasty termo dać trochę. W tym convoyu to nie wiem, ale nawet Solarfoce od grega ma napchaną miedź dla lepszego przewodnictwa, taka bolączka latarek na te moduły D26.

 

3. Na stronie fasttechu jest napisane że ogniwo 18650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale mam kilka pytań:

 

- jak wyglądają koszty wysyłki?

- czy przypadkiem to nie jest jedna z tych latarek co to maja problem z nadmiernym nagrzewaniem się?

- co zasilaniem? baterie, akumulatorki czy zakup ogniwa?

 

wysyłka za friko ;)

 

convoye akurat można powiedzieć maja seryjny tuning i większość wad tanich chińczyków ich nie dotyczy. Tak naprawdę można ich używać już bez przeróbek.

Można poczyta recenzje- sa znacznie lepiej wykonane i zaprojektowane niż te wszystkie 501b 502 c8 itp

 

zasilanie to ogniwo 18650

 

ja mam zestaw uchwyt rowerowy, pokrowiec, ładowarka i latarka z prowizją paypala wyszło równe 100zł.

Ogniwa mam z forum światełka.pl. 5 zeta sztuka z rozbiórki baterii laptopowych- markowe, przetestowane.

Te chińskie to też rozbiórkowe, ale z ładnym nadrukiem i parametry to loteria.

Jeden może mieć 600mah inny 2100 ale danych z opakowana nie trzyma żadne ogniwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak zostanę przy zestawie MC.. przynajmniej nie będę musiał z nimi nic kombinować oprócz włożenia aku.. no chyba, że o czymś nie wiem na temat MC..

 

a do tych Eneloop'ów to jakąś dedykowaną ładowarkę musiałbym zakupić czy bez znaczenia, np coś takiego:

 

SZYBKA ŁADOWARKA DO BATERII AA / AAA / 9V GRATISY (3128815212) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

czy może w takim komplecie:

 

Ładowarka AA i AAA Sanyo Eneloop(250790)38F (3114457911) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

tomcat..

 

w takim razie jeszcze się zastanowię :icon_wink:

gdybym dorzucił do tego Walle'go to w 150 bym się zmieścił :icon_lol:

 

a jak to się ma co do mocy oświetleniowej w stosunku do w/w MC?? możesz podać namiary na podany przez Ciebie osprzęt do tej latarki i ew na jakieś ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Jest drogo, ale prawie 3x mocniej...

 

 

55 na 70 lux to jest 3 razy mocniej? Od razu piszę, że nie znam się na tych jednostkach. To cena na start, więc pewnie i frycowe w niej jest zawarte ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobra lampka rowerowa to 3x cree + power bank na kablu ale to nawet chińskie kosztuje z 300ztówy ;)

 

W tym budżecie (100-150zł) cokolwiek kupione w Polsce będzie jedynie namiastką tych chińskich latarek.

 

Mój zestaw to :

 

https://www.fasttech.com/products/1050500

 

https://www.fasttech.com/products/1265000

 

https://www.fasttech.com/products/1080400

 

https://www.fasttech.com/products/1212400

 

 

Futerał na czuja nie wiem czy będzie pasował ale przy takiej cenie :P

 

 

Baterie mam stąd i doszły dzień po wpłacie :

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9451&start=75

 

 

recki convoya m1 np tutaj :

 

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10011

 

http://budgetlightforum.com/node/19202

 

wiele tego nie am bo to nowe modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 na 70 lux to jest 3 razy mocniej? Od razu piszę, że nie znam się na tych jednostkach. To cena na start, więc pewnie i frycowe w niej jest zawarte ;-)

 

Dobrze prawisz - przyrost jest z 55 na 70 lux.

 

Dla modelu M6 jest możliwe uzyskanie 140 lux ale przy użyciu 2 lamp (dual lamp) podłączonych do jednego aku.

 

No ale nawet wtedy to nie jest przyrost x3 bo... brakuje 25lux ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99tomcat

 

z tego co piszesz rozumiem, że MC przy tej latareczce tylko się bździ a ona faktycznie świeci.. czy tak?

 

jeśli jest tak jak piszesz, to chyba ją łyknę.. tylko futerał sobie odpuszczę..

 

skoro jest już w tracking'u to jutro pewnie będzie u Ciebie.. mógłbyś zrobić kilka fotek przedstawiających jej działanie? chodzi mi np. o jakąś miejscówkę oświetloną wszystkimi trybami, tak żeby w miarę dokładnie było widać oświetlony dystans.. ew jakiś filmik..?

tylko w nocy :icon_exclaim:;) bo widziałem filmik, na którym gość w dzień w pokoju po ścianach świecił :icon_lol:

 

no i info na temat tego uchwytu też byłoby mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Convoy to zupełnie inna bajka w porównaniu do ultrafire, sterownik taki jaki powinien być. Wygląda na dość solidną latarkę lepszą od ultrafire i raczej nie ma co w niej poprawiać. Jak za tę cenę to spoko latarka na rower w teren poza miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...