Skocz do zawartości

[Pompka do amortyzatora] Dobra, do Dual Air np. SID


NorbertSL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać jaka pompkę kupić żeby napompować precyzyjnie komorę negatywną w RS SID? Pompka marki Beto nie nadaje się do tego ponieważ po napompowaniu nie da się bezstratnie odpiąć zaworu. Będę ja musiał zwrócić bo szkoda pieniędzy. Trzeba kupić markową Rock shox'a? czy też istnieją jakieś alternatywne opcje za dobre pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak to nie da się bezstratnie napompować Beto?

Mam ją, pompowałem nią wiele widłów w tym nowe/stare RSy i nigdy nie było problemów...

 

Skąd wiesz, że ciśnienie spada przy odpinaniu wężyka? Bo jeżeli po syknięciu (uciekające powietrze z wężyka) lub przy spadku ciśnienia po ponownym podłączeniu pompki (komora powietrzna powiększa się o wężyk pompki to i ciśnienie spada) to jest to dość kiepski wyznacznik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że ciśnienie spada przy odpinaniu wężyka? Bo jeżeli po syknięciu (uciekające powietrze z wężyka) lub przy spadku ciśnienia po ponownym podłączeniu pompki (komora powietrzna powiększa się o wężyk pompki to i ciśnienie spada) to jest to dość kiepski wyznacznik :P

 

Twoje pytanie dało mi do myślenia... I chyba masz racje, aczkolwiek przed odkręceniem wężyka, a po odkręceniu tego zaworka zabezpieczającego, też słychać syknięcie i jak się tej czynności szybko nie wykona to sykniecie trwa odpowiednio długo. To mnie nie pokoi i zastanawia mnie czy inne lepsze pompki nie maja tego problemu. Chociaż możliwe, że moja pompka jest wadliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie, jest w pełni sprawna - to różowe pokrętło trzyma się jedynie na oringu.

 

Weź pompkę do ręki, wkręć różowe, przytrzymaj wylot pompki palcem i trochę napompuj, żeby w wężyku było ciśnienie i powoli wykręcaj różowe.

U mnie powietrze z wężyka schodzi po ok 2.5-3 obrotach, wtedy zawór w amortyzatorze jest już zamknięty (różowy bolec jest poniżej czarnej uszczelki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...