Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Co za porażka. Załozyłem testowo oponę WTB Trailblazer 27,5x2,8 i ....  niczego się nie dowiedziałem :-) Ta opona na obręczy 23mm jest tak samo szeroka jak zwykłe 2,2 co doczytałem dopiero teraz

 

"Just as with the Panaracer tires I measure in Part 1, the rim makes a huge difference in the width of the tire. Mounted on a standard 21 mm rim the Trailblazers measured just 2.2 inches wide at the tread. They easily fit in a standard 27.5 frame and fork, but because the sidewall is so much taller I can’t guarantee they will ride very well."

 

więc na mojej testowej obręczy wew. 23mm ta opona ma tak samo dużo prześwitu jak zwykła 29er.

 

jak żyć?

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... no kochaaany... A kto przy zdrowych zmysłach zakłada oponę 2.8 cala i ma jakiekolwiek pomysły na szerokość przy tak anorektycznej obręczy?

 

Sorry-resorry... Inwestujesz w najtańsza obrecz w okolicach przynajmniej 30mm wewnetrznie i wtedy, wtedy...

 

Chyba, że pożyczysz sobie od kogoś takie koło/obręcz do pomierzenia...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale czy to jest jakieś odkrywanie Ameryki na nowo?

Ivan pisał Ci przecież, że na takiej obręczy to będzie sztuka dla sztuki. Większa "żarówa", na mniejszej obręczy, która w rzeczywistości nic nie daje, a nawet oferuje o wiele mniej.

Poza tym, gdybyś zechciał zadać sobie choć troszkę trudu i poczytać niejednokrotnie tutaj przytaczane testy TrailBlazer'a (Gitarowego Ted'a i kolegów), to nie musiałbyś smakować teraz smaku porażki i pytać się: "jak żyć dalej". Napisali o tej oponie niemal wszystko.

Aby uniknąć kolejnych rozczarowań, polecam, raz jeszcze, a zwłaszcza komentarze użytkowników pod artykułami

1. http://twentynineinches.com/2014/08/22/wtb-trailblazer-27-5-x-2-8-tires-exclusive-b-review-intro/
2. http://twentynineinches.com/2014/09/11/wtb-trailblazer-27-5-x-2-8-tires-exclusive-b-review-first-impresions-part-1/
3. http://twentynineinches.com/2014/09/14/wtb-trailblazer-27-5-x-2-8-tires-exclusive-b-review-first-impresions-part-2/
4. http://twentynineinches.com/2014/10/05/wtb-trailblazer-27-5-x-2-8-tires-exclusive-b-review-final-verdict/
5. http://twentynineinches.com/2014/10/06/wtb-trailblazer-27-5-x-2-8-tires-exclusive-b-review-final-verdict-2/

PS, a podobno, to ja się tutaj kompromituję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że przy normalnych kolach (non-fat) można założyć, że każde +10mm szerokości wewnętrznej powiększy balon opony o ~3mm (3:1). Oczywiście to jest kalkulacja pi razy oko ale też zawsze mi tak mniej więcej wychodziło w moich rowerach.

 

Policz zatem ile masz luzu na dolnych widełkach na 23mm przy 2 barach i do tego dodaj powiedzmy +6-8mm (po 3-4 na stronę) tak jakbyś miał scrapery czy aircrafty (45mm i.w.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to jest jakieś odkrywanie Ameryki na nowo?

 

 

trochę jest, bo żeby się przekonać trzeba kupić docelowe obręcze, zmontować koła i naocznie sprawdzić.

 

nie odrobiłem zadania domowego i pozostaje teraz czekać na debiut w sklepach obręczy Aircraft.

 

Widział ktoś w moim półmilionowym mieście obręcz 27,5+? :-) (koła do pożyczenia do przymiarki?)

 

Co do przeliczeń teoretycznych - wygląda na to że powinny się zmieścić, ale dużo zależy od miejsca w którym opony będą szersze na szerszych obręczach...

 

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przedpremierowe info, Aircrafty będą dostępne na przełomie lutego i marca. Ponieważ fat nimble 27,5x3,5 będą jutro u mnie, myślę czy się nie skusić na obręcze o nic nie mówiącej mi nazwie POG z wew. 45mm i wcześniej ułożyć projekt semifata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekać całą zimę na obręcze i rower który chciałbym wykorzystywać zimą? No chyba ze nie chcesz próbować + w tym okresie.

 

Poza tym dartmoor to najprawdopodobniej nie będzie obręcz typu dt, gdzie o jakości świadczy marka, a zwykłe zamówione u "sprawdzonego" Azjaty, POG ma pewnie podobna politykę, tylko może mniej zajęty rynek w Polsce, wiec ja bym brał, no chyba, że cena jest kosmiczna, waga zbyt duża, albo sa inne powody przeciwko POGowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się też nogi "palą" do jazdy na 27,5+ bo zima się czai za rogiem i jak słyszę "przełom lutego/marca" to równie dobrze może być i czerwiec bo niejedna marka już coś obiecywała i do tej pory nie ma (chociażby Procore 29er).

 

Ja myślę nad obręczami WTB i35 i i45 które są dostępne tylko cena 250+550zł..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka przyrodnicza:

 

http://www.bikepakmart.com/ib-fb1.html

 

Torba "bikepackingowa" za 15$. Niestety dużej wersji nie wysyłają poza hamburgerowo, a przesyłka 24$ więc przestaje się opłacać...

Zakupiłem z ciekawości,  wg mnie do komutera na u-lock i jakieś naprawcze jak znalazł. Cena  że jak się rozpadnie albo ukradną bo nie ma sensu co chwila zdejmować to nie będzie ryku. Dwie kieszenie, w środku mała na jakieś duperele.

DSC_0010.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube Tatusie przyjechały do grubego tatusia :icon_wink:

Dla niewtajemniczonych http://www.ridewill.it/p/en/chaoyang-305654205-tire-mtb-big-daddy-fat-bike-29-x-300-black/73793/

Oponki podrożały w czarny piątek, na szczęście załapałem się na rabat. I cóż mogę powiedzieć...

To są drutowane Panaracery Fat "B" Nimble. Szerokość rozpłaszczonej gumy, bieżnik, faktura na pleckach, wszystko jak w Paracerze. Wagi niestety nie mam. 

 

Wczoraj wrzuciłem jedną na przód i na obręczy DT533 (22 wew.) jest balon 61 mm. Po dociśnięciu do podłoża znacznie lepiej widać, że szerokości kapcia przybyło.

Niestety czasu na odjechanie tego cuda jeszcze nie było.   

 

 

Edytowane przez adambieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden sens tylko czyste parcie na posiadanie grubych opon.

 

Schwalbe King Jim 2,35' na obręczy 25 mm ma ~60 mm szerokości, a kupiłem 2 sztuki za 30 zł. Rocket Ron 2,25' na obręczy 23 mm ma 58 mm, a Saguaro 2,2' - 56 mm.

Wszystkie te opony są lżejsze i dostępne bez problemu, a gdyby je założyć na jeszcze szersze obręcze to byłyby jeszcze szersze i bardziej "kwadratowe" no ale nie byłyby modne :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj wrzuciłem jedną na przód i na obręczy DT533 (22 wew.) jest balon 61 mm. Po dociśnięciu do podłoża znacznie lepiej widać, że szerokości kapcia przybyło.

Na DT E512 (25mm wew) Racing Ralph 2.35 ma balon 60-61mm... jestem z lekka zawiedziony dużym tatuśkiem, bo chciałem go nabyć, jak pojawi się pierwsza opinia. Możemy się gdzieś w Bydzi spiknąć i porównać grubość obu gum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o te opony jakieś dwa tygodnie temu, zero informacji. Zaznaczyłem, że zakładam na próbę. Na wiosnę albo i wcześniej dam poskładać koła na szerszych obręczach. Na przód pójdzie tatusiek, na tył RR na szerokiej feldze bo więcej pewnie nie wcisnę.

Tymczasem żałuję, że cokolwiek napisałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No bez jajek...

 

To mamy Was Koledzy po główkach i pupkach poklepywać za to że zakładacie szerokie, dedykowane szerokim obręczom opony na wąskie obrecze i kupka z tego wychodzi?

 

Wychowanie bezstresowe czy jak psiakrewka? Zrypane koncertowo, nie szkodzi, to się wytnie. Grunt, że chciałes dobrze?

 

 

- Policja? Proszę przyjechać na Forumrowerowe.org!!!

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...