Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ja nie jechałem trasą wyścigu (który podobno jest łagodniejszy niż przecierka przez góry z północy na połednie po same wody Gardy)), ciężko oceniać..
Powiedziałbym tak: w porównaniu z transpireneiką to "weekend w spa". My się śmiejemy, że taki transalp to jak oglądanie pachnącego katalogu dobrej marki-wszystko ładne, katalogowe do bólu, czyste pensjonaty po drodze, pyszna kawusia rano i musli (haha), kolorowe domy, czysto, schludnie, ludzie mili a jak się uprzesz zamówisz pizzunię na przełęcz na niecałe 3000npm ;) Z drugiej strony były odcinki techniczne jakie chyba tylko w ... polskich górach można spotkać :) (z tą różnicą, że w Alpach ciągnęły się i ciągnęły)
Jedno co wiem - jak ktoś chce zaczynać przygodę z górami innymi niż nasze a nie czuje się pewnie na odludziu, w minimalnym surwiwalu - niech zaczyna właśnie od transalpu.

ps: wg mnie "jak jest" zależy od pogody, kondycji, techniki, prędkości (!) i tego czy wieziesz ze sobą wszystko czy tylko żarcie i ciuchy, ot standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

druga fotka z lekko przekrzywionym kadrem nadaje odpowiedni dramatyzm sytuacji
Na Chełmiec tak wchodziłem, bo sobie pomyślałem raz, że przecinką będzie szybciej niż na około. 15 metrów wyżej poczułem, że coś jest nie tak z tym skrótem, ale twardy byłem, i jeszcze tak 40-50 metrów w górę zaszedłem zanim dałem sobie spokój i nikomu nie życzę takiego nachylenia. Wchodziło się miejscami dokładnie jak czołówka z pierwszego zdjęcia - na czworaka. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W US nawet policaj się gruboli 

 

http://gearjunkie.com/minneapolis-police-fat-bikes

 

 

Ciekawe, że opłacało im się ciagnąć Brytyjczyka, jakby swoich Spaślaków nie mięli na pęczki :D

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Broda na Tłuściochu to tylko rekomendowana opcja, co innego jakbyś jeździł na singlu. Wtedy to Przenajświętszy obowiązek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Oglądając ten materiał mam wrażenie, że muszę przestać się golić :)

Już z pół roku do podobnego przekonania doszedłem.
Drwaloseksualność chłopie, drwaloseksualność ;)

Nowa moda po bezpłciowych pipkach w rurkowatuch spodenkach :)

Często to ci sami ludkowie :D

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Legionowa i tak jak sobie patrzę to chyba nie zgubiłem żadnej części podczas trzydziestu kilometrów leśnych harców :)

Wrażenia, no cóż... jest z-a-j-e-b-i-s-c-i-e ^_^ mam znów rower!

Na dojazdówce ulicami asfaltowymi powyżej 20km/h jest jedno wielkie BUUUUUUUuuuuuuu... w efekcie psy szczekają, dzieci pokazują palcami, samochody się zatrzymują :D hahahaha! sensacja na drodze!

W terenie jak to walec - miażdży cycki. Gigantyczna przyczepność na każdej powierzchni powoduje, że rower jedzie jak przyklejony. Rama ma świetną geometrię do technicznej zabawy, szczególnie na krętych wydmowych singelkach. Nie wiem jak to określić ale całość jest... zwinna. Na podjazdach idzie pięknie! Na zjazdach dzięki relatywnie płaskiej główce wprost perfekcyjnie. Nic tylko zrzucić tyłek za siodło i wio!

Eksperymentalny napęd HCC chodzi bez, żadnego zająknięcia na wszystkich dziesięciu biegach.

Muszę jeszcze ogarnąć bike fitting do końca (tu podkładeczka, tam podkładeczka i będzie dobrze) oraz opony i kwestie odpowiedniego ciśnienia, co nie jest takie proste przy mojej wadze.

Dobra dość pietolenia. Foty!

 

bula1_01.jpg

 

bula1_02.jpg

 

bula1_03.jpg

 

bula1_04.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Chwaścior w KOŃCU bez obręczówki

 

Wygląda całkiem OK, co nie zmienia upierdliwości każdorazowego sprawdzania mocowania i fikołków przy zmianie dętki.

 

_________________________________

 

Cotic pokazał nową, żółtą Escapadę na London Bike Show. :)

 

29pyaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Cotic pokazał nową, żółtą Escapadę na London Bike Show.

nie wierzę! Cotic pokazał jakiś rower z ładnymi hakami widelca :D Dobrze pomyślane puszczenie linek i jeśli wzrok nie myli -miejsca na 3 bidety! wow...
(ale proca musiała wa mać zostać..) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...