Skocz do zawartości

[goście+zasady]Pare propozycji co do reorganizacji


Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie denerwuja mnie wypowiedzi gosci, ktorzy nie raz palną cos od rzeczy, albo jak sie 2-3-ch zgada w temacie to nie wiadomo kto jest kto i o co wogole biega... nie idzie się w tym połapać. Nie można by poprostu zrobic pisania tylko dla zarejestrowanych / osobnego podforum dla gosci? Jak gosc chce cos spytac to tam wali temat a nie bruzdzi w pozostałych działach... jak bedize chcial cos konkretnego napisac to sie zarejestruje.

 

Kolejna rzecz- nie dało by się zamiast tak daremnej walki o zasady wstawic przy tworzeniu tematu odpowiedniego miejca na wpisanie kategorii tematu? Choci mi o tą ktora ma się znalezc w [ ]. Jak jest niewypełniona poprostu nie dałoby się założyć tematu, a obok miejca na nią pytajnik odsyłający do zasad pisania. Co o tym myslicie? ... Poprostu dla mnie bezsensu jest, to ze co klikne nowy temat pierwszy post odsyła do zasad pisania :/.. a czasem i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram rejestrowanie sie.

 

Kolejna rzecz- nie dało by się zamiast tak daremnej walki o zasady wstawic przy tworzeniu tematu odpowiedniego miejca na wpisanie kategorii tematu? Choci mi o tą ktora ma się znalezc w [ ]. Jak jest niewypełniona poprostu nie dałoby się założyć tematu, a obok miejca na nią pytajnik odsyłający do zasad pisania. Co o tym myslicie? ... Poprostu dla mnie bezsensu jest, to ze co klikne nowy temat pierwszy post odsyła do zasad pisania :/.. a czasem i więcej.

 

Kiedys juz taki pomysl rzucilem ale przeszlo bez echa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za. Goście robią dużo bałaganu, wywołują sporo kłótni (mam tu na myśli szczególnie gościa, który w wielu tematach wychwala produkty Krossa i kłóci się, że są bezkonkurencyjne). Poza tym często zdarza się, że jest post "gościa" a pod spodem "sory, nie zalogowałem się" któregoś z użytkowników. Moim zdaniem - wyłączyć możliwość pisania niezalogowanym i będzię mniej bałaganu na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...rozmawiałem na ten temat tydzień temu ze Żbikiem ,odrzucił moją propozycję blokowania gości. :D Zargumentował to tym ,iż niektórzy ludzie mają po 1 pytaniu ,potem sie zarejstrują -raz się pojawią i konto stoi nieodwiedzane. Kiedyś goście byli poblokowani i wtedy powstało właśnie dużo takich nieużywanych kont. Ja mam inny pomysł -zrobić osobny dział tylko dla gości ,wszystkie inne dla nich zamknąć bo rzeczywiście piszą często od rzeczy cwaniakują i robią z tematów OT. Widziałem takie rozwiązanie już na kilku forach-sprawdza się. :P Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak.. To jest przykre że goście (zwłaszcza jeden czy dwóch) mogą sobie na tyle pozwalać. I to bezkarnie.

Ten od Krossa już chyba wszystkim zalazł za skórę :D

 

Ale jeśli zrobimy osobny dział dla gości to zrobi się z tego kompletny śmietnik. Będzie po 30 tematów pt. "co lepsze v-ki, tarcze czy jajecznica na czosnku", czy "Mam 2000 co kupić?" i po 3 posty w każdym o treści: "kelly's to jedno wielkie g**no", "kupujcie krossa" i "ZŁA NAZWA TEMATU!!!", "albo kup se 40 skrzynek wina Komandos". Nikomu z forumowiczów nawet się nie będzie chciało odpisać po drugim takim temacie, a moderatorom tez nie na rękę czytać wszystko i kleić do kupy powtarzające się wątki. Też bez sensu.

Chcą się czegoś dowiedzieć niech kopią między postami, albo rejestrują się, a nieaktywnych przez powiedzmy pół roku userów, którzy nie zgłoszą wyjazdu/kataklizmu/kradzieży kmputera i przewidywanej w związku z tym dłuższej nieobecności na forum adminowi usuwać.

Takie jest moje zdanie..

 

Ufff.... Nie znałem swego męstwa.

 

Pozdrawiam

Jacunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pol roku to za malo ;p ja zazwyczaj jestem tylko polowe na forum ;p. Raczej poprostu jak ktos malo pisal wogole i go dlugo nei ma, bo sory ale pewnie teez jest duzo kont gdzie ktos pisal 20 postow i nie ma go od roku, to sorki ;]. Lepiej miec burdel na forum i przegrzebywac sie przez tone niepotrzebnych postow czy skasowa craz za czas nieuzywane konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

w związku z tym, że kiedyś panowaly inne warunki, niż teraz - tzn kiedyś tu było max 300 osob zarejestrowanych i kulawo to wyglądało. Teraz jest to jedno z wiekszych miejsc rowerowych i chyba nie wymaga zachety w postaci pisania bez rejestrowania. Ludzie narzekaja, a moderatorzy maja wiecej roboty. Nie wiadomo kogo karac. Czas to zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram, przede wszystkim drugą propozycję Bluego. Ciągłe upominanie poprzez posty ludzi, którzy po zarejestrowaniu się odruchowo zakładają swój 1. temat "jak im w duszy gra" jest nie dość, że uciążliwe, to jeszcze - zauważyłam - powoduje niebezpieczne podwyższenie ciśnienia innych użytkowników (przynajmniej co poniektórych ;) ) czytających takie tematy. Od razu nadmienię, że upominanie na PW nie spełniłoby swojej roli - znaczenie utrudniłoby wychwytywanie "recydywistów": obecnie wystarczy po prostu przejrzeć tematy delikwenta i już wiadomo, czy został już raz (albo i nieraz) poinformowany o Zasadach.

W związku z powyższym wnoszę o zrobienie z tym czegoś, jak np.:

 

- umieszczenie linku do Zasad w jakimś rzucającym się w oczy miejscu;

 

- rozważenie propozycji Bluego (to by było najwygodniejsze :) );

 

- zmianę Zasad?

 

Pozdrówko z petycją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

na to juz nie przystane, bo pewnie jak zuawazyliscie zdarzają sie czasem tematy, których nie ma sensu tak nazywać. Czasem wystarczy bez klamer (np na forum rowerowym na max lub w nierowerowym). Sam sie staram tego trzymać z przyzwyczajenia, ale niekiedy nie ma to sensu.

 

poza tym goscie mają swoje zasady - brak zasad. Wejdzie taki, nie przeczyta, bedzie chcial cos napisac i mu wyskoczy błąd.. pojdzie gdzie indziej i sie bedzie smial, ze tutaj nie mozna napisac tematu :). Odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście gośćmi - im w ogóle o Zasadach nie ma sensu przypominać (no, chyba, że postują regularnie - ale to sporadyczne przypadki). Uważam jednak, że rejestracja zobowiązuje :) . Dlatego może tak: w 1. temacie załozonym przez zarejestrowanego użytkownika, jeśli będzie niezgodny z Zasadami - upomnienie i link do tychże; następne źle założone tematy tego samego użytkownika (jeśli takowe się pojawią) - do kosza. Wydaje mi się, że to sensowne rozwiązanie, jeżeli Zasady mają pozostać w niezmienionym kształcie :) .

Pozdrówko racjonalizujące :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieciu ale jak bedzie dobry komunikat wywalony czerwonymi wielkimi literami jak klikniesz wyslij a nie bylo komunikatu w klamrach to kazdy sobie poradzi. Nie robimy forum pod imbecyli chyba? Pozatym zawsze mozesz wpisac caly temat w klamry albo dac kropke w klamre czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...