Skocz do zawartości

[Amortyzator] XC/maraton do 900zł


Rekomendowane odpowiedzi

I na co się decydujesz? Bo mi w sumie też zostały te dwie opcje: R7 za 1200zł i Reba Team z 2010 za 1300zł. Z tym, że te najtańsze R7, które jest w sklepach to chyba wersja ze starymi dolnymi goleniami (niby mniej sztywna). Z kolei Reba to Dual Air, a mi za bardzo nie chcę się bawić w pompowanie dwóch komór i eksperymentowanie z ciśnieniem :P

Znalazłem w tym sklepie, który podałeś R7 PRO za 1319zl, ale niestety bez manetki blokady :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Reba to Dual Air, a mi za bardzo nie chcę się bawić w pompowanie dwóch komór i eksperymentowanie z ciśnieniem :P

To pompujesz jak w tabelce i po problemie, po za tym, jak ktoś chce mieć dość czuły, ale nie kanapowy amor to jest prosty sposób jak to osiągnąć. Pozytywną pompujesz według uznania, a negatywną do momentu, gdy amor nie zacznie tracić skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tanie R7, to wersje bez tłumika ABS+, to zasadnicza różnica, bo to praktycznie inny amortyzator. W porównaniu do Recona czy Epicona, i tak wolę takiego R7 - bo jest minimum ćwierć kg lżejszy, ale czułość jest porównywalna z tymi amortyzatorami - R7 jest mniej mułowaty. Co do przebudowywanych goleni w nowszych R7, to nie wypowiem sie na podstawie organoleptycznych doświadczeń, ale ogolnie r7 nie miały problemu ze sztywnością nigdy, w przeciwieństwie do SID-a 28mm. W dalszym ciągu R7 to amor z goleniami górnymi 30mm a nie 32, więc jak ktoś waży wiecej jak 85kg, to sztywności dalej bedzie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te R7: Amortyzator Manitou R7 Milo 100mm | Części \ Amortyzatory \ Przód | RowerMot - Twój sklep rowerowy

Napisane jest "tłumienie Absolut+" więc chyba tłumik ten sam. Domyślam się mansua, że jeździsz na tym starszym R7. Jak jest z miejscem na oponę? Podobno 2,1' wchodzi z ledwością, podkowa nie zapycha się błotem?

Aha, w sezonie ważę ~69kg więc teoretycznie problemów ze sztywnością być nie powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo i tak jak pisze Sagitt77 wszędzie piszą, że nie warto interesować się Reconami z tłumikiem RS. Lepiej poszukaj czegoś innego. Tylko czego? Sam mam ten problem :wacko:

 

zaznaczyć musze że mnie interesuje amor z piwotami (chce zrobic lekki upgrade roweru MTB, bez ładowania strasznych pieniędzy) więć co innego w cenie do 1000zet mozna jeszcze znaleźć, oczywiscie nowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co się decydujesz? Bo mi w sumie też zostały te dwie opcje: R7 za 1200zł i Reba Team z 2010 za 1300zł. Z tym, że te najtańsze R7, które jest w sklepach to chyba wersja ze starymi dolnymi goleniami (niby mniej sztywna). Z kolei Reba to Dual Air, a mi za bardzo nie chcę się bawić w pompowanie dwóch komór i eksperymentowanie z ciśnieniem :P

Znalazłem w tym sklepie, który podałeś R7 PRO za 1319zl, ale niestety bez manetki blokady :icon_confused:

Po tym co czytałem ostatnio o manitou r7 to chyba jednak rebę. O ustawieniach jest wiele informacji więc da się ustawić pod siebie. Poza tym amory rock shoxa są lepiej znane w warsztatach więc z serwisem nie ma problemu. Trzeba tylko uważać jaką rebę się kupuje bo są też nowe ze sterówką szerszą u dołu (tapered), często trochę tańsze. Myślę jeszcze o magurze durin x 2012 za 1200 z Bike-Center.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R7 przyjmuje nawet koło 650b i to ponoć z oponą 2.2 :), przy 26" kole możesz wsadzić śmiało i 2.4. Podkowa jest zdecydowanie wyższa niż no w RS-ach. W rowerze który możesz zobaczyć w moim garażu jest Elite 80mm, już leciwy ale daje radę i ładnie komponuje się w kolorystykę roweru :) i opona Race King 2.2 znana z "dużego balona" - miejsca jest znacznie z zapasem. Mam bezpośrednie porównanie R7 z ABS+ i bez, oraz do Reby , SID-a i Magury Durin. Moim zdaniem najfajniej działa R7 z ABS+. R7 z linku za 1200zł to R7 z ABS+.

Amortyzatory Manitou , są równie popularne w serwisach jak RS, są bardzo łatwe w serwisie i nie ma problemów z częściami, jakość wykonania i trwałość jest bardzo dobra, więć kierując się zdrowym rozsądkiem nic nie przemawia przeciw R7 :) Dirin jest prostą konstrukcją, ale Magura nie jest popularna w polsce i to może powodować pewne problemy w razie awarii. Jednocześnie tak skomplikowany amor jak Reba czy SID z dual air, patrząc obiektywnie, na największe szanse generować problemy - więcej do popsucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie przed zakupem R7 :P

Mam wątpliwości co do zasady działania tłumienia Absolute+. Rozumiem, że blokadą skoku reguluje się tłumienie wolnej kompresji, czyli wychodzi na to, że tłumienie szybkiej kompresji jest cały czas aktywne. Przekładając to na praktykę nawet po włączeniu blokady amor powinien ugiąć się przy nagłych uderzeniach. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem najwyższy model R7 MRD.

 

Tragedia, mało sztywny, na dodatek uległ uszkodzeniu i pracował 1cm zamiast 10 :)

No i wszystkim znane stukanie, Ten amortyzator to jakiś żart. No fakt, że jak działa to całkiem płynnie, tylko, że rzadko kiedy dobrze działa.

A jak wyślesz na gwarancję i powiesz że stuka, to dostaniesz odpowiedź, że ten typ tak ma i już. Omijać szerokim łukiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Epic, Twoja trauma nie musi wszystkich dotyczyć. Poza tym modele MRD mają inny tłumik niż wersje Pro. Tłumiki ABS+ nie stukają, a same amorki pracują całym skokiem- kiedy trzeba oczywiście. Obecne wersje Manitou nie należą do awaryjnych .

Herman, tłumiki ABS+ mają , w przeciwieństwie do zwykłego ABS, zawór blowoff- zablokowany amor otwiera się po najechaniu na przeszkodę.

Możesz sobie dopasować tłumienie szybkiej kompresji i siłę , po której otwiera się blowoff poprzez zmianę ustawienia shimów w tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma pro, też stuka. Co do pracy to tak jak napisałem, jest to dobra kanapa wybierająca liście.

 

Zasadniczo nie widzę sensu kupowania R7 mają tyle dobrych widłów w podobnej cenie. W 2008 gdy złoty się umocnił R7 pro kosztowały nowe 800zł i przy takiej cenie to był dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez durnykot, 23 Lutego 2013 - offtop
Ukryte przez durnykot, 23 Lutego 2013 - offtop

Masz rację kup R7. To świetny amor, nie jest wiotki i nie stuka :)

 

Fox'a nie kupuj to straszna tandeta. Już myślałem że znalazłem idiotę i mu wcisnę foxa, no ale trafiłem na ogarniętego bikera. Może innym razem :)

Odnośnik do komentarza

No i d*pa, R7 za 1200zł w sklepie już nie ma <_< Na allegro najtańszy z manetką stoi za 1400, więc odpada. Chyba, że kupie R7 za z blokadą z pokrętła za 1100 i wypróbuje działanie platformy. Jak mi nie przypasuje to dokupię manetkę za 160zł. W 1300zł się zmieszczę. Jak myślicie warto? Czy brać coś innego i się nie bawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekasz aż ktoś Ci powie, że r7 to świetny widelec i warto?! No to możesz poczekać.

 

Polecam:

 

FOXA RL

 

ewentualnie jak lubisz zabawę z pompką to REBĘ 2012 za 1200

 

lub REBĘ solo air za 1400z (2013rok)

 

reby są bardzo lekkie - 1480gram, fox od bez fita 1550-1650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam :P Po prostu ciężko znaleźć coś z manetką. Foxa za tą cenę z manetką jeszcze nie widziałem. To pokaż mi Rebę za tą cenę, którą podałeś bo ja jakoś nie mogę znaleźć. No i ta waga Reby to też trochę przesadzona, zwykle podają ~1600. Kuszą mnie jeszcze DT XRM-y z wyprzedaży na allegro, ale są bez manetki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

RS Reba 2013 została przeprojektowana widziałem ją na wadze wynik był zdumiewający ważyła ok. 1530 gramów!! Tyle tylko, że to co według mnie było do tej pory zaletą z dwoma zaworami do pompowania każdej z komór z osobna, teraz zostało zastąpione jednym zaworem.

Ja również jestem średnio przekonany do R7. Fakt faktem miałem wersję z 2008r. kiedy nie były montowane jeszcze tłumki abs tylko coś starszego. Miało to charakterystykę pracy mocno wyścigową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Foxa to właśnie czytałem, że pokrętło chodzi ciężko.

 

Jeszcze nie widziałem widła gdzie te pokrętło chodziłoby lżej niż w foxach. W każdym razie w foxach które sobie obmacałem chodziło jakby było zatopione w masełku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...