Skocz do zawartości

[Ostre koło] Wątpliwości i pytania przy składaniu i nie tylko


Rufus414

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem obejrzeć szosę batavus

http://allegro.pl/batavus-ostre-fixed-single-warszawa-reynolds-501-i2987067380.html

szczerze mówiąc taka jazda to zupełnie co innego niż góral. Nawet na najwyższym biegu gładko się jeździło po chodniku. Super sprawa.

Gdy z niego schodzę to jakoś mam ochotę na wiecej. W tym rowerze wszystko działa tylko trochę porwane jest siodełko.

Mogę stanąć nad ramą i jest lekki prześwit wiec nie stanie się nic mojemu kroczu gdy będę awaryjnie zsiadać.

Mam tylko pytanie co o nim myślicie ? Bo mi sie bardzo podoba.

Jutro jadę zobaczyć http://tablica.pl/oferta/kolarzowka-batavus-champion-piekny-klasyk-po-serwisie-ID2bRvX.html

Tego też oceńcie jak możecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziękuję za odpowiedź. Rozmiar jest dobry jest prześwit między kroczem a ramą. Mam jakieś 184 cm wzrostu. Póki co chciałem tak sobie pojeździć a potem zobaczyłbym może ostre albo singlespeed ale to dopiero za jakiś czas jak będą fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek kupiony mam nadzieję ze będę z niego zadowolony. AN pierwszy ogień koła. Muszę zanieść je do centrowania bo sam nie mam do tego sprzętu, a tym bardziej umiejętności. Muszę też wymienić opony i prawdopodobnie dętki.

Ktoś zna może dobre opony 25-622 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dętka obojętna czy ktoś ma jakieś sprawdzone ?

 

Jeszcze takie małe pytanko. Co ja powinienem z nim zrobić ? Rozebrać na czynniki pierwsze wyczyścić przejrzeć przesmarować. Wszystko sam powinienem dać radę zrobić tylko mam mały problem. Mam baaaardzo mało narzędzi. Wszystko co miałem ojciec mi zabrał jak sie wyprowadzał. Więc co z narzędzi będzie mi potrzebne do prac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dętka obojętna czy ktoś ma jakieś sprawdzone ?

 

Jeszcze takie małe pytanko. Co ja powinienem z nim zrobić ? Rozebrać na czynniki pierwsze wyczyścić przejrzeć przesmarować. Wszystko sam powinienem dać radę zrobić tylko mam mały problem. Mam baaaardzo mało narzędzi. Wszystko co miałem ojciec mi zabrał jak sie wyprowadzał. Więc co z narzędzi będzie mi potrzebne do prac ?

 

dętka obojętna.

imbusy 4,5,6,8

płaskie/oczkowe 10 (hamulec), 13 (siodło), 15 (piasty, pedały), 17 (piasty)

ściągacz do korb, rozkuwacz do łańcucha

w/w to minimum IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierscien to kontra, wiec odkrecasz kluczem do kontr albo srubokret i mlotek i jedziesz z koksem:-) co do misek to tak jak bylo pisane, zabka albo czyms innym, wydaje mi sie, ze klucz 18tka pasowal jesli masz zlobienie przez srodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jak rower wróci z centrowania a to będzie jak skończy się remanent czyli pewnie jakos we wtorek albo środę. Zmienię owijkę opony dętki i linki.

Mam pytanie jak pozbyć sie rdzy bo zauważyłem jej ślady na korbie ? Są jakieś znane sposoby ?

Na tym forum wyczytałem ze pompki beto są dobre, ale czy taka będzie dobra do pompowania wysokich ciśnień tj w szosie

http://allegro.pl/pompka-podlogowa-beto-cmp-074s-2x-av-dv-fv-biala-i3003929082.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dziś zrobić zdjęcie. To było bodajże na blacie czy jak to się nazywa. Chyba że to jakaś inna skaza brud czy cos innego a ja to pomyliłem z rdzą..

Przejściówkę na wentyl rowerowy zawsze mam w portfelu. Wczoraj właśnie tak pompowałem. Mam małą pompkę ręczną authora bodajże, a w piwnicy zrobiłem sobie taki mały "warsztacik". Chciałem tam sobie kupić pompkę podłogową żebym mógł sobie napompować szybko oponki jak będę zmieniać dętki albo cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie to są modele ? Bo ja myślałem nad

BETO CMP-074S

 

Tak jak obiecałem dodam ciut więcej informacji.

Mój rower to Batavus Course

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=ODySm3UIwTAfnM&tbnid=NG1EgM1bfoXCMM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fvelospace.org%2Fnode%2F20353&ei=GPYUUeekDJDFtAaR9YGoDw&bvm=bv.42080656,d.bGE&psig=AFQjCNFL4lwTQnwnVxm6_FavYG-T7pJ__w&ust=1360414615518842 (wyglądający jak mój bo zapomniałem zrobić zdjęcie całości)

 

Przerzutki to sachs huret

Hamulce to weinmann 606

 

Co do rdzy pojawiła się moja pomyłka, o ile znowu czegoś nie pomyliłem. Występuje ona na pedałach które za jakiś czas zmienię i na przedniej przerzutce.

 

img20130208130629.jpg

 

Kupione są oponki czarne Vittora Zafiro i dętki.

Szukam pomysłu jak odnowić tą przerzutkę.

Po centrowaniu rozbiorę rower i go całego umyje i przejrzę. Wymienię linki i owijke na kierze. Klocki są chyba orginalne i wydaje mi się ze są w dobrym stanie więc je póki co zostawię.

W dalszych planach kupno pompki, rozkuwacza do łańcucha, wymiana siodełka ale to później później.

Zastanawiam się nad zmianą kół, polskie drogi i chodniki sa zabójcze dla takich kółek więc zastanawiam się nad stożkami. Stożki niby bardziej wytrzymałe ale cięższe sporo.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Mam jeszcze pytanie na temat smaru do roweru. Mam teraz towot ale nie jestem pewny czy nim mogę wszystko posmarować? Na pewno łańcuch bym wolał smarować innym który by mi nie ubrudził całych spodni i butów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie na temat stożków jest takie, że o ile nie są to arrivopodobne kilogramowe worki ziemniaków to ok, ale wolę niższe zdecydowanie. lżej, ładniej, raczej Ci na krawężniku obręcz nie pęknie

do łańcucha kup sobie olej rohloffa czy pedrosa, i tak się będziesz wiecznie chodził z prawą nogawką brudną

no i do łożysk sobie możesz kupić też specjalny smar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...