Skocz do zawartości

[korba]Dziwne mocowanie ? Jak zdjąć ściągaczem?


wojszat95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

Chciałem wyczyścić suport bo grzechotał, więc ok...:)

Zakupiłem ściągacz taki:http://allegro.pl/sciagacz-klucz-do-korby-rowerowej-2w1-raczka-i2693198226.html

No i mówię sobie, ściągam :D

Odkręciłem imbusa - ok.I napotkałem problem...Ściągacz nie chce złapać gwintu w korbie(chyba nawet go tam nie ma), jakby nie pasował! Nie wiem jak go wkręcić...Nie jest to również chyba octalink ani ISIS, dziwne to mocowanie ;) Słyszałem, że można użyć śruby jako ściągacza do takich korb.Tylko jakiej może wie ktoś dokładnie ? Powinienem mieć korbę Shimano M191, ale tak chyba nawet nie jest, bo mój brat również ma Hexa V4 kupował w tym samym czasie co ja (2009r) ale miał ciut inne wyposażenie, wtedy się jeszcze tak nie znałem... :D On ma właśnie M191, i u niego normalnie jest gwint i idzie zdjąć korbę tamtym ściągaczem, a u mnie nie idzie...Jak to odkręcić ? :D Ktoś ma może jeszcze Hexa z tego rocznika i ma jakąś dziwną korbę niż powinna być katalogowa ? Znalazłem na tym forum tylko jeden temat podobny, tam pisali właśnie o zwykłej śrubie tylko zrobiło się zagmatwanie i w końcu nie wiadomo było jaką trzeba śrubę.

 

PS....No chyba, że to ja robię coś łopatologicznie ale przecież zasadę ściągacza itp. znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mklos1, oczywiście, że o tym pomyślałem, tylko, że nawet nie wiem, bo oddałem rower do serwisu :)

A wracając do tematu...No chyba za szybko się cieszyłem :D W sumie nie bardzo problem jest rozwiązany :/ Chodzi o to, że przy zakładaniu korby nie założyłem ramion względem siebie 180 stopni, wiem, głupi błąd ! Korba jest na kwadrat - to już dużo daje ;)) Zdjąłbym już dawno tą korbę, gdyby nie to,, że nie ma w niej gwintu na ściągacz...Nie mogę się również doszukać co to za korba...Bo nie jest to Shimano M191, nie jest to chyba również żaden model Sr Suntoura CW9-XCC.Korba jest identyczna jak z tego linku:http://www.bikeforum.pl/threads/15042-Kross-hexagon-v4 (1 post) Proszę adminów o nie potraktowanie tego czasem jako reklamy, myślę, że wiadomo o co chodzi :) Jeśli ktoś odpowiedziałby mi co to za korba to dałbym mu chyba....Sam jeszcze nie wiem co, ale coś fajnego :P Niedługo idę do garażu, zrobię zdjęcia korby( chodzi oczywiście o to, jak wygląda gwint w korbie )...Wtedy może coś mi podpowiecie czym by można ją zdjąć, jednak nawet bez zdjęć czekam na wasze propozycje !

 

PS. tutaj widać z bliska tą korbę, a to wiele wyjaśnia :)http://imageshack.us/photo/my-images/690/dsc00263m.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah no właśnie w tym sęk, że nie ma napisów...

W sumie, to może nie przejmujmy sie jaka to korba - a jak ją zdjąć :)) To chciałbym wiedzieć najprędzej ;-) I tak niedługo będę zmieniał, ale ta jest jeszcze w stanie bdb - !

Nie wytrata zbytnio itp..

A więc daję zdjęcia korby ( teraz mam nadzieję, że mi coś doradzicie :P ).Nie patrzcie na to niby usyfienie, bo chyba aparat mam za dobry, w rzeczywistości nawet tego syfu nie widać gołym okiem :P

W otworze, tam gdzie nie dałem rady zbytnio zrobić zdjęcia jest gwint.

Zdjęcia:

(po kliknięciu otworzy się duże zdjęcie)

05935665f4b4fc08m.jpg

26b33ae90ec03f55m.jpg

abbfb19a41d9906cm.jpg

fd81c8479174f512m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Sprawa chyba będzie ogarnięta jutro ;-) A więc tak. Byłem w garażu i pasuje śruba M8 :) Niestety korba siedzi mocno i prędzej złamie coś tam ( dokręciłem nakrętkę tak mocno, że aż korba się ciut uginała ) i przestałem, bo coś bym zerwał....Jak odkręciłem śrubę to gwint się w niej wyrobił :P

Więc lepiej, że przestałem...Jutro ojciec załatwi mi ściągacz do łożysk i musi tym iść, zresztą sam mówi, że powinno dać radę :D

Tak więc jakby ktoś miał podobny problem - niech spróbuje M8, może u niego to zadziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...